Preskočiť na hlavný obsah

Dosť klamstvám!


Podľa výročnej správy Amnesty international (AI) medzinárodnej organizácie na ochranu ľudských práv, Slovenskí Rómovia aj napriek záväzkom vlády čelia diskriminácii v oblasti bývania, vzdelávania a zdravotnej starostlivosti. Zarážajú ma tieto klamstvá, mám dosť večného vyplakávania Rómov, večného ukazovania prstom na tých druhých, večných sťažností a vlastnej slepoty.
Pýtam sa ,, o akú diskrimináciu v oblasti bývania ide? ,, Každý obyvateľ slovenskej republiky má právo na slušný život, či je biely, čierny, žltý, záleží iba na ňom, ako si svoj životný štandard nadstaví. Ak sa chová ako prasa, rozhadzuje odpadky okolo seba, devastuje, tak rozhodne nemôzeme hovoriť o nejakej diskriminácii v oblasti bývania. Diskriminovaní sú tí, čo sú nútení žiť v blízkosti týchto neprispôsobivých obyvateľov, znášať večné útoky na svoj majetok, ale aj životy, ak sa rozhodnú brániť sa. Nečudujme sa, že stavajú múry, že nechcú Rómov za susedov, ako inak sa už majú brániť? Všetko so všetkým súvisí, ak chodí dieťa do školy špinavé, otrhané, bez pomôcok na vyučovanie, nepripravené na vyučovací proces, neovláda poriadne spisovný jazyk, ako môže zvládnuť učivo? Deti vedia byť detsky kruté a tak nepríjmu takéto deti medzi seba, posmievajú sa, vylúčia ich na okraj kolektívu. Je to diskriminácia? Podľa mňa nie, sami by ste zakázali hrať sa svojmu dieťaťu s takýmito deťmi, aby nenachytali vši a rôzne bakteriálne ochorenia. Učitelia ak sa snažia komunikovať s rodičmi, sú napádaní, alebo ignorovaní. Na zdravotnú starostlivosť má právo každý, nechápem dobre význam slova ,,diskriminácia,, v tejto oblasti. Idete k lekárovi, ak ste chorí, lekár je povinný vás ošetriť, dokonca neraz som počula príbehy o tom, že ked´ doniesli na pohotovosť dieťa z blízkej osady, prvé čo urobili, dieťa nakŕmili. A často toto bol jediný zdravotný problém.
Kto za toto všetko môže? Skutočne vláda? Nemôžu si za toto Rómovia sami? Prestaňme už vidieť v každom nepriateľa, hľadať vinníkov. Začnime objektívne od seba, snažme sa zmeniť myslenie týchto problémových Rómov, naučme ich pracovať na sebe, na svojej budúcnosti, ale aj budúcnosti ich detí. Beriem to tak, že AI musí dokázať, že je potrebná a že si svoj plat zaslúži, ale nech nešíri do sveta klamstvá, je to vizitka nás všetkých.
Helena Kmeťová.

Komentáre

  1. Pani Kmeťová, Váš príspevok sa mi veľmi páči! Teší ma, že sú Rómovia, ktorí si túto skutočnosť uvedomujú. Súhlasím s Vami. V oblasti bývania ktože je diskriminovaný? Veď či nedostali Rómovia od štátu byty? Ale ako vidno na obrázku, takto si tam žijú. A to je diskriminácia? Veď nikto cudzí, len oni sami si tam robia ten hrozný neporiadok. A ešte niečo. V zdravotníctve - keď príde nejaký chudák pacient, na prvý pohľad sociálny prípad, bez kartičky poistenca, je mu síce poskytnutá pomoc, ale neskôr samozrejme sa od neho vyžaduje, aby si za ošetrenie alebo hospitalizáciu zaplatil, ak sa zistí, že nebol poistený v žiadnej zdravotnej poisťovni. Ak nezaplatí, čaká ho vymáhanie, a to môže vyústiť až do tej miery, že príde aj o to málo, čo ešte má, alebo skončí v base. To bola reč o slovenskom občanovi. Keď je na jeho mieste Róm, teda to isté - nepoistený v zdravotnej poisťovni a vyžaduje sa od neho, aby zaplatil za ošetrenie a hospitalizáciu, tak to nikam nepovedie. On proste nemusí zaplatiť. Veď nemá z čoho. A keby tá suma bola od neho vymáhaná súdne, aj tak to nikam nedospeje, a ešte k tomu by slovenské zdravotníctvo rozmazávali v celej EÚ, aký tu máme rasistický prístup k rómskym pacientom. A čo sa týka vzdelávania, veď im nikto nebráni vzdelávať sa. Nech sa páči, dvere škôl sú otvorené. Lenže väčšina z nich nevydrží pri ničom dlhšie ako 5 minút. Majú rôzne poruchy správania, za čo môže prostredie, v ktorom vyrastajú, a výchova, či skôr nevýchova ich rodičov. Pre takéto deti sú špeciálne učebne so špeciálnym prístupom, a to ako pre Rómov, tak pre bielych, lebo veď aj medzi bielymi sú takéto deti. Na tom nie je nič pohoršujúce a rodičia týchto detí by mohli byť radi, že takáto možnosť vôbec existuje, že sa ich dieťaťu vôbec dostane nejakého vzdelania. Lenže im sa nikdy nič nebude páčiť, a Amnesty International ich takými bludmi, aké vyhlasuje, bude v tom len podporovať. Dalo by sa o tom rozprávať ešte veľmi dlho, ale už sa mi nechce. Myslím, že bude najlepšie odsťahovať sa z tohto Slovenska čím skôr preč.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…