Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Emil Samko kandidát do EU pracuje "potichu"....

Milý priateľ - čitateľ, poprosím, aby nasledujúci článok, si čítal potichu, pretože potichu pracujú aj naši kandidáti do EU, ako napríklad p. Emil Samko, kandidát za stranu Tip, ktorej členom je aj známy politik Alojz Hlina. Takže teraz potichúčky čítaj týchto pár riadkov... Pssssst....


Včera večer sa strhla ostrá diskusia medzi mnou a pánom Samkom, pretože ako človek, ktorý osobne pozná pána Samka, a po tom debakli, ktorý mal zo svojou stranou Komora Rómskeho Národa, z ktorej ostala iba skupina na fb, som jasne vyjadril svoj voličský postoj a nepodporím pána Samka do EU.   

Samozrejme, že zase padali rôzne invektívy, urážky a klamstvá, to tu nebudem rozoberať, len čo nečakal pán Samko je, že do debaty sa zapojili aj voliči a pýtali sa čo urobil pre Rómov, a prečo by mali práve jeho voliť....  A teraz dobre čítajte, ale nezabudnite potichúúúúčky.... 


Jedna s účastníkov našej debaty napísala: " viete p. Samko, nemusím Kmeťa, ale ved dokážte, že sa mýli, že nemá pravdu, aby ste presvedčil... Čítala som konverzáciu v skupine kde je 20000 ludí medzi vami a kmetom, ved prevoha dokážte že Kmeťo klame a presvedčte mňa ako voličku, aby som vam dala hlas, lebo ako politik sa mi vcelku páčite..."

Odpoveď pána Samka: Emil Samko Vuguglite si ma,a zistite, co odborné som já napísa, najdete mozno este par Romov v SR vedcov, ktorí nieco napísali recenzované vedcami. Zalozil som a sfumkcnil pre Rómov cca 30 OZ, Vastudovalo u mna cca 5000 rómov z EU


Milí priatelia v odpovedi pán Samko pokračoval  "ja pracujem potichu, nepotrebujem metalizáciu, a  s láskou pre rómov." Smejete sa ? Ja som sa smial keď som to číta. Žiaľ, pán Samko je taký "seriózny" človek, že svoje komentáre vymazal, a nechal v diskusii iba komentáre, ktoré napadajú mňa, a teda ukazujú, aký on je "statočný" človek, musím povedať, že praktiky politika si osvojil veľmi rýchlo, je z neho veľký "diplomat"!!!   


Takže zhrňme si to, u pána Samka vyštudovalo 5000 Rómov z EU, ani jedna zmienka na nete, či v médiach, pracovalo u neho cez 10 tisíc Rómov, len sa nevieme dopátrať kde, a ako, a kedy... A na otázky voličov odpovedá on pracuje "potichu", čo mu jeho priaznivci potvrdzovali  aj v komentároch, pri ktorých som ja už padal do kolien... Hlavne pri tom "potichúčky"...   :) 

Vlastne ja som si uvedomil, že všetci naši rómsky predstavitelia pracujú "potichu", ako by ani nemal byť veľký krik, bože ešte by niekoho zobudili....  


Je na každom z Vás akého rómskeho kandidáta podporíte do EU, keď teda pôjdete vôbec voliť, je však aj dôležité, aby to bol kandidát, ktorý skutočne aj niečo urobil, alebo aspoň sa snažil urobiť. Pán Samko, aký to môže byť človek, ktorý "moderuje" svoje komentáre a upravuje, či vymazáva komentáre, ktoré by ho mohli konfrontovať s voličom....  Neviem čo napísať, iba aby sme neboli my ticho, lebo potom pekne "potichúčky" sa môže stať, že taký ako pán Samko sa pekne "potichúčky" nabalí na úkor nás Rómov, a my sa pekne "potichúčky" budeme pozerať ako blázni, koho sme poslali do Európskeho parlamentu...  

Jozef Kmeťo   
Komentáre

  1. Akoze unho vystudovalo 5000 Romov, jemu patri ta skola ? Pokial mi je zname, tak Samko je tam zamestnany, on im tu skolu neplatil. Ti Tomovia vystudovali vlastnou iniciativou, On totiz nema co zverejnit, ake vysledky pre Romov dosiahol ? To, ze ma skoly, vsetka cest, ale to je prospech pre neho sameho, aby sa zaradil do spolocnosti. Ak nieco vykonal pre svojich, vsetci chcu pocut konkretne veci a projekty, ktore je aj vidiet, nie iba vizie. Ono by bolo dobre mat svojho cloveka v takej institucii, ale je to ako s Pollakom, ked chce vyplatu a odmeny, musi robit to, co mu gadzovci prikazu, aj ked proti vlastnym, hlavne, ze neskace s prazdnym vreckom ako klokan. Oni kaslu na Romov, potrebuju iba hlasy a potom sa o nich ani neobtru a nazyvaju ich darmozracmi a urobia proti im este opatrenia, ako urobil Pollak.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…