Preskočiť na hlavný obsah

"Čierná" kriminalita... môj pohľad...


Rómska kriminalita, čo Vás napadne, Róm ako kradne v obchode, Róm ako okráda starú ženu, Róm ako bije nerómskeho chlapca, Róm ako vykráda dom, Róm ako terorizuje svoje okolie...  Je to začarovaný kruh. My rómovia žijeme veľmi ťažký život. Od narodenia čelíme nenávisti, predsudkom a rasizmu... Tento obrovský hendikep sa podpísal na chudobe, sociálneho úpadku a následnej kriminalite... Obrovský zástup nezamestnaných spomedzi rómskeho obyvateľstva nepridáva váhu sociálnej spravodlivosti na strane práva a poriadku. Keby som bol hladný a smädný, išiel by som do obchodu a ukradol jedlo, keby mi bola zima a bývam pri lese, išiel by som a ukradol drevo, keby moje deti plakali od hladu a zimi, išiel by som a prosil o prácu na kolenách, čo však ak mi tú prácu nikto nedá? Išiel by som a ukradol...

Dôležitým prvkom úspechu jedinca v spoločnosti je podpora rodiny. Spoločnosť by zase mala podporiť rodinu, bez podpori ako človek upadnete na duchu aj tele. Čo tým chcem povedať? Iba to, že nikto z nás by nebol tým čím je, keby niekto nestál za ním, rodičia sú na prvom mieste. Rodičov treba podržať a to je úloha spoločnosti, ak spoločnosť zlyhá, nečudujme sa potom sociálneho úpadku jedinca a celej rodiny. Už ako by som Vás počul, "staviame im nové byty, dostávajú podpori a oni? Iba sa množia ako zajace" 

Nieje pomoc ako pomoc, bol raz jeden starý muž, každý v dedine ho poznal že to bol múdry a rozumný človek. Prišiel raz za ním mladý šuhaj a spýtal sa , či aj on bude niekedy tak múdry, starý muž mu povedal, musíš veľa dobrých činov urobiť, svet pochodiť, nikomu neuškodiť a vždy pomôcť tam kde bude treba.

Šuhaj sa vybral do sveta plný elánu, ako tak ide cestou necestou uvidí na ceste žobráka, pribehne, dá si dolu kabát a dá ho žobrákovi. Šuhaj celý šťastný dobehne ku starcovi a hovorí, bol som vo svete, nikomu som neuškodil a jednému žobrákovi som dokonca svoj kabát dal, aby zima mu nebola... Som už teraz múdri ako ty?

A starý muž sa ho opýtal, šuhajko a opýtal si sa žobráka či ten kabát chce??? Opýtal sa niekto z kompetentných čo vlastne Róm z osady chce?

Spoločnosť iba rómom dáva sociálne podpori, stavia byty. Ani raz sa však neopýtala,čo naozaj ten róm potrebuje, takým to spôsobom si spoločnosť hojí svoje rany, spôsobené nezáujmom, ignoranciou, segregáciou a vytláčaním rómov na okraj spoločnosti.  

Riešenie rómskeho problému nespočíva v dávaní... Treba rómov učiť, keď niečo chcem, musim  sa o to pričiniť, ak to nepochopia, potom nech nasledujú sankcie... V neposlednom rade si spoločnosť musí uvedomiť, že problém sa nerieši vytláčaním rómov na okraj našich miest, dedín a vytváraním sociálnych giet....  Preto píšem kriminalitu rómov treba riešiť, ale nie prostredníctvom"kotlebovcov" a pochodmi ktoré prilievajú vodu na mlyn, neofašistický organizáciám a ich prisluhovačom. Ktorý z Vás nerómov sa potom podpíše na genocíde rómov??? Pretože zlo ma vždy svoj začiatok aj koniec...
Jozef KmeťoZaujal vás tento článok? Čítajte ďalšie naše články, ktoré nájdete v našom archíve. Redakcia 1

 

Komentáre

 1. Prečo môžu Cigáni kradnúť???
  Keď išli pribíjať Ježiša na kríž, kat mal pripravené 4 ( štyri) klince. Lenže dokiaľ mi pribil ruky,

  tak Cigán mu jeden klinec ukradol a preto mu nohy pribil s JEDNÝM klincom. Za domenu povedal Ježiš, že

  Cigáni môžu kradnúť, až do súdneho dňa !!!!!!!!!!
  ---------------------------------------------------------
  Ak nedostanú sociálku ani cent ale dostanú iba rodinné prídavky,neverím že ich cesta bude rovno domov

  v zmysle ducha že rod.prídavky patria výlučne deťom.
  Aj tak by rod.prídavky prechlastali a hladné deti pošlú kradnúť.
  ----------------------------------------------------------
  Matovič zistil že ich býva vela v jednej chyži a na spanie sa musia striedať na posteliach. Vraj to je

  neprípustné,takto žiť.
  Ale oni mu nepovedali že sa striedajú takto :
  otec a všetky dcéry
  mama a všetci synovia
  a nakoniec bratia a sestry.
  Navrhujem :
  Takže stav postelí nenavyšovať,ale znižovať počet detí ! !
  ----------------------------------------------------------
  Tak im dajte postaviť fabriku hoci na Luníku.Nech sa tam zamestnajú všetci cigáni z okolia. Biely nie

  ! Verím že ani jeden biely sa nebude sťažovať za diskrimináciu.
  Ale vám garantujem,že nebude dlho trvať a fabrika skončí.Nebude z čoho vyrábať a ani na čom vyrábať.

  Rozkradnú všetko.
  ďalšia otázka:
  Ako sa cigánom robí s tej bagetárni,ktorú z prostriedkov EU dali postaviť výlučne pre cigánov?
  Pretože ja som počul že to skončilo skôr,ako stihli vyrobiť jedinú bagetu.
  Tak isto skončila výroba bicyklov .Cigáni už na začiatku všetko rozkradli a nakoniec aj zabetonované

  káble,ktoré napájali stroje elektrinou.

  Zamestnajte si ich v parlamente.
  Rád budem prispievať daňou na pracujúceho cigáňa v parlamente,ako "rómskeho" zlodeja z osady.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…