Preskočiť na hlavný obsah

Jeseň Cigánskych Diablov.
Orchester Cigánski Diabli má za sebou rušné letné mesiace. Absolvovali sériu veľmi úspešných koncertov v Nemecku a Rakúsku s Rakúskym klaviristom Paulom Guldom, pod názvom ,,Roma Rhabsody,, venované tvorbe Franza Liszta, koncerty s Českým virtuóznym huslistom Jaroslavom Svěceným a so spevákom Robom Grigorovom. Práve s Robom zažili nedávno atmosféru ako na koncertoch rockových hviezd, v amfiteátri v Galante si ich vypočulo cez 7 tisíc divákov.
Posledný z koncertov s Jaroslavom Svěceným sa konal 25. augusta na Bratislavskom hradnom nádvorí a zaznamenal obrovský úspech. Kľudne by sme ho mohli považovať za vyvrcholenie letnej sezóny orchestra. Bola to jedna z mála príležitostí vidieť a počuť našich obľúbených ,, Diablov ,, pretože ich jeseň sa bude niesť v znamení prevažne koncertov v Nemecku, Rusku a Českej republike.Prinášame vám list manažéra Cigánskych Diablov Daniela Rabinu a z neho sa dozviete o jeseni Diablov viac.
Nemecká jeseň Cigánskych diablov sa začne koncertom medzi absolútnou svetovou špičkou!

Cigánski diabli budú počas jesenných mesiacov na Slovensku iba výnimočne. Ich neprítomnosť
v domovskej krajine sa dá vysvetliť jednoducho – od septembra do novembra absolvujú až 25 vystúpení v zahraničí a to konkrétne v Nemecku, Rusku a v Českej republike.

Práve Nemecko bude z hľadiska ich zahraničného pôsobenia kľúčové, v jednej z kultúrne najvyspelejších krajín sveta odohrajú až 18 koncertov, čo možno považovať za skutočný
prienik na nový hudobný trh.

Hneď prvý koncert bude doslova skúškou ohňom, 17.9. čaká Cigánskych diablov vystúpenie na
Beethovenfeste v Bonne. Tento festival patrí medzi do topkategórie svetových hudobných festivalov o čom svedčia aj mená interpretov, ktorý sa zúčastnia najbližšieho ročníka. V Bonne bude v septembri vystupovať napríklad legendárny dirigent Zubin Mehta, huslistka Anne-Sophie Mutter klaviristka Helene Grimaud alebo Goran Bregovič so svojim Wedding & Funeral Orchestra.

„Je pre nás nesmiernou cťou vystúpiť na tomto Beethovenfeste.Mená ostatných účinkujúcich
naznačujú, že v tom čase sa v Bonne stretne absolútna hudobná špička. Nemecké publikum
považujem za nesmierne vzdelané, no zároveň zvedavé čo sa týka hudobných inovácií. Presvedčili sme sa o tom nielen pred tromi rokmi, keď sme vystúpili v Berlínskej filharmónii, ale aj na desiatkách iných koncertoch, ktoré sme za posledné štyri roky v Nemecku odohrali“ prezradil umelecký šéf Cigánskych diablov Ernest Šarközi.

Tak ako v Bonne, aj na ďaľších jesenných koncertoch v Nemecku vystúpia Cigánski diabli spolu
s rakúskym klavírnym virtuózom Paulom Guldom s ktorým predstavia mimoriadne úspešný projekt Roma Rhapsody, venovaný 250 výročiu narodenia Franza Liszta.

V septembri Cigánski diabli s Paulom Guldom odohrajú ešte vystúpenie v nemeckom Pirmasense a začiatkom novembra sa začne trojtýždňové turné počas ktorého spolu absolvujú vystúpenia v mestách ako Ratingen, Iserlohn, Kleve, Paderborn, Unna, Bottrop, Hamm a v ďaľších.

V Bratislave 23.8.2011 Daniel Rabina. Foto Jakub Klimo.
Helena Kmeťová.

Komentáre

  1. CD sú excelentní, vynikajúci hudobníci a môžeme povedať, že ich vystúpenia po svete robia veľmi dobré meno rómskej komunite a nielen im, ale SLOVÁKOM, a ja z nich mám obrovskú radosť...

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…

Fašizmus nieje riešenie

Ako som išiel na východne Slovensko, po celom Slovensku boli vylepené billboardy Mariána Kotlebu a pred nedávnom Milana Mazureka s nápisom: Vyhodený z parlamentu pre názor. Dá sa tomu rozumieť... pocit krivdy, hrdinstva?  Pre tento názor včera vyšetrovateľ NAKA obvinil predsedu Smeru Roberta Fica z trestných činov hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k násiliu. 


Rómska karta otvorená


Mazurek čelil obžalobe pre jeho hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika, ktoré majú rasistický charakter, odvysielané v októbri 2016 v rádiu Frontinus. Ako poslanec Národnej rady SR vtedy napríklad povedal, že „150 miliónov eur sa použije iba na domy z týchto cigánskych osád, ľudí, ktorí pre náš národ, pre náš štátny rozpočet, pre našu kultúru neurobili nič, práve naopak, rozhodli sa žiť týmto asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém“. Na základe právoplatného rozsudku Najvyššieho súdu SR prišiel v septembri o poslanecký mandát.

Fico na jeho odsúdenie za hanobenie národa, …