Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Blesková Zpráva PRAHA : Pozastavení činnosti Dělnické strany sociální spravedlnosti

Sněmovna dnes požádá vládu, aby podala Nejvyššímu správnímu soudu návrh na zrušení 11 politických stran a na pozastavení činnosti dalších 73 uskupení. Důvodem je to, že nedodaly úplné výroční finanční zprávy za loňský rok, případně je nedoručily vůbec. Parlamentní strany mezi nimi nejsou. Na pozastavení činnosti je navržena i krajně pravicová Dělnická strana sociální spravedlnosti.Zprávu přinesla ČTK.
Vláda by měla žádost dolní komory projednat do konce září. Ústavní soud ale již dříve rozhodl, že potrestat tímto způsobem politické uskupení je možné pouze v případě, že se provinilo chybami ve výročních zprávách opakovaně.
Úplné zprávy předložilo 68 seskupení. Jsou mezi nimi parlamentní ČSSD, ODS, TOP 09, Starostové a nezávislí, KSČM, Věci veřejné, KDU-ČSL a Severočeši.cz. Starostové a nezávislí doplnili také zprávu za rok 2009. Kvůli chybám nedostali dříve státní příspěvek za senátory, nyní jim tedy bude moci být doplacen.
Zprávy prověřují členové sněmovního kontrolního výboru. "Předmětem zkoumání byla úplnost zpráv, nikoli otázky, které náleží jiným orgánům státní správy," řekl ČTK Vladimír Koníček (KSČM).
Zrušení hrozí podle usnesení například Agrární straně, Demokratické straně Československa, Sdružení pro republiku - Republikánské straně Československa a Romské demokratické sociální straně.
Mezi seskupeními navrženými na pozastavení činnosti se ocitly kromě Dělnické strany sociální spravedlnosti, Občané.cz někdejšího zakladatele ODS Petra Havlíka a euroskeptická Strana svobodných občanů Petra Macha. Ve stejném seznamu figurují rovněž SNK Evropští demokraté.
Ke stranám, které měly úplnou finanční zprávu, patří dále třeba Suverenita Jany Bobošíkové, Strana práv občanů - zemanovci a Strana zelených. Celkem bylo v ČR registrováno ke konci loňského roku 178 politických stran a hnutí.
Václav Zástěra

ČTK, Romea

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…