Preskočiť na hlavný obsah

Registračná pokladňa na každej fare

Dnes som sa rozhodol po dlhom čase Vám, milí čitatelia, doniesť niečo nové... registračne pokladne na každom farskom úrade...
Začiatkom tohto mesiaca média priniesli tlačovú správu o 18 cirkvách na Slovensku, ako si polepšila v minulom roku, keď som zdieľal tento článok, tak som virtuálne dostal vynadané od môjho kamaráta, prečo o tom nenapíšem článok, no nemal som na to odvahu hneď vtedy, ale rozhodol som sa až teraz. Viem, že je to neskoro, mesiac od tlačovej správy, ktorá bola, ale prečo nie, nikdy nieje neskoro reagovať na niečo a dať do toho vlastný pohlaď a názor na danú vec. Problém, ktorý v poslednej dobe tak rezonuje Slovenskom, je finančná  situácia, nedostatok pracovných miest a dane. V roku 2014 si prilepšila najviac Rímskokatolícka cirkev, dostali o pol milióna viac ako ostatné cirkvi na Slovensku.
No ale poberiem sa od médií k vlastnému postoju a názoru na tieto fakty. Keď som si prečítal tlačové správy, tak ma napadla prvá a základná vec, s ktorou som sa neraz stretol na farskom úrade. Prečo registračná pokladňa na fare? Čo tým vlastne chcem povedať? Predstavte si, narodí sa vám dieťa, potrebujete ho pokrstiľ, alebo nebodaj niekoho pochovať, tak nielen to, že človek je zaneprázdnený všelijakou administráciou, ale ako prvé, na farskom úrade si od vás vypýtajú nemalé peniaze za úkon, ktorý vykoná kňaz. Moje skúsenosti s farským úradom boli otrasné, keď nám zomrel strýko, ktorý bol bezdetný, takže pohreb sme zabezpečovali my, aj napriek tomu, že sme boli v nemalej finančnej zlej situácii. Každý vie čo obnáša pohreb, nie len administrácia po úradoch, ale aj vybaviť pohreb, farára a ostatné veci, ale najkrajšie bolo, keď som bol na farskom úrade, asi na to nikdy nezabudnem, keď daná pracovníčka mi povedala, či mám peniaze a ja, že no niečo mám, a ona mi povedala, áno, tak si pripravte 35 eur, ja som myslel, že umriem, tak som jej povedal,  že si prosím bloček o tom, že som zaplatil, no daná osôbka sa na mňa pozrela s údivom, štýlom, či mi šibe a dala mi to aj patrične najavo. Tak preto sa zamýšľam, a tu je môj postoj k daným peniazom zo štátneho rozpočtu, kde nemalý obnos peňazí získala Rímskokatolícka cirkev, prečo platiť v obchodoch a veď zoberme si tovar len tak a hotovo. Som za to, že ak máme rovnaké práva a povinnosti, tak prečo cirkev nemá povinnosť odvádzať daň za dané úkony??! Veď im platíme nemalé peniaze za krst, sobáš, či pohreb. Možno vás to zaráža, že takto som sa  otvorene rozhodol písať... Ja kresťan a takto píšem??! Uvedomte si ľudia jednu a základnú vec... Práca na čierno je nezákonná, tak prečo podporujeme prácu na čierno v cirkvi??! Veď je to hriech, či sa mýlim???  A navyše neodvádza sa daň takto stáročia??!

Cirkev manipuluje s ľuďmi a s celým svetom...!!!  Svetu vládne cirkev!!!

V mene Boha sa všetko riadi z poza okrúhleho stola...! Tých, ktorí si za prvú a druhú svetovú vojnu za nepokoje v iných krajinách, kde sa bojuje v mene Boha, veď aj za prvého prezidenta Slovenskej republiky Jozefa Tisa sa bojovalo za Boha a za národ, čo malo za následok genocídu Rómov a Židov. Necháme sa ďalej zotročovať tými, ktorí si sedia vo svojich "tichých izbičkách" a rozhodujú za nás??! Peniaze sa im stali "Bohom", ktorý vládne svetom!

Ja som toho názoru, aby každý farský úrad, ktorý vyberá od ľudí nemalé peniaze, aby tam bola registračná pokladňa, a aby sa odvádzali dane aj z týchto úradov... Čo vy na to? Poviete si, no tebe asi šibe naozaj, veď to dávame z nezištnej lásky k Bohu! No, ak je to láska k Bohu, tak prečo sa to stáva povinnosťou, že človek musí platiť za krst, sobáš, pohreb, či zádušnú sv. omšu??! Je to dobrovoľné, však len s tým, že neverejne veriacich cirkev prinútila a vlastne aj akože nepriamo núti platiť tieto nemalé poplatky. Ak sú tvojim  Bohom peniaze, tak potom nemôže slúžiť Bohu a mamone. Včera som vyšiel na jeden kopec, na ktorý som mal perfektný výhľad a pýtal som sa samého Boha, ako sme zaplatili mi Bohu za túto krásu?!  No nijako... Tak nechápem potom, prečo tí, ktorí zastupujú Ježiša Krista tu na zemi, stanovili si nejaké poplatky, veď to má byť dobrovoľné a nie nepriamo nútiť človeka k takýmto platbám. Dostanú nemalé financie zo štátneho rozpočtu, a ešte im musí človek platiť, aby sa mali lepšie, vozili na drahých autách, kupovali si drahé značkové oblečenie a človek môže "zahynúť hladom a smädom".
To sa netýka len katolíckej cirkvi, ale aj všelijakých spoločenstiev na Slovensku, ktoré vznikajú v Rómskych osadách, kde každú nedeľu musia dať desiatok, veď to nie je nič, však??! Veď to dávam Bohu...
No milý čitateľ, mýliš sa...
Dajte cisárovi, čo je cisárove, a Bohu, čo je Božie...


Štefan Dreveňak  

Komentáre

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Budú Kotlebovci zabíjať ľudí?

Skôr než si odpovieme na túto otázku, mali by sme si vlastne definovať, čo je fašizmus a ako prejavuje v ĽSNS Mariána Kotlebu   

5 dôvodov, prečo sú kotlebovci fašisti.


1. Fašizmus je forma radikálneho nacionalizmu snažiaca sa o „očistu“ národa, ktorý je podľa fašistov v kríze. Takto nám dnešný stav prezentujú aj kotlebovci: „zvrátenosti v médiách“, „degenerovaná spoločnosť“, „paraziti“, „kríza“ a podobne. Svet sa rúti do záhuby a len oni vedia, ako ho zachrániť 

2. Fašizmus potrebuje nepriateľa, ktorého môže obviniť z problémov národa, démonizovať ho a nakoniec národ od neho „očistiť“. Strach zároveň mobilizuje masy – u kotlebovcov sú to ako vnútorní (Rómovia, Židia, Maďari, skorumpovaní politici), tak vonkajší (utečenci, islam) nepriatelia. 
3. Fašisti tvrdia, že moderná kultúra je dekadentná a zvrátená a chcú ju nahradiť tou „pravou“ národnou. Prejavy kotlebovcov i ich program je plný „dekadentného moderného umenia“ a „nízkou úrovňou kultúry“. Preto Kotleba zatvára divadlá. Tak, ako vš…