Preskočiť na hlavný obsah

Translate

"Čierná" kriminalita... môj pohľad...


Rómska kriminalita, čo Vás napadne, Róm ako kradne v obchode, Róm ako okráda starú ženu, Róm ako bije nerómskeho chlapca, Róm ako vykráda dom, Róm ako terorizuje svoje okolie...  Je to začarovaný kruh. My rómovia žijeme veľmi ťažký život. Od narodenia čelíme nenávisti, predsudkom a rasizmu... Tento obrovský hendikep sa podpísal na chudobe, sociálneho úpadku a následnej kriminalite... Obrovský zástup nezamestnaných spomedzi rómskeho obyvateľstva nepridáva váhu sociálnej spravodlivosti na strane práva a poriadku. Keby som bol hladný a smädný, išiel by som do obchodu a ukradol jedlo, keby mi bola zima a bývam pri lese, išiel by som a ukradol drevo, keby moje deti plakali od hladu a zimi, išiel by som a prosil o prácu na kolenách, čo však ak mi tú prácu nikto nedá? Išiel by som a ukradol...

Dôležitým prvkom úspechu jedinca v spoločnosti je podpora rodiny. Spoločnosť by zase mala podporiť rodinu, bez podpori ako človek upadnete na duchu aj tele. Čo tým chcem povedať? Iba to, že nikto z nás by nebol tým čím je, keby niekto nestál za ním, rodičia sú na prvom mieste. Rodičov treba podržať a to je úloha spoločnosti, ak spoločnosť zlyhá, nečudujme sa potom sociálneho úpadku jedinca a celej rodiny. Už ako by som Vás počul, "staviame im nové byty, dostávajú podpori a oni? Iba sa množia ako zajace" 

Nieje pomoc ako pomoc, bol raz jeden starý muž, každý v dedine ho poznal že to bol múdry a rozumný človek. Prišiel raz za ním mladý šuhaj a spýtal sa , či aj on bude niekedy tak múdry, starý muž mu povedal, musíš veľa dobrých činov urobiť, svet pochodiť, nikomu neuškodiť a vždy pomôcť tam kde bude treba.

Šuhaj sa vybral do sveta plný elánu, ako tak ide cestou necestou uvidí na ceste žobráka, pribehne, dá si dolu kabát a dá ho žobrákovi. Šuhaj celý šťastný dobehne ku starcovi a hovorí, bol som vo svete, nikomu som neuškodil a jednému žobrákovi som dokonca svoj kabát dal, aby zima mu nebola... Som už teraz múdri ako ty?

A starý muž sa ho opýtal, šuhajko a opýtal si sa žobráka či ten kabát chce??? Opýtal sa niekto z kompetentných čo vlastne Róm z osady chce?

Spoločnosť iba rómom dáva sociálne podpori, stavia byty. Ani raz sa však neopýtala,čo naozaj ten róm potrebuje, takým to spôsobom si spoločnosť hojí svoje rany, spôsobené nezáujmom, ignoranciou, segregáciou a vytláčaním rómov na okraj spoločnosti.  

Riešenie rómskeho problému nespočíva v dávaní... Treba rómov učiť, keď niečo chcem, musim  sa o to pričiniť, ak to nepochopia, potom nech nasledujú sankcie... V neposlednom rade si spoločnosť musí uvedomiť, že problém sa nerieši vytláčaním rómov na okraj našich miest, dedín a vytváraním sociálnych giet....  Preto píšem kriminalitu rómov treba riešiť, ale nie prostredníctvom"kotlebovcov" a pochodmi ktoré prilievajú vodu na mlyn, neofašistický organizáciám a ich prisluhovačom. Ktorý z Vás nerómov sa potom podpíše na genocíde rómov??? Pretože zlo ma vždy svoj začiatok aj koniec...
Jozef KmeťoZaujal vás tento článok? Čítajte ďalšie naše články, ktoré nájdete v našom archíve. Redakcia 1

 

Komentáre

 1. Prečo môžu Cigáni kradnúť???
  Keď išli pribíjať Ježiša na kríž, kat mal pripravené 4 ( štyri) klince. Lenže dokiaľ mi pribil ruky,

  tak Cigán mu jeden klinec ukradol a preto mu nohy pribil s JEDNÝM klincom. Za domenu povedal Ježiš, že

  Cigáni môžu kradnúť, až do súdneho dňa !!!!!!!!!!
  ---------------------------------------------------------
  Ak nedostanú sociálku ani cent ale dostanú iba rodinné prídavky,neverím že ich cesta bude rovno domov

  v zmysle ducha že rod.prídavky patria výlučne deťom.
  Aj tak by rod.prídavky prechlastali a hladné deti pošlú kradnúť.
  ----------------------------------------------------------
  Matovič zistil že ich býva vela v jednej chyži a na spanie sa musia striedať na posteliach. Vraj to je

  neprípustné,takto žiť.
  Ale oni mu nepovedali že sa striedajú takto :
  otec a všetky dcéry
  mama a všetci synovia
  a nakoniec bratia a sestry.
  Navrhujem :
  Takže stav postelí nenavyšovať,ale znižovať počet detí ! !
  ----------------------------------------------------------
  Tak im dajte postaviť fabriku hoci na Luníku.Nech sa tam zamestnajú všetci cigáni z okolia. Biely nie

  ! Verím že ani jeden biely sa nebude sťažovať za diskrimináciu.
  Ale vám garantujem,že nebude dlho trvať a fabrika skončí.Nebude z čoho vyrábať a ani na čom vyrábať.

  Rozkradnú všetko.
  ďalšia otázka:
  Ako sa cigánom robí s tej bagetárni,ktorú z prostriedkov EU dali postaviť výlučne pre cigánov?
  Pretože ja som počul že to skončilo skôr,ako stihli vyrobiť jedinú bagetu.
  Tak isto skončila výroba bicyklov .Cigáni už na začiatku všetko rozkradli a nakoniec aj zabetonované

  káble,ktoré napájali stroje elektrinou.

  Zamestnajte si ich v parlamente.
  Rád budem prispievať daňou na pracujúceho cigáňa v parlamente,ako "rómskeho" zlodeja z osady.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…