Odmena za nákup na ZľavaDňa

utorok 22. septembra 2020

Ako nepodceniť príchod chladného počasia?

 

Autor: Iurii_A  / Shutterstock.com

 

Prvý jesenný mesiac bol nadpriemerne teplý a preto je pochopiteľné, že sme nemali dôvod schovávať si letné oblečenie do útrob šatníka. Pekné počasie však nemôže trvať večne a môže sa stať, že ani tzv. babie leto, ktoré prichádza v prvej polovici októbra, nemusí prísť.

Ako nepodceniť príchod chladného počasia a vyhnúť sa akýmkoľvek zdravotným problémom?

 

Vrstvenie oblečenia

 

Ak nechcete podceniť príchod chladného počasia, odporúčame vám vrstviť oblečenie. Vrstvenie oblečenia pomáha chrániť rizikové partie, ako napríklad kríže, chrbát, či krk. Dámam odporúčame nosenie bavlnených dámskych body s dlhými rukávmi, či štýlových dámskych rolákových body s dlhými rukávmi. Páni môžu v chladnom období nosiť aj termoprádlo. Po príchode chladnejšieho jesenného počasia by ale zo šatníkov mali vyťahovať predovšetkým pánske prechodné bundy.

Vrstvenie oblečenia vás ochráni pred nízkymi rannými teplotami a vyhnete sa akejkoľvek viróze, či nachladnutiu. Mnohí z nás si všímajú denné teploty a podľa nich sa obliekajú, pričom práve ranné teploty nás môžu nepríjemne prekvapiť a ich podcenením môžeme ochorieť.

 

Bylinkové čaje

 

Podcenenie príchodu chladného počasia automaticky znamená zdravotné problémy. V tomto období by ste mali začať piť bylinkové čaje. Viacerí z vás ešte máte na záhrade zasadené bylinky, preto si natrhajte lístky medovky, mäty, materinej dúšky, či šalvie a spravte si teplý bylinkový čaj. Pite ho počas dňa, ale aj ráno. Ráno však nie úplne horúci, nakoľko sa môžete spotiť a po vyjdutí z domu vás môže ofúknuť. Ráno pite nie teplý, ale svieži čaj.

Oceniť oceníte aj čaj z pamajorónu, ktorý je veľmi chutný a zdraviu prospešný.

Stravovacie návyky, ale aj pitný režim má výrazný vplyv na viaceré činnosti orgánov. Majú dokonca aj vplyv na erekciu. Viacerí muži si pomôžu tabletkami Viagry, ale stravovacie návyky a pitný režim tiež pomôžu prekonať tieto problémy.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...