Preskočiť na hlavný obsah

Koniec sveta sa nekonal...

Takmer celý svet hovoril o konci sveta, zemskej katastrofe  veľkej tmy a o podobných proroctvách. Ja osobne som sa veľmi obávala, hlavne kvôli deťom, rodičom, bratom a sestrám.

 Z biblie vieme, že takzvaný koniec sveta bol dávno, pradávno, keď Boh sa rozhodol svet zničiť veľko potopou. Zachránil iba Noema a jeho rodinu. Spolu s nimi zvieratá a vtáctvo. Boh prikázal postaviť veľkú loď, do ktorej mal naložiť svoju rodinu a zvieratá. No aj to vieme z Biblie, že podobnej katastrofy sa báť nemusíme.

Keď Boh videl, aká bola veľká škoda na zemi, prisľúbil nám ľuďom, že už nikdy nezatopí svet. Na dodržanie sľubu vždy po daždi posiela farebnú dúhu, ktorá je znakom jeho zmluvy a sľubu. Podľa mnohých prorokov, zjavení z neba, proroctiev a odkazov od Boha môžme očakávať všetko, okrem potopy sveta.

Podľa starých Mayov sa koniec sveta mal uskutočniť dnes 21.decembra,  iný zasa predpovedajú  koniec sveta  v roku 2013.  Dnes je 21 decembra, vďaka Bohu ráno som vstala, vypila kávu. Naraňajkovala som sa s deťmi a pripravujem sa na vianoce. Jedno viem, že bez vetra sa lístok nepohne. Isté je, že iba Boh vie a pozná svoje úmysel s nami a s touto zemou.Svetové média nám priniesli že  viacerí sa na koniec sveta zásobili jedlom, pitnou vodou,  sviečkami... Otvorili staré pivnice, podzemné bunkri a pripravili sa na dnešný koniec sveta. Koniec sveta je však aj dobrý   biznis s ktorého profitovali najmä obchodníci. Zásoby jedla, vody to všetko prinášalo obchodníkom peniažky do ich vreciek.   Boli aj takí špekulanti ktorí predávali lístky do neba.

Niekto je bohatý, iný zas chudobný. Niekto je dobrý, iný zasa zlý. Ale koniec sveta?  Koniec sveta je pre každého iný... Taký chudobný človek  si nemôže dovoliť sa predzásobiť jedlom a vodou a tak čakal iba s modlitbami na dnešný koniec sveta. Pritom v kútiku srdca veril že žiadna prírodná katastrofa nebude.

Veriaci hovoria, že koniec sveta nastane pre hriechy a zlobu ľudstva. Ale predstavte si úspešného ale aj priemerného človeka,  prečo má byť koniec sveta, keď práve som si kúpil dom, auto, vyhral v bingu, či dostal novú prácu, mám kariéru, narodili sa mi dvojičky...

Určite mnohí si kladieme podobnú otázku. Prečo by som mal zomrieť nikomu som nikdy neurobil nič zlé, neukradol, nezabil... Mám zomrieť tak ako človek ktorý má v sebe nenávisť, zlobu,  diskriminuje, rozdeľuje podla farby, príslušnosti k národu a nenávidí aj svoju vlastnú rodinu ?  Mám zomrieť ako vrah, pedofil, rasista a človek ktorý ničí túto zem ? Mám zomrieť ako človek ktorý je mocný tohto sveta a svojím konaním napáda na vojny, ničenie a pre peniaze sa nepozerá na zem pod vlastnými nohami ?

Život  je tak krásny plní možností, krásy, nádhernej prírody, miest, ľudí, zvierat, skvelej techniky, moderných áut...  Je toho toľko čo som ešte neskúsila, neochutnala, nezažila, nespoznala. Nechcem zomrieť a nevidieť ako moje deti rastú, nevidieť a nepoznať život okolo seba.  Nechcem vidieť  ako sa tento nádherný svet končí, kvôli zlobe iných.

O roku 2000 boli podobné predpovede a proroctvá. Mnohí ľudia z obáv si siahli na život  aby nemuseli prežiť katastrofu  Už je rok 2012, mesiac december a deň 21 a svet stále funguje...  Možno že raz príde koniec, ale myslím si že to nebude koniec zeme, skôr to bude koniec zlých ľudí o čom nakoniec aj Biblia hovorí...

Možno ľudia z obáv o svoj život  sľúbili Bohu že sa polepšia , aj ja si dám ten záväzok že sa polepším. Urobím radosť druhým a pomôžem v núdzi. Možno to pomôže a svet sa neskončí. Pridáte sa aj vy a spolu možno ten svet zachránime.   Vianoce a Šťastný Nový Rok.
Lucia Curejova

Komentáre

 1. Je mi ľúto, že ste mali obavy o život svojich blízkych. Viem, aké je to nepríjemné. Zbytočne ste sa stresovali.

  Bohužiaľ fámy o "konci sveta" boli ničím nepodložené. Médiá ich napriek tomu šírili ako samozrejmosť. Topky a Nový čas mali dokonca online spravodajstvo z konca sveta, ktoré ilustrovali vymyslenými fotomontážami rôznych katastrof.

  Podľa môjho názoru tým bol na občanoch spáchaný trestný čin šírenia poplašnej správy.

  Vy ste sa celý deň (bezdôvodne) obávala. Iní - psychicky labilnejší - si mohli siahnuť na život, minúť úspory a pod.

  http://tech.sme.sk/c/6630298/sav-koniec-sveta-v-roku-2012-nebude.html

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Či zažijeme koniec sveta, to je vo hviezdach. Isté je, že každý z nás zažije koniec toho svojho sveta - teda života tu na zemi. Oplatí sa teda žiť zodpovedne, tak, aby sme sa tohto dňa nemuseli príliš báť. Rovnako ako prípadného konca celého sveta.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…