Odmena za nákup na ZľavaDňa

utorok 22. septembra 2020

Bývate v byte? Poradíme vám, ako znížiť výdavky v domácnosti

Vysoké výdavky v domácnosti zaťažujú finančný rozpočet mnohých rodín, obzvlášť vtedy, keď sú rodiny zaťažené hypotékou. Ak bývate v byte, určite chcete znížiť výdavky v domácnosti. Ak áno, vyskúšajte niektoré z týchto spôsobov.

 

Zníženie spotreby vody

 

Autor:  Lisa-S / Shutterstock.com

Pitná voda je vzácnosť a viacerí odborníci apelujú na to, aby sme znížili spotrebu v domácnosti. Ak chcete znížiť spotrebu vody v domácnosti, odporúčame vám namiesto sprchovania sa skôr kúpať. Vtedy miniete podstatne menej vody ako pri sprchovaní.

 

Znížiť spotrebu vody znížite aj šetrnejším umývaním riadov. Pomôcť vám môže umývačka riadu (jej kapacita by ale mala byť využívaná na maximum).

 

Zníženie spotreby vody vám vie zabezpečiť aj moderná práčka, ktorá si dokáže prispôsobiť množstvo vody na množstvo prádla. Možno po čase budete musieť objednávať náhradné ložisko do práčky, ale to nemá na šetrenie vody nijaký vplyv.

 

Správne vetranie počas jesene a zimy

 

Znížiť výdavky v domácnosti znížite aj správnym vetraním počas jesene a zimy, čiže počas vykurovacieho obdobia. Prípadné nedostatky ohľadom kúrenia, údržby paneláku konzultujte na domovej schôdzi a ak bude nutné, navrhnite zmenu súčasného správcu za nového.

Aby ste však neplatili veľa za kúrenie, vždy vypínajte kúrenie, aby ste zbytočne nekúrili a radiátory sa nenahrievali, keď máte otvorené okná.

Správnym vetraním a reguláciou kúrenia dokážete ušetriť nemalé finančné prostriedky.

 

Ak bývate v byte a chcete znížiť výdavky v domácnosti, okrem zníženia spotreby vody a správneho vetrania a tým aj obmedzením unikania teplého vzduchu do exteriéru môžete znížiť výdavky aj kontrolou tesnenia plastových okien, či vymieňaním poškodených súčiastok spotrebičov.

Ak nechcete veľa platiť, treba robiť všetko pre zníženie výdavkov na správnom mieste. Šetriť napríklad na bezpečnostných vchodových dverách by nemalo zmysel.

 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...