Preskočiť na hlavný obsah

Zavádzanie ľudí v profesionálnom spravodajstve? ...nič výnimočne...

,, Strašná krivda na Rómoch v oblasti dávok? ,, ...tak tento názov článku na spravodajskom portáli jednej z našich najsledovanejších súkromných TV mi poriadne zdvihol žlč.


Autor tohto článku sa snaží spochybniť výsledky analýzy etrend.sk, podľa ktorej vyplýva, že najväčšími poberateľmi dávok sú jednotlivci, to znamená nezamestnaní jedinci, ktorí sú osamelí, slobodní, rozvedení bezdetní a je ich až 62% z celkového počtu poberateľov dávok, a to znamená, že takíto sa prakticky v Rómskych osadách ani nenachádzajú, keďže všeobecne platí, že mladé páry už do 30tky majú niekoľko detí.( foto etrend.sk )
Podľa grafu môžeme vidieť, koľko percent tvoria páry s deťmi, jednotlivci s deťmi a chcem upozorniť, že tento graf nemapuje iba Rómsku populáciu, lebo taká štatistika vlastne neexistuje, ale berie do úvahy všetkých občanov Slovenskej republiky, závislých na dávkach v hmotnej núdzi.
 Autor článku na spravodajskom portáli sa pýta :
..... ,,Z čoho teda Rómovia v osadách žijú, keď nie z dávok v Hmotnej núdzi?,,
A hneď si aj odpovedá na otázku, že žijú z rodičovských príspevkov a zasa sa oháňa číslom, že v roku 2011 bolo vyplatených 51 tisíc príspevkov pri narodení dieťaťa v sume 678, 49 €, to znamená, že určite tieto príspevky väčšinou dostali Rómovia...
Ale pýtam sa ja...ako mohla väčšina Rómov dostať tieto príspevky, keď v osadách nájdete minimum párov splňajúcich podmienky na vyplatenie príspevku?  Väčšina, ako je známe, má viac ako tri deti, veď to je predsa tŕňom v oku všetkým, nie?
Za rok 2011 štát vyplatil na dávkach v Hmotnej núdzi 273 miliónov eur, každý si môže podľa tohto grafu vyrátať, koľko skutočne z tejto sumy dostali rodiny s deťmi, všetky rodiny, nie iba Rómske a že je aj medzi majoritným obyvateľstvom dosť mnohodetných rodín, to hádam nemusím zdôrazňovať. Veď len pred pár dňami v spravodajstve tejto TV sa objavil šot, kde predstavili mladú bielu rodinu so 14timi deťmi, ktorá žila z rodičovského príspevku v kombinácii s dávkami v Hmotnej núdzi, lebo otec rodiny bol nezamestnaný.
Prečo bol nezamestnaný, to asi nemusím zdôrazňovať...samozrejme, že keď rodičovský príspevok spolu s dávkami v HM im hodí mesačne okolo 800 €, neoplatí sa mu pracovať niekde za 400 - 500€.

Hneď na úvod článku autor uvádza, že etrend.sk sa týmto grafom snaží zmierniť nahnevanosť voči Rómom a tak autor pokladá za svoju povinnosť naopak, rozdúchavať a podpichovať nenávisť a ,,nahnevanosť,, voči Rómom a neváha k tomu použiť polopravdy a zámerne upravuje pravdu tak, ako sa mu to hodí.

Ano, Rómovia v osadách žijú z dávok v Hmotnej núdzi, žijú z rodičovských príspevkov, to sa nikto nesnaží spochybniť, len autorovi článku ušla jedna maličkosť a to taká, že podľa tohto grafu rozhodne Rómske, ani Slovenské mnohodetné rodiny neruinujú tento štát a že prioritou Ministerstva práce a sociálnych vecí by malo byť pre tých 62% ľudí v produktívnom veku, slobodných , bezdetných nájsť uplatnenie na trhu práce.

Autor článku na spomínanom spravodajskom portáli sa pod svoj článok nepodpísal, dokonca nepovolil ani diskusie, lebo vedel, do akého osieho hniezda šťuchá. Vie dobre, čo robí a má strach iba z toho, aby ho niekto nemohol nakoniec obviniť z podnecovania rasovej nenávisti.
Ja iba žasnem, ako môže dovoliť šéf spravodajstva uverejniť takýto článok, keď dobre vedia, aká je zlá situácia na Slovensku, že ľudia v strachu pred budúcnosťou sa snažia vybiť svoju zlosť, beznádej na niekom a najvhodnejší sa zdajú na to Rómovia.

 Možno som naivná, ale myslím, že by to malo byť skôr naopak. Médiá by mali viesť ľudí k tomu, aby rozumne uvažovali a nehľadali vinníkov medzi obeťami, ale ukázali na skutočných vinníkov za stav, v akom sa zmieta naša ekonomika...ale na to asi nemajú ,,gule,,...a tak na tomto spravodajskom portáli nájdete kopu takýchto štvavých článkov a hlúpostí typu -zadok Justina Biebera, či s kým sa bozkával Harry Potter.
 Čoraz viac sťažností na hĺúposť redaktorov za takéto príspevky v spravodajstve čítam v komentároch pod nimi, ale nezdá sa, že by im to vadilo, veď sledovanosť im neklesá...no nedávno som čítala aj také komentáre, kde sa ľudia vyhrážali hromadným zablokovaním tohto portálu na najpočetnejšej sociálnej sieti a to by už mohol byť riadny pruuuser....Helena Kmeťová

Komentáre

  1. Dnes už čítam tretí článok nad tým istým grafom. Len neviem, kto spustil tento "hon na čarodejnice" a prečo.
    Zase sa niečo potichúčky privatizuje? Mení sa ústava? Či prečo treba odviesť pozornosť ľudí k zástupnému problému?

    Ozaj, prečo sa tento problém nerieši? Prečo sa nehľadá zmysluplná práca pre všetkých? Lebo opäť na chudobe niekto bohovsky zarába?

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Budú Kotlebovci zabíjať ľudí?

Skôr než si odpovieme na túto otázku, mali by sme si vlastne definovať, čo je fašizmus a ako prejavuje v ĽSNS Mariána Kotlebu   

5 dôvodov, prečo sú kotlebovci fašisti.
(podľa Jakuba Drábika)

1. Fašizmus je forma radikálneho nacionalizmu snažiaca sa o „očistu“ národa, ktorý je podľa fašistov v kríze. Takto nám dnešný stav prezentujú aj kotlebovci: „zvrátenosti v médiách“, „degenerovaná spoločnosť“, „paraziti“, „kríza“ a podobne. Svet sa rúti do záhuby a len oni vedia, ako ho zachrániť 

2. Fašizmus potrebuje nepriateľa, ktorého môže obviniť z problémov národa, démonizovať ho a nakoniec národ od neho „očistiť“. Strach zároveň mobilizuje masy – u kotlebovcov sú to ako vnútorní (Rómovia, Židia, Maďari, skorumpovaní politici), tak vonkajší (utečenci, islam) nepriatelia. 
3. Fašisti tvrdia, že moderná kultúra je dekadentná a zvrátená a chcú ju nahradiť tou „pravou“ národnou. Prejavy kotlebovcov i ich program je plný „dekadentného moderného umenia“ a „nízkou úrovňou kultúry“. Preto Kotleba zatvá…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…