Odmena za nákup na ZľavaDňa

utorok 22. septembra 2020

Čo robiť pre to, aby ste mali zdravé a krásne nohy?

 

Autor: Syda Productions  / Shutterstock.com

Čas, kedy sme odhaľovali nohy v krátkych sukniach, či krátkych kraťasoch, je už za nami. Jeseň je obdobie, kedy vrstvíme a podstatne viac zahaľujeme svoje telo do vrstiev hrubšieho oblečenia.

S prichádzajúcim chladnejším ročným obdobím by sme mali viac pozornosti venovať práve pokožke. Vietor, výkyvy teploty, ale aj výkyvy vlhkosti negatívne vplývajú na stav našej pokožky, či už na rukách, alebo nohách.

Viete ale čo by ste mali robiť pre to, aby ste mali zdravé a krásne nohy?

 

Kvalitná obuv

 

Viacerí z nás majú v botníku viacero druhov lacnej obuvi, ktorá má problém vydržať celú sezónu. Aby sme ale mali krásne a zdravé nohy, mali by sme uprednostniť kvalitné značky obuvi. Obuv nesmie byť príliš tesná, ale ani príliš voľná. Odporúčame uprednostňovať obuv s ortopedickými vložkami, ktoré bránia deformácii chodidla, ktorá vedie k nepríjemnej bolesti.

 

Kvalitná obuv vás ochráni pred haluxami a plochými nohami. Problémom je aj padnutá klenba, na ktorú si však môžete kúpiť špeciálne vložky do topánok.

Či už si plánujete kúpiť tenisky na platforme, alebo dámske členkové čižmy, uprednostnite kvalitnú značku obuvi, ktorá má tvarovanú stielku, protišmykovú podrážku a je kvalitne ušitá.

 

Odstránenie stvrdnutej kože z chodidla

 

Ak chcete mať zdravé a krásne nohy, okrem kvalitnej obuvi by ste mali z chodidiel odstraňovať stvrdnuté zvyšky kože. Použiť môžete klasický pilník na nohy, poprípade pemzu. Stvrdnutú kožu odporúčame odstraňovať vždy po kúpeli/ po sprche. Stvrdnutá koža musí byť mokrá. Vtedy pôjde podstatne lepšie dole.

 

Odstraňovaním stvrdnutej kože zabránite bolesti a vaše nohy budú krásne a zdravé. Po odstránení stvrdnutej kože odporúčame si nohy vynatierať krémom na nohy, poprípade spraviť parafínový zábal na nohy.

Môžete vyskúšať aj telový Alpenkräuter balsam. Jedná sa o bylinkový telový balzám/ gél, ktorý je vhodný najmä na masírovanie vyčerpaných častí tela. Môžete ho použiť na lýtka, stehná, ale pokojne aj na chodidlá.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...