Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Blesková Správa !!!! Vyhlásenie Redakcie 1

Na základe zistených skutočností a na základe odvolávania sa na Redakciu 1, ako aj na moje meno, Redakcia 1 ukončuje spoluprácu s Evinou Herákovou. Dôvodom je, že bez môjho vedomia šíri zavádzajúce informácie a klamstvá, ktoré vedú k poškodzovaniu ľudí, ktorých si ja osobne hlboko vážim a nikdy by som si nedovolil voči nim takto vystúpiť.
Pán Ivan Hriczko a pani Anina Botošová patria medzi "klenoty" rómskeho národa. Nikto z nás nie je dokonalý, ale pána Ivana Hriczka si vážim predovšetkým ako novinára a pani Aninu Botošovú ako významnú členku známeho rodu hudobníkov, ktorý robili česť nielen nášmu rómskemu národu, ale aj Slovensku.
Evina Heráková patrí medzi veľmi dobrých blogerov o to viac mi je ľúto, že si pomýlila blogerstvo s bulvárom. Ja sám som veľmi zlým príkladom pre blogerstvo, pretože zo začiatku som bol niečo podobné ako Evina, len s tým rozdielom, že by som si nikdy v živote nedovolil bez akéhokoľvek dôvodu poškodzovať ľudí, ubližovať im, ako aj ich rodinným príslušníkom.
Vy, ktorí ma poznáte viete, že som mal aj nezhody, ale tie nezhody sa netýkali toho, aby som ich prenášal na iných rodinných príslušníkov, to sa stalo skôr v mojom prípade naopak, keď ubližovali mojej manželke. Redakcia 1 je, aj zostane o slobode názoru človeka, ale aj tá ma svoje hranice. Môžeme mať aj kritický pohľad na spoločnosť, na človeka, jeho prácu, avšak tento pohľad nesmie zasiahnuť do srdca človeka, jeho života, či jeho najbližších, alebo života jeho rodiny. Pani Evina Heráková bez akéhokoľvek dôvodu urobila kroky, ktoré vedú k poškodeniu človeka, či dokonca k poškodeniu mena Redakcie 1, alebo aj môjho "rebelského" mena Jozef Kmeťo. Keďže chodím do práce, dlhšie som bol mimo diania a nevšimol som si, že jeden blogerov, koná v našom mene bez vysvetlenia, kroky, ktoré vyvolali, žiaľ v srdci dotyčných ľudí a ich rodinných príslušníkov. Ja sám sa vyvíjam, ak si môžem dovoliť slovo, v žurnalistike, a viem, že je to cesta, ktorá si vyžaduje odvahu, vytrvalosť, silu, no predovšetkým slušnosť, cnosť, ochotu učiť sa a zvažovať vety a kroky, ktoré by mohli ublížiť iným. Milí blogeri, prosím, ak už sme kritický, robme to vždy tak, aby sme neublížili srdcu človeka. Prosím, nerobte chyby, ktorých som sa dopustil ja na začiatku pred 10 rokmi, nestojí to za to.

V mene Redakcie 1 sa ospravedlňujem za konanie našej blogerky, a v mene mojom a mojej manželky sa ospravedlňujem dotknutým osobám. Jozef Kmeťo

