Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Nepozerajme dole, ak chceme lietať...


Celý život čakáte na šťastie, na princa vašich snov, čakáte na niečo, čo pohne vaším životom, dá zmysel snom, zmení váš pohľad na okolitý svet, otvorí bránu nepoznaným, zmyslu plným a čarovným zákutiam ľudskej duše. Má to však háčik, poviete si, kde by nebol?.. Ale prečo je to tak? Prečo sa všetko krásne musí pokaziť? Prečo šťastie netrvá večne? Ruku na srdce,viete prečo je to tak?Položili ste si otázku, kto je na vine? Vy to viete veľmi dobre... áno, sme to my, sami. My sa bojíme lásky,šťastia, vášne, dobroty a nehy... Chceme to, túžime potom,no keď to všetko máme, naše druhé ja, to zničí, vzdávame sa toho najcennejšieho čo v živote môžme mať. Trpíme snáď seba deštrukciou? Alebo dokonca paranojou? Bojíme sa života, krídla našich anjelov sa menia na popol, ubližujeme milovanému, ubližujeme sebe. Kto môže za naše chyby a poklesky? Obviňujeme nevinných, ospravedlňuje nás to,že sme len ľudia. Nedokážeme realizovať naše sny, mlčíme, len aby sme neublížili tomu druhému. Nie je to pokrytectvo? Dokonca, mám tú odvahu nazvať to zbabelosťou. Jednoducho povedané, máme strach. Začína to tým, že vám objekt vašich citov podá veľmi opojnú halucinogénnu psychotronickú látku. Časom po nej začnete túžiť tak, ako narkoman po svojej dennej dávke. Keď však vyprchá, je vám strašne zle, nehovorím teraz o tej veľkej nenávisti voči dílerovi, ktorý tú závislosť vo vás vyvolal, ale teraz vám ešte odmieta predať ďalšiu dávku. Ste otrávená, trápi vás to, sama nechápete čo sa deje, a neviete prečo sa vám nedokáže pozrieť do očí. Poviete si, čert ho ber. V ďalšom štádiu ste zničená, sama, opustená niekde v rohu a jediné čo viete je, že chcete ďalšiu dávku. Každý z nás chce aby všetko ostalo pri starom.. ostávame, trpíme,pretože sa bojíme zmeny. Zrazu si uvedomíte,že ste na dne, stojíte pred vlastným obrazom a viete,že ste siahli až na dno. Verte, váš život nie je chaotický, to je len svet okolo vás. Máte pocit,že sa vás láska už netýka? Nie je to za vami? Bojíte sa zas otvoriť srdce? Bojíte sa,že sa zas spálite? Uzdravíte sa, až keď uveríte. Ak sama sebe dokážete odpustiť, ak na svojej ceste dokážete prijať každého človeka za svojho učiteľa a veríte v zázraky, dokážete nemožné. Nič nie je perfektné, ani láska nie,len ona jediná trvá večne, je tu, a vždy bude. Preto verte v silu svojich snov.
   


Lucia Váňova

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…