Preskočiť na hlavný obsah

Teror, alebo odplata??!

Milý čitateľ, v poslednej dobe som si osobne, či na sociálnej sieti fb od niektorých vyslúžil, že ja ako Róm sa mám hanbiť preto v akom národe som sa narodil, a že by som sa mal ospravedlniť všetkým Slovákom za to, čo urobila "cigánska čvarga". Mnohokrát je nám Rómom vyčítané, že nerobíme nič, iba kradneme, vraždíme a neustále napádame túto spoločnosť, ale najlepším argumentom Slovákov je, že my sedíme doma a oni musia pracovať na "cigánsku podporu". Zamýšľam sa nad tým, ako môže byť človek tak hlúpy, ani mi Rómovia nie sme bez hriechu, chcem poukázať na to čo je a čo nie je  pravda, ale samozrejme nebudem nikoho presviedčať. Práca a Róm cudzí pojem??! Nie, vôbec nie!!! Mnoho ľudí, si povie, kto chce pracovať tak prácu si nájde, alebo kto zamestná "cigána", ktorý nemá ani základné vzdelanie?! No, niečo na tom pravdy je, ale už v minulosti, ako aj v dnešnej dobe sú aj vzdelaní Rómovia. Kto zamestná "cigána", ktorý môže niečo ukradnúť z firmy, alebo okradne kolegov? Ja keď vidím kde ponúkajú vhodnú pracovnú príležitosť, tak sa vždy ozvem telefonicky a   informujem sa, či je táto pozícia aktuálna. Jasne povedia, príďte na firmu, podpíšeme zmluvu a máte novú prácu, ale akonáhle dôjdem a vidia, že som Róm, aj napriek tomu, že mám SŠ s maturitou, tak povedia bohužiaľ, ale je to už obsadené, alebo som sa dokonca stretol aj s tým, že povedia "cigánov nepotrebujeme"... Kladiem si preto otázku a pýtam sa samého seba, čo táto spoločnosť vlastne chce??! Neprispôsobím sa, je zle... Prispôsobím sa, žijem normálnym životom, tiež je zle... Mnohokrát to nechápem, no ale čo už...??? Táto spoločnosť nadáva, že sa nerieši rómska problematika, ale na druhej strane polovica politikov sa tvári, že je to v poriadku, len teda sú menšie výkyvy, a tá druhá polovica zase naopak, že tu je problém s Rómami, no a tak sme opäť v začarovanom kruhu, a to isté dookola, "obrana" Slovákov "špiny cigánske smradľavé, vy sem nepatríte, ale do plynu"... Prečo?!! Azda môže Róm za to, že už ako malé dieťa sa narodil v chudobe a rómskym rodičom??! Položme si otázku, prečo je to tak, alebo si skúste naštudovať Perzekúciu slovenských Rómov 1939-1945. Rómom násilím vzali všetko, ako napr. domy v mestách, dobytok, šperky, či iné cennosti a samozrejme čoho sa museli vzdať, bola ich identita a jazyk, preto dnes väčšia časť Rómov ani neovláda svoj staromaterinský jazyk. Tu začalo všetko, čo vy hrdí Slováci nazývate "cigánskym problémom"! Pýtam sa, kto je na vine??! No, "cigán" určite nie! Čudujete sa čo za hlúposť trepem??? Takto ste náš Rómsky národ utláčali dlhé roky, a vy sa teraz čudujete, prečo je rómske obyvateľstvo v tak žalostnom stave, a prečo je s ním podľa vašich slov vlastne problém??! No niet sa čomu... To nie je mysliteľné, aby boli Rómovia neustále terorizovaní zo strany "roduverných Slovákov"...

"Ako do hory voláš, tak sa z hory sa ozýva..."  


Štefan Dreveňák

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…