Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Boris Kollár živí Róma!Mnohí sme zaznamenali v posledných dňoch kampaň zameranú na zmiernenie nenávisti medzi majoritou a nami Rómami. V médiách boli zverejnené výsledky analýz, podľa ktorých je zrejmé, že Rómovia neruinujú našu ekonomiku a na sociálne dávky pre mnohopočetné Rómske rodiny ide zo štátneho rozpočtu mizivé percento, zanedbateľné oproti iným výdavkom. Taktiež sociálnymi sieťami putuje video, ktoré vysvetľuje, že  pracujúci človek neživí zo svojich daní iba Róma, ale aj dôchodcov, invalidov, mamičky na materskej a veľa ďalších ľudí. Mnohí rozumní ľudia sa nad tým zamysleli, veď vlastne na to tá kampaň zameraná bola, aby ľudia skôr ako začnú hádzať kamene, premýšľali a prestali veriť tým hlúpym táraninám o cigánskych výhodách.

No a kto že sa to rozhodol vystúpiť proti tejto kampani?
No predsa veľký ,,filantrop,, milionár s obrovským srdcom, zaslúžilý otecko takmer desiatky detí Boris Kollár. Tento človek, čo sa snaží v očiach verejnosti ukazovať ako citlivý , vždy pomáhajúci biednym, chorým a trpiacim.
Svojich priateľov na sociálnej sieti sa snažil ,, priviesť k rozumu ,, aby neverili tej kampani a v komentári k videu napísal, aby sa nenechali zmiasť, živia jedného Róma zo svojich daní, sice aj policajtov, tých potrebujeme, aj sestričky, tie nám pomáhajú, dôchodci kedysi živili nás, študenti a mamičky na materskej sú naša budúcnosť. No Rómov označil ako neproduktívnych, zbytočných ľudí, ktorí nás v budúcnosti iba okradnú a ohrozujú nás, viď Krásna hôrka atď....


Takže si to zhrňme, my Rómovia sme pre tohto kšeftára zlodeji, spodina a zbytoční ľudia. Čo s nami? Do takých detailov nešiel, ale jeho komentár sa dá vysvetliť všelijako a verím tomu, že veľa hlupákov, ktorí sa nechajú ovplyvňovať všetkým negatívnym to môže pochopiť ako schvaľovanie útokov na nás.
Aby som bola objektívna, Kollár upozornil, že nemyslí pracujúcich slušných Rómov, no kde je tá hranica? Kto je v jeho očiach slušný Róm? Ten kto pracuje a platí dane a živí zo svojich daní 500 tisíc nezamestnaných? Koľko z tých ľudí je bielych?
  Sú asociáli naši dôchodcovia, mamičky na materskej? Asi hlavne tie, lebo rodia zbytočných ľudí. Kým početné matky rodiace Kollárove deti sú matky - hrdinky, lebo sa jeho deti narodili do zlatej kolísky. Biela matka rodí budúcnosť Slovenského národa, no Rómska iba odpad.

Hovorí sa, že pravda je tam, kde sú peniaze...veľká pravda, za peniaze si kúpiš aj pravdu, aj priazeň ľudí, no jedno si za peniaze nekúpiš a to je rozum a múdrosť. A tak bohatý hlupák ostane vždy iba hlupákom.

Helena Kmeťová.

Komentáre

 1. Helenka ja snívam o krajine, kde vás cigáň nezabije kvôli cigarete.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. A čo ja? Hm? Kedy budem môcť ísť domov z práce cez park bez toho, aby ma tam niekto biely nenapadol?...čím som sa previnila? Farbou? Keby sme mali všetci niesť kolektívnu vinu, tak si kúpim kalašnikov a strieľam vsetkych bielych...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Kmeťová, píšete ako keby bolo prepadávanie cigáňov zo strany Slovákov každodenná realita. Nič nemože byť ďalej od pravdy. Schválne, koľkokrát Vás už v praku prepadli?

   SitňaN

   Odstrániť
 3. Trapny clanok a Kollar ma pravdu :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Trapni ste vy,lebo neznesiete pravdu, vrazdite a znasilnujete male deti, aj vlastne, okradate babky o uspory, akoze ste elektrikari, jazdite ozrati a zabijate nevinnych na cestach, vykradate banky, prepadavate benzinky, strielate po uliciach na nevinnych, pedofilni farari, rozkradate statny rozpocet roznymi predraxzenymi tendrami, nevyplacate robotnikom mzdy, podvadzate a podplacate pravnikov, za vrazdy dostavate pat rokov, vase zeny potajomky porodia a hodia do kontajnetra, a za uplatok si kupia diagnozu,ze su sibnute, podvadzate s bytmi, domami, politici rozkradaju depehacku, darmozraci v parlamente......Cigani su oproti vam velmi pozadu v kriminalite, pardon, vy nekradnete, vy presuvate.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Preco ten utok a obvinovanie Treba ist navstivit basy a uvidite kolko je tam aj bielych aj tmavsich ,v kazdom state su aj taky aj taky nestaci vam ze viac ako polovica ludi a deti ziju pod hranicou nemame co jest a odrobene roky ba aj vyznamenania sme mali ako vyborny pracovnik pokial sme boli uzitocny .Na starobu nam podakovali tym ze nam dali take niske dôchodky ze bud zaplatyme inkaso a byvame alebo sa najeme a su
  bezdomovci s ktorymy pohrdame? Boh stvoril aj takych aj takych ved ked by sme boli iba biely ocom by to bolo alebo ked by napriklad bpl cely svet iba sedi? Viete vôbec kolko deticiek je tazko chorych a nikto sa onich nezaujima? Samozrejme mislim tym stat,ked im zomru rodicia pichnu ich do ustavu a môzu byt radi a vsetci vieme ze ake to musi byt prenich tazke uz len to ze niesu doma kde su nauceny?

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…