Odmena za nákup na ZľavaDňa

utorok 22. septembra 2020

Trápi vás jesenná únava? Poradíme vám, ako sa cítiť opäť plný energie

 

Autor: Serhii Ivashchuk  / Shutterstock.com

Ranné hmly, daždivé počasie a nízke teploty sú typické pre jeseň. Jeseň je ročným obdobím, kedy je príroda najfarebnejšia a padajúce lístie vytvára tú správnu atmosféru na prechádzky v prírode.

S ubúdajúcimi slnečnými dni nám ale ubúda aj energia. Ak vás trápi typická jesenná únava, poradíme vám, ako sa naštartovať a cítiť sa opäť plný energie.

Ranná rozcvička

Pohyb je potrebný v každom ročnom období a aj keď je počasie vonku škaredé, využite voľný čas na rannú rozcvičku. Ak chodievate do práce skoro ráno, rannú rozcvičku pravdepodobne nestíhate. Buď si skúste privstať, alebo si rozcvičku dajte po návrate z práce.

Na rannú rozcvičku nepotrebujete žiadne posilňovacie lavice. Postačí vám posilňovacia guma a gumová podložka na cvičenie. Vyskúšajte základné posilňovacie cviky a nezabúdajte na plank. Rozcvičkou sa nielenže rozhýbete, ale prídete aj na iné myšlienky a vyčistíte si hlavu.

Ak budete pravidelne cvičiť, vyhnete sa jesennej únave. Rozcvičku ale odporúčame robiť ešte pred raňajkami a kávou. Zatiaľ čo budete cvičiť, môže sa vám chladiť káva z klasického koťoga. Moka kávovary sú vhodné pre pravých kávičkárov a káva z nich je vynikajúca!

Veľa ovocia a zeleniny

Momentálne dozrievajú posledné plody ovocia a zeleniny a preto využite prístup k čerstvej zelenine a ovociu a konzumujte ho častejšie. Práve ovocie a zelenina doplnia chýbajúcu energiu, ale doplnia nám aj potrebné vitamíny, ktoré naše telo potrebuje ako ochranu pred vírusmi.

Veľa ovocia a zeleniny by sme mali konzumovať dennodenne. Do práce si brávajte na desiatu jablká, hrušky, slivky, či citrusové plody. Zo zeleniny si robievajte zeleninové šaláty, zapekanú zeleninu so zemiakmi, či chutné zeleninové krémové polievky. Ak hľadáte niečo na podporu pečene, nepotrebujete hľadať. Stačí konzumovať zeleninu a ovocie.

Ak vás trápi jesenná únava, okrem rannej rozcvičky a konzumácie zeleniny a ovocia vyskúšajte tráviť viac času prechádzkami v prírode, doprajte si viac spánku a hlavne vyhnite sa konzumácii nezdravých jedál, ktoré vám uberajú energiu.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...