Komentáre

 1. Neviem, kto je Evina Heráková a nepoznám ani Vás pán Kmeťo, no odkedy ste uverejnili rozhovor z p. Hriczkom na vašom bloku a boli na to rôzne reakcie, bohužiaľ aj tvrdé a pravdepodobne asi reálne, ktoré ste stiahli z bloku, mám pocit ako keby ste sa veľmi zastávali p. Botošovej a p. Hriczka, pritom invektíva na svoje osoby majú právo dementovať. Neviem čo konkrétne napísala resp: urobila Heráková, lebo vo svojej bleskovke nekonkretizujete, ale mám pocit, že tento blok neriadite Vy, ale Botošová a p. Hrizcko. Tieto vaše kroky, že mažete príspevky, namiesto toho, aby sa vysvetlili osobami, ktorých sa dotýkajú, že ste „odkopli“ blogerku, lebo vraj niečo urobila / nič konkrétne sa nevie, ak porušila novinársku resp: blogersku etiku je potrebne to konkretizovať /, len utvrdzujete čitateľov tohto bloku, že to čo sa napísalo a robí voči Hriczkovi a Botošovej je asi pravda!!!!!!!!!!. Nikto nechce spochybovať p. Hriczka, ani p. Botošovú, ja konkrétne fandím p. Hriczkovi, aby sa prekruškoval do parlamentu, ale týmito krokmi ma odrádzate a verím, že nie len mňa, dať mu svoj hlas. Nikto nechce spochybniť p. Botošovú, že je z muzikantskej rodiny. Viem kto bol jej otec Ján Berky Mrenica, klobúk dole pred týmto vzácnym človekom- klenotom, ktorý sa nikdy nehanbil za to kto je a robil naozaj dobré meno Rómom a aj Slovensku. Nech mu je zem ľahká, česť a sláva tomuto človeku ! No vy nemôžete spochybniť, že p. Hrizcko je zaťom p. Botošovej v čom ja nevidím problém, ale ani to, že p. Botošová bola splnomocnenkyňou vlády SR pre rómske komunity za prvej Ficovej vlády a p. Hrizcko jej robil asistenta, a že boli schválené dotácie z tohto úradu aj rodinným príslušníkom. O tom sa popísalo v médiach v tom čase dosť. Je ale problém vysvetliť to ako to bolo a prečo to tak bolo?! Na záver p. Kmeťo vašimi krokmi nepomáhate p. Hriczkovi v kampani, ale škodíte!!!!!! To je môj názor. Dennodenne v médiach niekoho očierňujú, ale ten dotyčný sa aj patrične bráni a argumentuje a aj priznáva chybu resp: vinu a tým si robí u ľudí väčšie očko ako keď mlčí. Aj uznanie a priznanie chyby je víťazstvo!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Milý pán anonym, ja sa predstavím svojím menom som Anina Botošová, prosím, čo mám dementovať?Napíšte mi!!! keby to bola pravda, čo pani Heráková napísala, tak som vo väzení,nerobím štátnej správe, keby som mala 3 mil tak nebývam v petržalskom byte, mám auto, dcéra byt...nič z toho, len čisté svedomie a čistý štít.Nepoznám pani Herákovú a nikdy by som jej neublížia, lebo som si ani nedovolila.Odkryjem svoje vnútro a priznávam sa, že som sa rozplakala nad tými nepravdami...žijem s romskou problematikou a snažím sa Romom pomáhať tak ako viem, s čistým srdcom a otvorenou náručou. aešte niečo, moja dcérka je slobodná a pán Hriczko ženatý..už tu je nepravda a zásah do našich životov...prosím, napíšte svoje meno a neschovávajte sa za anonymnou osobou, lebo aj to svedčí o vašom chahraktere.S úctou Anina Botošová

   Odstrániť
  2. Netrápte sa pre zlé reči pani Botošová. Časom sa aj tak ukáže pravda. Od začiatku sa mi pani Heráková nepozdávala. Bolo v nej veľa negatívnej energie, nikdy neponúkala žiadne riešenia, stále iba kritizovala. Ja takých ľudí neuznávam, lebo neprinášajú mier a pokoj, ale len zlo, konflikty a nesváry. A nehnevajte sa na mňa no musím to napísať,je tu ešte jeden bloger, ktorý nič nedokáže iba prskať jedovaté sliny, ale na neho časom tiež raz dojde. Prosím Vás snažte sa aj na tomto blogu ľudí spájať a nie rozdeľovať, aby si pomáhali a mali sa radi a nie aby sa neznášali a ubližovali. Dobro plodí dobro a zlo plodí zlo- vždy, aj keď to niekedy dlho trvá. Ďakujem za prečítanie.

   Odstrániť
  3. Pani Botošová, to, že Vaša dcéra je slobodná a p. Hriczko ženatý som nevedel a je mi to ľúto, ak som sa Vás dotkol, ale nemôžte poprieť, že v čase keď ste bola splnomocnenkyňou vlády p. Hrizcko bol Vaším asistentom, bol aj priateľom vašej dcéry! Pokiaľ si dobre pamätám, tak v článku, ktorý bol vymazaný jeho anonymný autor neútočil na Vás, ale na P. Hrizcka a že on si poslal tú dotáciu a nie Vy. Nemám problém sa odtajiť, ale domnievam sa, že takto to je lepšie, aj pre Vás. Áno pravda vyjde najavo časom, tak ako to píše autor vyššie. Takže ak ste čistá, prečo sa tak rozčuľujete? A ešte niečo. Pýtate sa ma čo mate dementovať? Tak napríklad vysvetlite nám, ako to bolo s dotáciou, ktorú v čase keď ste boli splnomocnenkyňou dostal Váš brat Ján Mrenica ml. na nákup tranzitu / auta / a pre ktorú odišli od neho všetci členovia kapely " Diabolské husle" a si založili novú Ciganskí Diabli?!

