Preskočiť na hlavný obsah

Pollák urobil z ľudí otrokov !

Práce pre ľudí je dosť, myslí si Pollák, keď niektorí starostovia namietajú, že nemajú dostatok práce pre nezamestnaných ľudí v Hmotnej núdzi. Samozrejme že má pravdu, otrockej práce je vždy dosť. Nedávno som sama riadením osudu rozšírila rady nezamestnaných a tak som sa v priestoroch Úradu práce stretla s ľuďmi, ktorých sa slávna Rómska reforma bytostne dotýka.

Kde všade pracujú ľudia za 60eur mesačne? Prvá ktorá sa mi posťažovala bola moja bývalá kolegyňa, pracuje na zbernom dvore v Technických službách (smetiari). Má viac ako 50 rokov, takmer rok si nemôže zohnať prácu. Na zberný dvor musí chodiť pešo takmer 3 km, dopravu si dovoliť nemôže. Najskôr ju dali robiť pri pás na triedenie, ale po dvoch dňoch hrabania sa v domovom odpade, obrovskom smrade z ktorého ju neustále napínalo na zvracanie, sa nad ňou zľutovali a tak vonku do vedra zbiera sklo, aj keď prší, či praží slnko, nesmie prestať zbierať a vláčiť ťažké vedrá.Ďalší ľudia pracujú na cintorínoch, starajú sa o čistotu sídlisk, o mestskú zeleň. O toto sa kedysi starali komunálne služby, pod ktoré spadajú aj zberné dvory. No odkedy pán Pollák s pýchou uviedol do praxe svoj reformný Rómsky zákon, ktorý sa vlastne netýka iba Rómov, ale všetkých nezamestnaných , ktorí sú poberateľmi dávky v Hmotnej núdzi a sú vedení na Úrade práce dlhšie ako pol roka, prišli ľudia v komunálnych službách o prácu, aby uvoľnili miesta Pollákovým otrokom!

Je to hanba, že ľudí, ktorí sú už dosť potrestaní tým, že musia živoriť z pár eur, tento štát ešte využíva na otrockú prácu. Na 400tisíc nezamestnaných je nejakých 20tisíc voľných pracovných miest a kto za to môže, ľudia? Za tento stav môže táto neschopná vláda a politici ktorí nie sú schopní s tým nič robiť!

Vážený pán Pollák, dajte týmto svojim otrokom aspoň minimálnu mzdu, aby sa aspoň cítili ako ľudia, lebo verím tomu, že ak sa tento ľud konečne zobudí a začne čistiť chliev zvaný parlament, vy budete medzi prvými ktorých postavia k múru pred popravčiu čatu, aj s vaším šéfom Kaliňákom !


Helena Kmeťová

Komentáre

 1. To je velka pravda, kazdy pohar raz pretecie. Gadzovci sa tesili, ze Ciganom uberu z davok a pozenu ich robit skoro zadarmo, ale tyka s to aj ich, je nacase sa spojit proti tomu Kalinakovmu sasovi , ktory plni ich prikazy. To nie je iba z jeho tupej hlavy. Oni rozkradaju milony a robotnici maju ist zametat ulice, aby sa vratilo do statnej kasy to, co oni rozkradli. V Cechach za Vpp dostavaju minimalnu mzdu, u nas za otrocinu desat hodin denne vo fabrike. Vyzenme ich konecne od valovov, lebo nas budu pomaly bicovat ako otrokov a budu sa nam vyskierat do tvare tito kriminalnici a mafiani.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pán Polkák stímto návrhom nezískal medzi cgánmi autoritu naopak získal nenavisť.
   Zachviku to bude v americkych filmoch budeme mať okresky geta a male deti budu kradnuť a ludia sa nebudu mocť pohybovat s okresku do okresku lebo tu budu vladnuť gangy politici a policajti...

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…