Preskočiť na hlavný obsah

Translate

DA VINCIHO KÓD,Mária Magdaléna a blbnutie spoločnosti.


Ćím viac dospievam,tým viac sa stotožňujem s tvrdením,že,blbnutie spoločnosti je periodicky a cyklicky sa opakujúci jav. Prečo máme takú blbú vládu? Prečo politici tak kradnú? Prečo aj ja nemôžem odoberať elektrinu zadarmo a predávať radiátory do zberu? Prečo sa sústavne objavuje nová a nová "deforma"školstva,ktorá produkuje čoraz viac sprostejších jednotlivcov? Prečo ľudia nečítajú,alebo čítajú blbé knihy,ked´ existuje množstvo dobrých kníh? Blbnutie spoločnosti sa nedá zastaviť,je to ako chrípka - neliečená trvá sedem dní,liečená trvá týždeň. Jedným z prejavov blbnutia spoločnosti je podľa môjho názoru aj úspech knihy Da Vinciho kód,kráčajúci ruka v ruke s úspechom talentmánie,seriálu Hannah Montana a pod.
Hoci neverím,že by dnes na Slovensku existoval človek,ktorý by nevedel o existencii románu Da Vinciho kód,stále však môžu existovať jedinci,ktorí si tento skvost neprečítali.

Dej knihy sa začína v Louvri,kde bol zavraždený kurátor múzea Sauniére.K mŕtvemu telu privolajú Roberta Landgona, Harvardského špecialistu na symboliku,aby rozlúštil záhadnú šifru pri zavraždenom.Kryptologicko-intelektuálne sekvencie sa striedajú s akčnými naháňačkami,dej sa začne gradovať, ked´ dvojica hlavných hrdinov objaví tajomstvo grálu, ktorým,samozrejme, nie je Ježišov kalich z poslednej večere,alebo nádoba, do ktorej bola zachytená Kristova krv, ale posvätné ženstvo a bohyňa,ktorej uctievanie cirkev potlačila už vo svojich zárodkoch, čo úzko súviselo aj s upaľovaním bosoriek.
Samozrejme,kult Panny Márie,Márie Magdalény,bohyne Káli i bohyne Isis sa nakoniec zlieva v jedno posvätné ženstvo a vaginálny princíp sa konkretizuje v Ježišovej svadbe s Máriou Magdalénou. "Ultraortodoxný machisticko - tmársky prúd" v katolíckej cirkvi symbolizuje hnutie Opus Dei, ktoré má k dispozícii fanatických zabijakov a z pozadia usmerňuje celé dianie v katolíckej cirkvi a cez cirkev aj presadzuje svoje vplyvy vo svete.

Podľa Dana Browna ušla Mária Magdaléna po Ježišovom odsúdení do Francúzka,kde sa kráľovskí potomkovia presadili cez kráľovskú merovejovskú dynastiu a potomkom Márie Magdalény je hlavná hrdinka -Sophie Neveu.
Kresťanstvo a biblia pôsobili a pôsobia na mnohých ľudí značne negatívne,takže,je samozrejmé,že sa v histórii objavovali a v budúcnosti aj budú objavovať nové útoky voči nim.Tieto útoky môžu mať rôznu podobu,napríklad, že "Súdruh Gagarin" vyletel do vesmíru a žiadneho Boha nevidel.
Mnohí tvrdia,že román je napísaný zaujímavo a pútavo,ale zaujímavo a pútavo je napísané aj dielo Petra Jilemnického Kus cukru a zaujímavo a pútavo sú spracované aj seriály Odsúdené,alebo už spomenutý seriál Hannah Montana.

V knihe sa zdôrazňuje,že všetky teórie a tvrdenia sú podporené vedeckým výskumom odborníkov.Realita je však odlišná.Dan Brown má,podobne ako celý Hollywood,zmysel pre efekt a fantáziu,ako historik dejín Európy a cirkevných dejín však nestojí za nič,čo by malo byť zrejmé každému človeku so štipkou zdravého rozumu.

Tajný spolok Priorstvo Sionu,je hodnoverný asi natoľko,ako príbehy štyroch tankistov a ich psíka Śarika,ktorí úspešne bili fašistickú hydru po jej zákerných hlavách a nebyť ich, bohvie ako by to v druhej svetovej vojne nakoniec dopadlo.


Eva Kmeťová Makišová
Spracované podľa autora
Branislav Krasnovský
Hist.Revue.

Komentáre

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Sheffield: Bitka Rómov si vyžiadal troch hospitalizovaných

Situácia s nezvládnuteľnými Rómami zo Slovenska je obzvlášť neznesiteľná v štvrti Page Hall anglického mesta Sheffield. Takto som písali o Sheffielde v roku 2018 na stránke môjho blogu Redakcie R1. A zdá sa, že sa nič za tie dva roky v tomto meste nezmenilo. 25 Júla v sobotu vo štvrti Page Hall sa strhla bitka dvoch znepriatelených rodín, lietali stoličky, tyče, nadávky a krik sa ozýval celou štvrťou. Zasahovali záchranári a Polícia ktorá do neskorej noci celú štvrť aj monitorovala. Prečo sa bitka strhla nieje celkom známe, sú rôzne teórie a verzie ale nie sú potvrdené.... Udajne malo isť o bicykel s ktorým sa hrali deti, a iná verzia zase hovorí, že to bol stred medzi rómami zo Slovenska a z Rumunska.  Spôsobom akým sa však bitka odohrala je aj vecou vyšetrovania polície....  
Hoci mnohí z Rómov, ktorí prišli za lepším životom do Británie sa normálne zaradili do miestnej komunity, našli si prácu a deti poslali do škôl, veľká časť prišelcov zo segregovaných osád východného Slovenska te…

Rómske noviny kričia "Kmeťo klameš" ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa povedať, svoju históriu blogovania. Vďaka tomu som spoznal úžasnú ženu a dušu týchto novín. Pani Daniela Hivešová Šilanová, bola prvou dámou rómskej žurnalistiky, a aj vďaka nej poznáme dnes zvučné mená rómskej žurnalistiky. Nebudem tu všetky mená vypisovať, aby som sa náhodou niekoho nedotkol, že som ho opomenul. A aj preto ma mrzí v akom stave Rómske noviny/ Romano Nevo ľil/ sú, a že tí ktorí by mali pamiatku pani Šilanovej chrániť, a tým chrániť aj podstatu Rómskych novín a ich zachovanie, si z toho urobili len svoj biznis...

Dlhodobo som sa snažil o kontakt z Romanom Čonkom, ktorý zato v akom stave Rómske noviny sú nesie plnú zodpovednosť, pretože po smrti pani Šilanovej, to bol práve on, ktorý celú redakciu prebral, a teda sa od neho čakalo, že tieto noviny povedie minimálne tak ako pani Šilanová. Kontaktoval som ho aj keď som mal cestu do Koš…