Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Zázrak, alebo jednoducho povedané, sila jednej myšlienky


Jeden môj veľmi dobrý priateľ, mi asi pred týždňom odporučil skvelý dokument o sile myšlienky. Hneď v prvých minútach dokumentu som sa cítila úžasne. Počas celého sledovania tohto umeleckého skvostu (dovolím si ho tak nazvať, pretože mi zmenil život) som sa usmievala bez príčiny. Viete v čom je celá pointa? Vôbec som si to neuvedomovala, bolo to tak prirodzené, ako ranná káva (nechcem tým povedať, že úsmev spadá práve do tejto kategórie). Nesmiala som sa už dlho. Verte, či nie, tiež som len človek a robím chyby. Po záverečných titulkách si vaše myšlienkové pochody zrazu uvedomia silu jednej jedinej myšlienky. V jeden moment, môžte to nazvať aj okamihom, pochopíte všetko, čo pochopiť máte. Zas cítite, že žijete, pochopíte, že svet je gombička. Dokážete zmeniť seba, ľudí, svet. Viete kto ste, kam patríte. Myšlienky sa zcelia, vy sa ich dotýkate, usmerňujete, učíte ich novým pocitom. Mnoho ľudí ešte stále ani len netuší, akú silu a moc majú ľudské myšlienky. Mňa tak zarazila tá sila. Človek si priťahuje do života to, na čo myslí. Naše myšlienky majú obrovskú moc a neskutočnú silu, ktorú si asi ťažko vie niekto predstaviť v realite. Môžte sa sami rozhodnúť, či si zvolíte tmu alebo svetlo. V tom spočíva to tajomstvo. Sila, láska, šťastie, zdravie, dobro a bohatstvo to všetko je v nás, v našich myšlienkach. Využite ich vo svoj prospech a v prospech ľudí, ktorí to potrebujú. Pošlite toto bohatstvo ďalej.

"Vykroč vo viere, nemusíš vidieť celé schodisko, stačí ti urobiť prvý krok". (M.Luther.King)

Úsmev nech zdobí Vaše srdce..

PS: Ďakujem MajkoLucia Vaňová

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…