Preskočiť na hlavný obsah

Pes je priateľ a nie jedlo


Zlý sen. Presne to som si pomyslel ako prvé, keď som v médiách zaregistroval informáciu, že na východnom Slovensku miznú obyvateľom z domov zvieratá, najmä psy. A kde končia? ...nuž v hrnci. Pre mňa ako psíčkara a milovníka zvierat je to niečo nepredstaviteľné.
Veď psa si ľudia domestikovali ako spoločníka a ochrancu majetku, obydlia. Nešľachtili sme ich na to, aby končili v našich hrncoch a na pekáčoch. A motív ako nemáme, čo jesť u mňa neobstojí. Je predsa kopec iných možností ako sa nasýtiť. Niekto si povie je to len pes a aspoň zmiznú túlavé psy z ulíc. Niečo také môže, ale povedať len človek, ktorý sa nikdy nepozrel do tých veľkých, oddaných očí. Práve pes je tým stvorením, ktoré miluje svojho pána viac než seba. Koľkí z nás sú schopní niečoho takého. Pes nerozlišuje, či je niekto biely, čierny, žltý ani to, či je majetný alebo bezdomovec. Stále nás miluje takých akí sme a to všetko len za pohladenie a milé slovo.
Asi dva dni dozadu som zaregistroval článok, že v jednej dedine v Sabinovskom okrese robia miestny rómovia „nájazdy“ na hospodárske zvieratá. Domáci tvrdia, že si musia psov zamykať do domu, aby im nezmizli. Je to teda paradox a vynára sa otázka, kto vlastne koho chráni. Pri jednom takom pokuse o rabovanie, sa im do cesty postavila 11 ročná fenka. To nevinné stvorenie skončilo s mačetou v hlave od niekoho kto sa nazýva človekom. Pýtam sa teda, kde sú hranice, keď niekto beztrestne kradne, napáda ľudí, zabíja psov. To máme fakt také slabé zákony, ktoré viac chránia páchateľa, než postihnutého? Kde je tá spomínaná spravodlivosť? Asi otočená chrbtom tváriac sa, že nič nevidí a nepočuje. A presne tak sa správajú aj naši zákonodarcovia, ktorí „nám slúžia“ .Väčšinou len pred voľbami, keď nasľubujú všetko čo im príde vhod.

Napätie medzi rómami a majoritou sa len stupňuje. Veď aj takéto momenty prilievajú olej do ohňa a dávajú extrémistom esá do rúk. Slušný ľudia už majú dosť terorizovania od niekoho, kto sa nevie a zrejme ani nechce prispôsobiť. V predchádzajúcom článku som písal, že sa proti rómom často vedie negatívna kampaň. Áno, je to pravda, ale pravdou je aj to, že tu kampaň mnoho krát vedieme MY sami.

Na záver si ešte položím otázku prečo vláda nerieši kritickú situáciu, ktorá nám tu postupne vzniká. Čo sa týka odpovedí tie bohužiaľ nepoznáme. Bolo by, ale fajn dostať ich od našich „vyvolených (volených)“ .Rastislav Bartoš 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…