Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Boris Kollár živí Róma!Mnohí sme zaznamenali v posledných dňoch kampaň zameranú na zmiernenie nenávisti medzi majoritou a nami Rómami. V médiách boli zverejnené výsledky analýz, podľa ktorých je zrejmé, že Rómovia neruinujú našu ekonomiku a na sociálne dávky pre mnohopočetné Rómske rodiny ide zo štátneho rozpočtu mizivé percento, zanedbateľné oproti iným výdavkom. Taktiež sociálnymi sieťami putuje video, ktoré vysvetľuje, že  pracujúci človek neživí zo svojich daní iba Róma, ale aj dôchodcov, invalidov, mamičky na materskej a veľa ďalších ľudí. Mnohí rozumní ľudia sa nad tým zamysleli, veď vlastne na to tá kampaň zameraná bola, aby ľudia skôr ako začnú hádzať kamene, premýšľali a prestali veriť tým hlúpym táraninám o cigánskych výhodách.

No a kto že sa to rozhodol vystúpiť proti tejto kampani?
No predsa veľký ,,filantrop,, milionár s obrovským srdcom, zaslúžilý otecko takmer desiatky detí Boris Kollár. Tento človek, čo sa snaží v očiach verejnosti ukazovať ako citlivý , vždy pomáhajúci biednym, chorým a trpiacim.
Svojich priateľov na sociálnej sieti sa snažil ,, priviesť k rozumu ,, aby neverili tej kampani a v komentári k videu napísal, aby sa nenechali zmiasť, živia jedného Róma zo svojich daní, sice aj policajtov, tých potrebujeme, aj sestričky, tie nám pomáhajú, dôchodci kedysi živili nás, študenti a mamičky na materskej sú naša budúcnosť. No Rómov označil ako neproduktívnych, zbytočných ľudí, ktorí nás v budúcnosti iba okradnú a ohrozujú nás, viď Krásna hôrka atď....


Takže si to zhrňme, my Rómovia sme pre tohto kšeftára zlodeji, spodina a zbytoční ľudia. Čo s nami? Do takých detailov nešiel, ale jeho komentár sa dá vysvetliť všelijako a verím tomu, že veľa hlupákov, ktorí sa nechajú ovplyvňovať všetkým negatívnym to môže pochopiť ako schvaľovanie útokov na nás.
Aby som bola objektívna, Kollár upozornil, že nemyslí pracujúcich slušných Rómov, no kde je tá hranica? Kto je v jeho očiach slušný Róm? Ten kto pracuje a platí dane a živí zo svojich daní 500 tisíc nezamestnaných? Koľko z tých ľudí je bielych?
  Sú asociáli naši dôchodcovia, mamičky na materskej? Asi hlavne tie, lebo rodia zbytočných ľudí. Kým početné matky rodiace Kollárove deti sú matky - hrdinky, lebo sa jeho deti narodili do zlatej kolísky. Biela matka rodí budúcnosť Slovenského národa, no Rómska iba odpad.

Hovorí sa, že pravda je tam, kde sú peniaze...veľká pravda, za peniaze si kúpiš aj pravdu, aj priazeň ľudí, no jedno si za peniaze nekúpiš a to je rozum a múdrosť. A tak bohatý hlupák ostane vždy iba hlupákom.

Helena Kmeťová.

Komentáre

 1. Helenka ja snívam o krajine, kde vás cigáň nezabije kvôli cigarete.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. A čo ja? Hm? Kedy budem môcť ísť domov z práce cez park bez toho, aby ma tam niekto biely nenapadol?...čím som sa previnila? Farbou? Keby sme mali všetci niesť kolektívnu vinu, tak si kúpim kalašnikov a strieľam vsetkych bielych...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Kmeťová, píšete ako keby bolo prepadávanie cigáňov zo strany Slovákov každodenná realita. Nič nemože byť ďalej od pravdy. Schválne, koľkokrát Vás už v praku prepadli?

   SitňaN

   Odstrániť
 3. Trapny clanok a Kollar ma pravdu :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Trapni ste vy,lebo neznesiete pravdu, vrazdite a znasilnujete male deti, aj vlastne, okradate babky o uspory, akoze ste elektrikari, jazdite ozrati a zabijate nevinnych na cestach, vykradate banky, prepadavate benzinky, strielate po uliciach na nevinnych, pedofilni farari, rozkradate statny rozpocet roznymi predraxzenymi tendrami, nevyplacate robotnikom mzdy, podvadzate a podplacate pravnikov, za vrazdy dostavate pat rokov, vase zeny potajomky porodia a hodia do kontajnetra, a za uplatok si kupia diagnozu,ze su sibnute, podvadzate s bytmi, domami, politici rozkradaju depehacku, darmozraci v parlamente......Cigani su oproti vam velmi pozadu v kriminalite, pardon, vy nekradnete, vy presuvate.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Preco ten utok a obvinovanie Treba ist navstivit basy a uvidite kolko je tam aj bielych aj tmavsich ,v kazdom state su aj taky aj taky nestaci vam ze viac ako polovica ludi a deti ziju pod hranicou nemame co jest a odrobene roky ba aj vyznamenania sme mali ako vyborny pracovnik pokial sme boli uzitocny .Na starobu nam podakovali tym ze nam dali take niske dôchodky ze bud zaplatyme inkaso a byvame alebo sa najeme a su
  bezdomovci s ktorymy pohrdame? Boh stvoril aj takych aj takych ved ked by sme boli iba biely ocom by to bolo alebo ked by napriklad bpl cely svet iba sedi? Viete vôbec kolko deticiek je tazko chorych a nikto sa onich nezaujima? Samozrejme mislim tym stat,ked im zomru rodicia pichnu ich do ustavu a môzu byt radi a vsetci vieme ze ake to musi byt prenich tazke uz len to ze niesu doma kde su nauceny?

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…