Preskočiť na hlavný obsah

Snažíme sa

Snažíme sa žiť ako ľudia
Som z toho nervózny, keď čítam v médiách, ako ponižujú Rómov, ako mediálne tlačia ľuďom do hláv stereotyp, že Rómovia sú leniví, kradnú a nezabudnime na slávny výrok "Rómovia majú veľa detí, aby brali čo najviac sociálnej dávky"... A samozrejme, že tá sociálna dávka musí byť aspoň 1000 eur, niekedy sa aj zasmejem, ako tomu môže niekto veriť...
Ale predsa nemôžme presvedčiť národ, ktorý pomáhal Hitlerovi zbierať Rómov ako "smetie"...
Ako spomínal môj dedo, Slováci stáli a pozerali ako berú Rómov, vtedy ešte Cigánov a hádzali kameňmi, kričali "berte ich Cigánov"...


Lenže na pravdu, ktorá je okolo nás každý deň sa nepozerá nikto, pravdaže Rómovia museli vycestovať do zahraničia, len aby žily ako ľudia.
Lenže čo sa stalo?!! Rómovia začali pracovať a myslím tým tisícky Rómov. Čo im neponúkol vlastný štát dali im iní.
Zdravotnú starostlivosť, sociálnu istotu, vzdelávania a pomoc z každej strany a stačí len byť zamestnaný a neplatí to len pre Rómov, ale pre každého kto chce pracovať a nebojí sa žiť ako človek.
A píšem o vlastnej skúsenosti... Už ako 19 ročný mladík som sa vybral do Anglicka pracovať, lebo som vedel a mal dosť skúseností, že na Slovensku nie je budúcnosť pre Róma.
A teraz mám 30 a stále som tu, no akurát sedím v poschodovom autobuse v centre Londína a snažím sa dostať do práce cez zápchu. Lenže to už nie je pravda, my sme leniví podľa Slovákov.
Podľa mňa Slováci nechcú umožniť Rómom žiť ako ľudia, lebo sa boja, že sa vyšplhajú hore rebríčkom.
No ako môže ponúknuť, alebo zabezpečiť prácu Rómom Slovensko, keď nemá prácu pre vlastných, veď to Slovensko je už skoro prázdne, každý pokradol čo sa dalo a teraz už len z poslednej kvapky sa snaží každý prežiť.
A tí čo majú vďaka nejakému šťastiu prácu, teraz pracujú na štát, aby sa neprepadol do krízy, v ktorej už dávno je...!!!
No predstavte si tie tisícky Rómov, ktorí pracujú v zahraničí a prispievajú na štát, aký by to bol prínos pre Slovensko, ak by prispievali doma, aká je to strata.
Lenže ja osobne by som na Slovensku nezaplatil daň ani cent, radšej budem platiť dane tu v UK. Mne Slovensko nepomohlo nijakým spôsobom.
Snažíme sa žiť ako ľudia každý deň bez rozdielu veku, rasy, či postavenia, nie je to o kritizovaní individuála, alebo o podnecovaní násilia a hnevu voči Slovensku, je to o smutnej realite, ktorú prežíva každý z nás každý deň, čím skôr si uvedomíme, že ťaháme všetci za jeden povraz, aj keď za ten kratší koniec, tým skôr môžeme niečo zmeniť.
Zmeniť to, že niekto bude sedieť na stoličke vo vláde s platom, ktorý by uživil dve rodiny.
Všetci sme len "bábkami na nitkách", za ktoré ťahá ten istý človek, a tí páni poslanci, každý jeden vie, že Slovensko sa rúca do diery, z ktorej sa ťažko dostať, a preto sa ešte snažia naplniť si vrecká pokiaľ sa dá na úrok občanov. A samozrejme, že vina sa zrúti na Rómov, lebo oni sú tí, ktorí rozkradli celý štát a oni bránia Slovensku k prosperite...
Je to do neba volajúce klamstvo a špina...
Lenže nech nezabúdajú, že sme všetci len ľudia, či Róm, či neróm, a nenecháme sa "ťahať za nos" naveky...Roman Csiszar    

Nájdeš nás aj  na facebooku : https://www.facebook.com/redakcia1


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…