Preskočiť na hlavný obsah

Malé, nejen velikonoční snění ...Zavři oči a nebo ne? A Není to jedno ? Snění – spřádaní krásných myšlenek, možná i přání, pohoda na duši. Tep srdce se zpomaluje, úsměv na tvář se vkrádá. Za svitu slunce a hřejivého paprsku je to jako lázeň na bolavou duši každodennosti a snad proto snění je lék a myšlenka mýjí druhou aby jak nit navazovala sama na sebe, a přinášela onen pocit naplněni touhy kam kolikrát

dosáhnout nelze.

Sněni je prožitek jako každý a přináší momentální uspokojeni. Momentální ? Často se dá i sen naplnit. Může se změnit ve skutečnost a pak je unášející. Kdo ale má to štěstí?
A tak raději sníme a přejeme si často to, čeho dosáhnout nemůžeme.


Jestli sním ? Ano, jako každý jiný a proč to nepřiznat: no protože to tak je a patři to k životu. Je krásné se rozhlížet ve snu kolem sebe, nebo snad nikoliv ? O čem sníš ty ? Nehledáš ve svém nitru klid ,když se ti něco nedaří či nejsi spokojeny? Není to snad přirozené?


Dětské snění , na to si vzpomeneme i o mnoho let
později

Jak vlastně pohádka vznikala ? Nebyl to sen ? Fantazie ? Spojená s realitou něco z ni vycházející ?
Snít znamená i používat slova, která si člověk v duchu říká a nevysloví je. Jsou to obrazy a tvary ať už známé či neznámé a snít o někom či o něčem je hmatatelné , někdy nedosažitelné, ale sněním se aspoň na chvilku , na okamžik dosažitelnost naplňuje.

Nemluvím tu o snu ve spánku, avšak o snu který si můžeme navodit sami tím ze se ponoříme do myšlenek. Několikrát jsem se přistihl, že ono sněni může přijít
samo a stačí tak málo, třeba pohled na hezký obraz, procházka přírodou a pak bloudím krok za krokem a nechám se pocity příjemného naplňovat a je mi dobře. Mysl se vyčistí a úsměv mnou prostoupí .
Víte co? Pojďte se mnou snít něco krásného, né hned ale až pocítíte potřebu, až budete chtít utéct před vším kolem. Až si budete chtít odpočinout, až pocítíte nutkání něco změnit, co třeba změnit nejde, až si budete myslet, že chcete před něčím prostě utéct , prostě až se vám bude chtít…

Pojďme hledat tu chvilku kdy jste jen vy a vaše snění a kolem vás je jen krásno a vaše malá pohádka vstupuje pomalu k vám.

Václav Zástěra

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…