Odmena za nákup na ZľavaDňa

utorok 22. septembra 2020

Automobilový priemysel a jeho vplyv na náš život

 

Autor: Jenson  / Shutterstock.com

 

Dôležitá súčasť našich životov, akou auto nepochybne je, výrazne ovplyvňuje životné prostredie. Vo viacerých mestách vo svete zakázali vstup dieselových áut do centier miest, nakoľko práve oni výrazne znečisťujú životné prostredie.

Automobilový priemysel výrazne vplýva na náš život.

 

Alternatívne motory

 

Viacerí odborníci, ekológovia apelujú na nepriaznivý vplyv automobilového priemyslu na rastliny, pôdu a vzduch na Zemi. Už teraz sa hovorí, že v budúcnosti by sa mal zvýšiť na cestách podiel áut s alternatívnymi pohonmi. Alternatívne pohony pomáhajú chrániť kvalitu ovzdušia, čo sa výrazne odzrkadľuje na našom zdraví. Autá so vznetovými motormi, dieselové autá vypúšťajú do ovzdušia nebezpečné škodliviny, ktoré sa usádzajú na pľúcach a môžu dokonca spôsobiť rakovinu pľúc.

Na cestách budeme v budúcnosti vidieť autá s tými najlepšími elektromotormi, čiže elektromobily. Dnes je síce vidieť na cestách aj hybridy, podiel takýchto áut je stále pomerne nízky.

 

Automobilový priemysel by sa mal v budúcnosti zameriavať na výrobu áut s alternatívnymi pohonmi. Elektromotory sú správny smer, ktorým by sme sa mali uberať. Problémom však je nedostatok nabíjacích staníc.

 

Väčší podiel starších áut

 

Slovensko je krajina, kde na cestách prevládajú najmä staršie automobily, ktoré povedzme si úprimne, sú najväčšími znečisťovateľmi životného prostredia. Staršie autá prechádzajú cez STK a ohrozujú tak zdravotný stav nás všetkých.

Aj keď pochopiteľne si viaceré rodiny nemôžu dovoliť nové autá, kupujú si staré automobily, ktorých životnosť je krátka a navyše sú z pochybných autobazárov, ktoré stáčajú kilometre a zatajujú viaceré chyby, ktoré zákazník objaví až po kúpe po krátkodobom používaní auta.

Niekedy stačí pri starších autách zatrieť hrdzu, alebo vymeniť koberčeky do auta a auto vyzerá dobre. Niekedy ale nepomôže ani to.

Ak si chcete kúpiť staršie auto, uprednostňujte kúpu auta od známeho. Takto sa vyhnete skrytým chybám a získate kvalitné ojazdené auto.

 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...