Preskočiť na hlavný obsah

Zavádzanie ľudí v profesionálnom spravodajstve? ...nič výnimočne...

,, Strašná krivda na Rómoch v oblasti dávok? ,, ...tak tento názov článku na spravodajskom portáli jednej z našich najsledovanejších súkromných TV mi poriadne zdvihol žlč.


Autor tohto článku sa snaží spochybniť výsledky analýzy etrend.sk, podľa ktorej vyplýva, že najväčšími poberateľmi dávok sú jednotlivci, to znamená nezamestnaní jedinci, ktorí sú osamelí, slobodní, rozvedení bezdetní a je ich až 62% z celkového počtu poberateľov dávok, a to znamená, že takíto sa prakticky v Rómskych osadách ani nenachádzajú, keďže všeobecne platí, že mladé páry už do 30tky majú niekoľko detí.( foto etrend.sk )
Podľa grafu môžeme vidieť, koľko percent tvoria páry s deťmi, jednotlivci s deťmi a chcem upozorniť, že tento graf nemapuje iba Rómsku populáciu, lebo taká štatistika vlastne neexistuje, ale berie do úvahy všetkých občanov Slovenskej republiky, závislých na dávkach v hmotnej núdzi.
 Autor článku na spravodajskom portáli sa pýta :
..... ,,Z čoho teda Rómovia v osadách žijú, keď nie z dávok v Hmotnej núdzi?,,
A hneď si aj odpovedá na otázku, že žijú z rodičovských príspevkov a zasa sa oháňa číslom, že v roku 2011 bolo vyplatených 51 tisíc príspevkov pri narodení dieťaťa v sume 678, 49 €, to znamená, že určite tieto príspevky väčšinou dostali Rómovia...
Ale pýtam sa ja...ako mohla väčšina Rómov dostať tieto príspevky, keď v osadách nájdete minimum párov splňajúcich podmienky na vyplatenie príspevku?  Väčšina, ako je známe, má viac ako tri deti, veď to je predsa tŕňom v oku všetkým, nie?
Za rok 2011 štát vyplatil na dávkach v Hmotnej núdzi 273 miliónov eur, každý si môže podľa tohto grafu vyrátať, koľko skutočne z tejto sumy dostali rodiny s deťmi, všetky rodiny, nie iba Rómske a že je aj medzi majoritným obyvateľstvom dosť mnohodetných rodín, to hádam nemusím zdôrazňovať. Veď len pred pár dňami v spravodajstve tejto TV sa objavil šot, kde predstavili mladú bielu rodinu so 14timi deťmi, ktorá žila z rodičovského príspevku v kombinácii s dávkami v Hmotnej núdzi, lebo otec rodiny bol nezamestnaný.
Prečo bol nezamestnaný, to asi nemusím zdôrazňovať...samozrejme, že keď rodičovský príspevok spolu s dávkami v HM im hodí mesačne okolo 800 €, neoplatí sa mu pracovať niekde za 400 - 500€.

Hneď na úvod článku autor uvádza, že etrend.sk sa týmto grafom snaží zmierniť nahnevanosť voči Rómom a tak autor pokladá za svoju povinnosť naopak, rozdúchavať a podpichovať nenávisť a ,,nahnevanosť,, voči Rómom a neváha k tomu použiť polopravdy a zámerne upravuje pravdu tak, ako sa mu to hodí.

Ano, Rómovia v osadách žijú z dávok v Hmotnej núdzi, žijú z rodičovských príspevkov, to sa nikto nesnaží spochybniť, len autorovi článku ušla jedna maličkosť a to taká, že podľa tohto grafu rozhodne Rómske, ani Slovenské mnohodetné rodiny neruinujú tento štát a že prioritou Ministerstva práce a sociálnych vecí by malo byť pre tých 62% ľudí v produktívnom veku, slobodných , bezdetných nájsť uplatnenie na trhu práce.

Autor článku na spomínanom spravodajskom portáli sa pod svoj článok nepodpísal, dokonca nepovolil ani diskusie, lebo vedel, do akého osieho hniezda šťuchá. Vie dobre, čo robí a má strach iba z toho, aby ho niekto nemohol nakoniec obviniť z podnecovania rasovej nenávisti.
Ja iba žasnem, ako môže dovoliť šéf spravodajstva uverejniť takýto článok, keď dobre vedia, aká je zlá situácia na Slovensku, že ľudia v strachu pred budúcnosťou sa snažia vybiť svoju zlosť, beznádej na niekom a najvhodnejší sa zdajú na to Rómovia.

 Možno som naivná, ale myslím, že by to malo byť skôr naopak. Médiá by mali viesť ľudí k tomu, aby rozumne uvažovali a nehľadali vinníkov medzi obeťami, ale ukázali na skutočných vinníkov za stav, v akom sa zmieta naša ekonomika...ale na to asi nemajú ,,gule,,...a tak na tomto spravodajskom portáli nájdete kopu takýchto štvavých článkov a hlúpostí typu -zadok Justina Biebera, či s kým sa bozkával Harry Potter.
 Čoraz viac sťažností na hĺúposť redaktorov za takéto príspevky v spravodajstve čítam v komentároch pod nimi, ale nezdá sa, že by im to vadilo, veď sledovanosť im neklesá...no nedávno som čítala aj také komentáre, kde sa ľudia vyhrážali hromadným zablokovaním tohto portálu na najpočetnejšej sociálnej sieti a to by už mohol byť riadny pruuuser....Helena Kmeťová

Komentáre

  1. Dnes už čítam tretí článok nad tým istým grafom. Len neviem, kto spustil tento "hon na čarodejnice" a prečo.
    Zase sa niečo potichúčky privatizuje? Mení sa ústava? Či prečo treba odviesť pozornosť ľudí k zástupnému problému?

    Ozaj, prečo sa tento problém nerieši? Prečo sa nehľadá zmysluplná práca pre všetkých? Lebo opäť na chudobe niekto bohovsky zarába?

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…