Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Malé, nejen velikonoční snění ...Zavři oči a nebo ne? A Není to jedno ? Snění – spřádaní krásných myšlenek, možná i přání, pohoda na duši. Tep srdce se zpomaluje, úsměv na tvář se vkrádá. Za svitu slunce a hřejivého paprsku je to jako lázeň na bolavou duši každodennosti a snad proto snění je lék a myšlenka mýjí druhou aby jak nit navazovala sama na sebe, a přinášela onen pocit naplněni touhy kam kolikrát

dosáhnout nelze.

Sněni je prožitek jako každý a přináší momentální uspokojeni. Momentální ? Často se dá i sen naplnit. Může se změnit ve skutečnost a pak je unášející. Kdo ale má to štěstí?
A tak raději sníme a přejeme si často to, čeho dosáhnout nemůžeme.


Jestli sním ? Ano, jako každý jiný a proč to nepřiznat: no protože to tak je a patři to k životu. Je krásné se rozhlížet ve snu kolem sebe, nebo snad nikoliv ? O čem sníš ty ? Nehledáš ve svém nitru klid ,když se ti něco nedaří či nejsi spokojeny? Není to snad přirozené?


Dětské snění , na to si vzpomeneme i o mnoho let
později

Jak vlastně pohádka vznikala ? Nebyl to sen ? Fantazie ? Spojená s realitou něco z ni vycházející ?
Snít znamená i používat slova, která si člověk v duchu říká a nevysloví je. Jsou to obrazy a tvary ať už známé či neznámé a snít o někom či o něčem je hmatatelné , někdy nedosažitelné, ale sněním se aspoň na chvilku , na okamžik dosažitelnost naplňuje.

Nemluvím tu o snu ve spánku, avšak o snu který si můžeme navodit sami tím ze se ponoříme do myšlenek. Několikrát jsem se přistihl, že ono sněni může přijít
samo a stačí tak málo, třeba pohled na hezký obraz, procházka přírodou a pak bloudím krok za krokem a nechám se pocity příjemného naplňovat a je mi dobře. Mysl se vyčistí a úsměv mnou prostoupí .
Víte co? Pojďte se mnou snít něco krásného, né hned ale až pocítíte potřebu, až budete chtít utéct před vším kolem. Až si budete chtít odpočinout, až pocítíte nutkání něco změnit, co třeba změnit nejde, až si budete myslet, že chcete před něčím prostě utéct , prostě až se vám bude chtít…

Pojďme hledat tu chvilku kdy jste jen vy a vaše snění a kolem vás je jen krásno a vaše malá pohádka vstupuje pomalu k vám.

Václav Zástěra

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…