   Odstrániť
  4. ak ste člen a nohsled Cigánskych diablov tak sa ich pýtajte! moj brat ako jediný na Slovensku čestne vrátil dotáciu v plnej výške, zato títo neznabohovia nám zobrali celú minulosť. Verím,že Boh každému dá to čo mu prináleží a aj takým ako ste Vy!nože ukážte sa menom a podme si všetko dať na správnu mieru s Vami ale asi nie, lebo tuším kto ste.Pozrite sa do zrkadla a hľadajte svoju tvár!!!!!Neverím , že ju uvidíte a nedám sa už vyprovokovať... nebudem sa s Vami zhadzovať, pán tipu Hasala...a spol.a nože budte tak silný a uvedte svoje meno až teraz si uvedomujem, že pani Heráková bola možno zneužitá práve takým provokatérom ako ste Vy. S pozdravom. anina botošová

   Odstrániť
 2. Vážený pán Anonym !!! O slobode názoru nášho blogu nepochybujte a myslím že ma veľmi dobre poznáte, usudzujem podľa rétoriky Vášho komentára. Náš blog Redakcia 1 je apoliticky vo všetkých smeroch. Moje rozhodnutie ukončiť spoluprácu s p. Evinou Herákovou nijako nesúvisí s p. Ivanom Hriczkom ani s p. Botošovou. Evina Heráková ako píšem v bleskovej správe, vyvíjala činnosť do ktorej plietla aj náš blog, dokonca moje meno. Vyprosím si aby ste písali v duchu kto vedie tento blog, ako vidíte ja a moja manželka! Redakcia 1 je a ostane o slobode názoru, no aj sloboda názoru má svoje medze, konanie pani Herákovej tieto medze prekročila. A myslím si že vy sám alebo sama, lebo neviem kto ste, lebo ste tak slobodný/á že sa pod svojím názorom neviete ani podpísať viete čo vlastne pani Heráková urobila a čím porušila etický kódex blogera. Na Redakcii 1 pracujem dlho, je to projekt ktorý mi zhltol moje nervy, súkromie dokonca aj moje sny a peniaze, nič mi moja činnosť nepriniesla, iba kritiku, nenávisť a posmešky. No za tie roky náš blog vydal cez 380 článkov, článkov ktoré sú na rôzne témy, ak pochybujete o slobode nášho blogu, najprv si ich prečítajte. Ja sám patrím medzi tvrdé jadra kritikov voči spoločenským udalostiam v našej krajine, ale aj kritika sa musí podať tak, aby nenarušila nedaj bože súkromie a city dotknutých osôb. Keby pani Herákova napísala článok napr. o Ivanovi Hriczkovi ako blogerka, vypísala nejaké nedostatky, či sa vyjadrila k nejakej téme a dala tak priestor mienkotvornému názoru a nezasahovala tým do toho najintímnejšieho súkromia dotknutej osoby, nemám problém. Avšak mám problém ak sa jedná o cielenú kampaň z jedným zámerom poškodiť človeka, toto som si ani ja za 10 rokov blogerčenia nedovolil. Ivan Hriczko patrí medzi novinársku elitu, nemyslím si že by mal problém s kritikou, ako človek ktorí kandiduje do parlamentu NR-SR s tým aj ráta, ale niečo iné je konštruktívna kritika a niečo iné šírenie špinavých klebiet či hlúpych vyjadrení že p. Hriczko a Botošová sú rodinné spriaznený, ako to ovplyvňuje náš život? Každý z nás nej nejak spriaznený a čo teraz... Ivana Hriczka si ja Vážim ako človeka, a jeho prácu tiež a ja nevidím dôvod osobných útokov zo strany bývalej blogerky. Uzavriem to, som za konštruktívnu kritiku, nie za osobné útoky, to nemá nič spoločné s blogerstvom. A som presvedčený že na konštruktívnu kritiku by odpovedal aj pán Hriczko, ale prečo by mal svoj čas a energiu strácať odpovedaním na osobné útoky ľudom ktorým nejde o nič iné ako pošpiniť človeka....

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Veľmi pekne Vám pán Kmeťo úprimne ďakujem za Váš postoj.Ťažko sa dnes žije čestnému človekovi a ja v tieto dni si dávam otázky prečo práve Rómovia sú takí zlí ...neviem odpoved a som dosť smutná. Ešte raz úprimne ďakujem a želám Vám veľa zdravia. S úctou Anina Botošová

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…