Preskočiť na hlavný obsah

"Nevinný študenti!"


Krimi noviny zo dňa.14.10.2011. Ma doslova zdvihli zo stoličky. "Nevinných študentov" so strednej školy v Žiline napádajú len tak "cigáni". "To je hrozné" – toto znie pre mňa ironicky. Chúdence len tak ich napádajú cigani z miestnej osady.
Toje ale!
Všimla som si, že na záberoch redakcie tvJOJ študenti nechodia po jednom ale v tlupe. No len tak sa miestny "cigáni" odvážia napadnúť ich. Vraj ich opľúvajú a hádžu do nich kamene. Jednu študentku vraj ťahala jedna "cigánka" za vlasy tak, že si  odrela kolená a udrela si hlavu o obrubník. Prečo tá chuderka študentka nešla na ošetrenie do nemocnice? Tomu snáď neuverila ani redaktorka tv JOJ. Preto sa snažila o stretnutie a vysvetlenie pani riaditeľky školy, keďže sa jej študenti zverili s tým, že ich napádajú "cigáni" zneďalekej osady. Ani len polícia nevedela o tomto incidente, no najzaujímavejšie je, že o protestnom pochode polícia vedela, Vôbec nechápem o čo študentom  vlastne ide. Aj pred 22 rokmi všetko začali študenti, aj teraz chcú urobiť niečo také ako PUČ, ale voči rómom? Alebo nedaj Boh druhé Kosovo?
Čo s tým vlastne sledujú? Média majú veľkú moc a dokážu aj nemožné. No samozrejme dokážu aby nás Rómov majoritná spoločnosť ešte viac nenávidela.
Prečo nemajú média záujem keď malé rómske osemročné dieťa napadnú dvaja sedemnásť ročný výrastkovia (gadžovia)? Prečo sa takého malého dieťaťa nezastane nikto ani na autobusovej zastávke?
Keď nedávno na východnom Slovensku dospelý ľudia napadli, len tak vystúpili z auta dve malé deti prečo po tom média nedychtili? Nešli po šetrení!
Nenávisť nešíria ľudia medzi sebou ale media, ktoré nás Rómov vykresľujú ako zveri .
Zveri, ktoré nemajú konca kraja, ktoré nevedia čo so sebou. Prečo to takto musí byť? Keď máme byť pre nich atrakcia, tak nech robia reportáže aj o tom aké dobré veci vedia romáci robiť. Aj takýto "cirkus"  dokážu rómovia robiť...Ivana Cicková  
Dopisovateľka  Redakcie 1

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…