Odmena za nákup na ZľavaDňa

streda 2. septembra 2020

Veríš na koronu???A ako to už pri diskusiách s ľuďmi, ktorí žerú alebo naleteli konšpiračným teóriám býva, bolo by správne aby som sa aj ja vyjadril ku korone! Priznám sa, že som už unavený z celej korony, všade kde sa pozriem korona... Zapnem  televízor korona, zapnem internet korona, otvorím noviny korona, nastúpim do autobusu korona, tak ako vám aj mne ide celá korona na nervy, ale už aj neviem aké už sú konšpiračné teórie, že korona je výmysel, stále je to len v rovine konšpirácii a podľahnúť konšpirácii znamená, že ohrozujete svoje zdravie!!!  Pretože nikto ešte nedokázal že korona je výmysel !!! 

Učíme sa s koronou žiť, a ako sa už aj vyjadrili niektorí vedci či lekári, zrejme korona tu bude stále ako nový druh chrípky, vakcína na ktorú svet čaká zrejme bude na báze vakcíny ktorú poznáme aj dnes proti klasickej chrípke, teda aby sme koronu nedostali. Či už samotná vakcína bude aj liečiť samotnú koronu keď sme ju dostali, tak to teda neviem... 

 Vedúca pracovnej skupiny pre vakcináciu britskej vlády Kate Binghamová tvrdí, že nádeje na doživotnú vakcináciu nie sú momentálne veľké. Podľa nej sa dokáže vyprodukovať iba vakcína, ktorá zabezpečí zhruba ročnú imunitu alebo dokonca len zľahčí priebeh ochorenia.

 Prichádzajúce vakcíny tak podľa nej môžu iba znížiť počet hospitalizácií, nie infekcií. Vedci budú prvé mesiace od očkovania iba zisťovať, či zaznamenávaný rýchly pokles počtu protilátok po prekonaní ochorenia súvisí aj so stratou imunity.

Takmer všetky súčasné vakcíny sú založené na dvoch kolách očkovania – jedna úvodná vakcína a druhá na podporu imunitnej reakcie. To naznačuje, že očkovaní bude treba viacero. Možno, ako v prípade chrípky, každý rok.

Tretina ľudí vakcínam nedôveruje

Proces, ktorý bežne trvá roky, sa snažia vedci vtesnať do mesiacov. Napriek tomu, že účinná látka ešte nie je dostatočne otestovaná, už teraz sa budujú nové kapacity na jej produkciu. Tento proces podobný vojnovej ekonomike, má však svoje riziká. Práve tu vznika priestor pre rôzne konšpirácie na ktorých si robia politiku pochybné indivíduá ako napríklad u nás Marián Kotleba a celá jeho fašistická stran LSNS! Ktorá tvrdí, nedajte sa zaočkovať!!! Alebo prináša rôzne konšpirácie, že vakcína je vlastne výtvor tajných služieb, samozrejme západných, ktorý pomocou vakcíny dostanú do vášho tela miniatúrny čip cez ktorý vás budú môcť ovládať...  Kto takejto konšpirácii verí, tak buď je idiot, alebo je už tak sfanatizovaný takými ľudmi ako je Kotleba, že nie je schopný zdravého uvažovania! 

Samotná vakcína môže priniesť niektorým jednotlivcom zdravotné problémy, tak ako to bolo pri iných už existujúcich vakcínach a bude trvať minimálne ďalšie dva roky, aby vakcína bola pre všetky tipy ľudí, ale aj tak sa nevyhneme rôznym imunitným reakciám... 

Druhým problémom je masová výroba tejto vakcíny. Napriek tomu, že vlády si už teraz zabezpečujú stovky miliónov vakcín, tie im budú dodávané iba postupne.

Vlády Spojených štátov, Spojeného kráľovstva, Európskej únie a Japonska si dohodami s farmakologickými firmami zabezpečili 1,3 miliardy vakcín, tvrdí analytická spoločnosť Airfinity. Podľa nich však prvá miliarda vakcín nebude vyrobená skôr než začiatkom roka 2022.

Vakcíny pre zvyšných šesť miliárd ľudí sú v nedohľadne. Môže sa tak veľmi dobre zopakovať situácia ako pri prasacej chrípke z roku 2009, keď si západné štáty pre svojich obyvateľov výrobu očkovacích látok monopolizovali.   

Inak teda povedané aby ste to pochopili, zrejme bude nedostatok vakcín, hoci ich výroba pôjde na plné obrátky, nakoniec to bude s vakcínami proti korone ako teraz s vakcínami proti  chrípke, a tak ako dnes nie každý dobre znáša vakcínu proti chrípke, nebude dobre reagovať ani na vakcínu proti korone a to nakoniec bude viesť k tomu, že ich výroba sa spomalí a prispôsobí trhu, pretože nie každý bude mať záujem sa zaočkovať, tak ako je to pri klasickej chrípke.  

S koronou sa musíme naučiť žiť    

Ak sa ma teda pýtate či verím na koronu, moja odpoveď je, áno, verím na koronu! Ako prepáčte, prečo by som mal veriť idiotom ktorí veria v rôzne konšpirácie a výmyslom ktoré nikto doteraz nepotvrdil!  Uvažujem racionálne, a tak by ste mali uvažovať aj vy všetci!!! Ak by korona bol výmysel, myslíte, že mocní tohoto sveta by si nechali zruinovať ekonomiku, že by to celé neurobili inak? Veď ekonomika drží tento svet v chode a každé kolísanie ekonomiky má nedozerné následky pre nás všetkých. Jednoducho ja neverím hlúpostiam, že korona neexistuje, pretože nikoho nepoznám kto by ju mal, ja tiež nikoho nepoznám kto by mal AIDS ale verím že existuje! O Židovskom spiknutí, tak tomu už vôbec neverím a teórii o znížení počtu ľudí na zemi už vôbec neverím.  Ja osobne si myslím, že tieto a podobné konšpirácie sa šíria preto, lebo na začiatku pandémie vzniklo veľa nedorozumení a chaosu.  Vedci, lekári a hygienici sa zrazu ocitli tvárou tvár novej vyzve na ktorú neboli vôbec pripravený. Ak už by som aj mal prijať nejakú teóriu, tak skôr sa prikláňam teórii, že Čínskom laboratóriu sa stala nehoda pri ktorej sa dostal nebezpečný vírus Covid 19/ korona/ von! Wuchan kde sa pandémia začala je zhodou okolnosti sídlom aj laboratória v ktorom podobné vírusy skúmali... Tak práve táto teória sa mi zdá byť viac reálna ako napríklad celo- židovské sprisahanie! 


Musíme sa s korona vírusom naučiť žiť, rúška čí iné obmedzenia sa stanú asi našou súčasťou života.  Postupne vedci a lekári zisťujú ako sa korona vírus správa a postupne svet sa k tomu prispôsobuje.  Nemyslím si, že už príde celo plošnému uzavretiu krajín či zastaveniu ekonomiky, skôr to budú obmedzenia lokálneho charakteru.  A však na teraz si prognózy do budúcnosti nedovolím písať, jedno však viem, hoci mi je to nepríjemné ako väčšine z vás, musím sa prispôsobiť novým veciam a akceptovať nariadenia. Určite nebudem podliehať konšpiráciám a veriť v takých politikov ako je napríklad Kotleba a spol.  Verte mi ľudia, že ľudstvo stojí pred ešte väčšími výzvami ako je korona vírus, ale o tom niekedy nabudúce.

 

Jozef Kmeťo            


 

   

 

  


 

 

  

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...