Neprehliadnite

Keď nie je na chleba... a zneužívanie dávok...?!

V dnešnej dobe je dosť výrazne cítiť a vidieť, keď človek nemá čo do úst. Základná potravina, ktorá by nemala chýbať v našich komôrkach, tak pomaly ubúda a stáva sa, že rodina už "melie z posledného". Je to tak, keď demokracia dokázala z ľudí urobiť bezdomovcov, žobrákov, narkomanov... Na základe toho, že veľa ľudí prišlo o prácu, strechu nad hlavou, je to dôsledkom zlého systému, ktorý je zavedený zo strany tých, ktorí sa za čias komunizmu nevedeli presadiť, tak na to doplácajú ľudia teraz kde je demokracia a sloboda. Najviac v Slovenskej krajine sú tým postihnutí Rómovia, keďže sa nevedia zamestnať už viac ako 20 rokov, pretože všetko je súkromne a preto, že je Rom čierny, väčšina si  mysli, že sme pre túto spoločnosť hrozbou. Róm, ak sa chce dostať do práce, musí vydať zo seba maximum a neustále  na pracovisku je  komandovaný, zneužívaný a ponižovaný od samotných kolegov, aby ho mohli z určitej pozície dostať. Nechápem, ako táto spoločnosť môže chcieť, aby sa Róm zamestnal, keď príležitostí na pracovné pozície sú nulové. Veľakrát sa hovori, že sa priživujeme na soc. systéme, a že okrádame občanov  o ich dane, o státisíce ročne... Aj sociálnou sieťou sa šíria takéto články, ktoré sú zavádzajúce a nepravdivé, len aby sa poukazovalo na tie "hadie plemená"... Aby som to udal na správu mieru, sklamem Vás SLOVÁCI, nie je to tak, ako si to väčšina z vás vysvetľuje. Rómska rodina, ktorá má 4 školopovinné deti dostáva podporu,  ktorú ja nazývam "almužnou", veľmi málo a náklady sú veľké a nie je to 1000 eur, ako sa tvrdí... Tu je k dispozícii info od známej, ako to je...


Dávka -160 eur
Aktivační príspevok -120 eur
Prídavky - 92 eur
Príspevok na bývanie - 42 eur
Školská dochádzka - 40 eur  
SPOLU - 454 eur mesačne

Rozpočet na celý mesiac

Nájom - 210 eur
Potraviny -70 eur
Pôžička -30 eur
Lieky - 20 eur
Cestovné do školy - 24 eur
Internet - 11 eur
Oblečenie detí a potrebné veci - 30 eur
SPOLU - 395 eur

Zostatok z celého príjmu je 59 eur, nie sú tam zarátané ďalšie náklady na celý mesiac. Tu je čisté vyúčtovanie, keď vychádzam z týchto účtov, ktoré som mal k dispozícii, tak tu narážam na to prečo Rómovia "kradnú"...?! Róm nekradne preto, aby bol bohatý a podobne, ale preto, aby obživil rodinu a hladujúce deti. . Väčšina Rómov žije ešte stále stereotypný život, preto lebo táto menšina nie je úplne začlenená do spoločnosti, ale je vysunutá a žijú na okraji tejto spoločnosti. Opýtal sa niekto tých Rómov, či chcú takto žiť pokope??! Veľa rozhodnutí sa urobí bez tých, ktorých sa to týka, nik sa neopýta na názor a postoj samotných Rómov ako to vnímajú oni. Väčšina ľudí z majority si myslí, že sme takto navyknutí žiť a združovať sa, ale tak v tom sa mýlia. Každý Róm by chcel žiť na kvalitnej úrovni, keďže nemá možnosť sa vymaniť z tohoto prostredia, tak mu nič iné nezostáva. Najlepšie pre Rómov by bolo, ak by sa zo strany štátu zaobchádzalo rovnako ako aj s majoritou. Rómovia častokrát pociťujú diskrimináciu a nie je rovnaké zaobchádzanie, to nie je tým, že sa nevedia prispôsobiť, ale tým, že sú predsudky voči Rómom, aj sú keď vzdelaní  a majú VŠ. Slovenský štát potrebuje  ihneď  "lekársku  pomoc", aby bola nastavená  "liečba" a tabletky, aby "choroby", ktoré  tu vládnu boli "vyliečené", a to:
1/ Rasizmus
2/ Práca
3/ Rovnaké zaobchádzanie
4/ Predsudky
5/ Úplne začlenenie Rómov do spoločnosti

Chcem iba týmto článkom povedať, dajte ľudom - Rómom prácu a nikto nebude zvedavý na "almužnu" zvanú sociálna dávka... Za socializmu Rómovia pracovali vo fabrikách, ktoré boli "vytunelované", na ich mieste dnes rastie tráva, alebo trčia do ulíc polorozpadnuté budovy. Zabudli ste milí Slováci, že Rómovia boli vaši kolegovia, mali vedľa vás skrinky a sedeli ste u jedného stolu??! Našich ľudí ste mohli vidieť po stavbách, na cestách, v továrňach, či baniach to dnes, ale už nie je pravda... Nikto nepotrebuje sociálnu dávku, ale človek musí nejak prežiť, a ak nám nechcete dať prácu, zatvárate pre nami dvere, tak potom nenadávajte, že berieme tieto "almužny" zvané sociálna dávka... Alebo, že by Vám to aj vyhovovalo??! Radšej nám zaplatíte dávku, ako by ste nás mali mať za kolegov ?!!
       
Štefan Dreveňák

1 komentár:

  1. Daj mužovi z tej rodiny prácu za 362 €,čo je taký priemerný plat na východe.S rodinnými prídavkami donesie domov 454€.Čo sa zmení?Akurát to,že rodine znížiš životnú úroveň a zvýšiš ‚‚hlad‘‘,lebo výkon práce niečo stojí.Ako čítam,tak hlúposť už ku tebe prišla.

    OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme