Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Deti v osadách umierajú a my plesáme...?!

Fašiangy sú čas plesov, zábav... Počas tohto obdobia ľudia tancujú, spievajú, bavia sa, a aj rómska elita plesala a jasala, zatiaľ čo v rómskych osadách zomierali deti. Štyri deti zhoreli, jedno zamrzlo a to šieste je záhada, kde nevie sa kto zlyhal, stále sa zisťuje viac info. No ja som sa trocha viac zamýšľal na kompetentnými, ako je kuratela, úrad splnomocnenca, sociálny pracovníci, či platforma zdravia. Je zaujímavé, že sa tancovalo a jasalo o sto šesť a vôbec nikto neriešili súčasný stav, ako je napr. Mašličkovo, či iné lokality. Práve šiesty prípad je z Mašličkova, nečinnosť kompetentných po tragédi, samotný magistrát Košíc hovoril, že táto časť bude monitorovaná zo strany magistrátu Košíc, ale aj terénnych soc. pracovníkov, ako je možné, že došlo k ďalšie úmrtie 4 mesačného chlapčeka? Kde boli tieto zložky, ktoré nesú určitú zodpovednosť, čo na to pán Peter Pollák, či ľudia z platformy?  Zrejme nie je čas, každý niečo rieši, rieši sa predvolebná kampaň ako najúspešnejšie získať hlasy voličov,každý jeden hlas je dôležitý, aj hlasy z osád, tie sa dajú veľmi rýchlo kúpiť za veľké reči, či guľáš a riešenie problémov je zase niekde len v úzadí. Posledné dni, či mesiac sa toho popísalo,veľa o Mašličkove, ale čo sa urobilo pre týchto obyvateľov, ktorý žijú v nelegálnej osade? Áno,všetci vieme, že byty v ktorých bývali, títo ľudia zdevastovali a museli sa zbúrať, ale tu sa naskytuje otázka,prečo štát dovolil,aby vznikla nelegálna osada? Ako je možné, že sa štát nevie postarať o občana, ktorý je v patovej situácii,veď ľudia sa vracajú späť do 15 storočia, kde nebola voda, kanalizácia, elektrina, nejde to ďalej, ale ideme späť, ako je to možné v 21. storočí??! Viem, že je veľa ďalších otázok a na tie moje možno si niekto povie, veď to je jednoduchá odpoveď, môžu si za to sami. Naozaj môžu za to sami, lebo ja si myslím opak. Za to môže štát a politika, ak ide o voľby tak aj títo ľudia sú občania Slovenskej republiky,ale inak nie a tu je to pokrytectvo politikov zahrávajú sa z ľudským životom,kde nútia človeka sa stať bezdomovcom len preto, že príde o prácu, alebo sa nevie zamestnať a gro toho všetkého, uvalia na človeka exekúcie a iné pohľadávky, človek je nútený tieto pohľadávky platiť a popri tom zomierajú malé deti. Môj kolega robil jednu reportáž s pánom Petrom Pollákom, kde aj povedal, že P. Pollák nie je Boh, aby riešil všetko. Áno, nie je Boh, ale on sám sa za toho Boha a spasiteľa pasoval, aspoň tak to vidím ja.  Preto sa aj pýtam, čo urobili politici,či P.Pollák preto,aby nevznikali ďalšie nelegálne osady, aby sa ľudia vedeli zamestnať bez akéhokoľvek predsudku farby pleti, orientácie, či vierovyznania? Neostáva nič iné, len guľáš, fľaša vína, či len prázdne sľuby...

Štefan Dreveňák

Komentáre

 1. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak ju treba hľadať pán Dreveňák !!!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. vážený pane Dreveňáku,sám připouštíte,že ,,najprv vybydleli byty" a a pak si založili nelegální osadu a žijí jako v 15.stol. - a Vy si opravdu myslíte,že lze donekonečna postupovat tak,že za zdevastovaný byt dostanou automaticky nový ? že umírají romské děti je smutné,ovšem,neumírají jen děti v Mašličkove !!! a fakt nechápu,proč by ostatní lidé kvůli tomu se nemohli bavit......

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Pan Bukvica preco by sme sa nemohli zabavat?????

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pán Anonim kokot nepochopil že to nieje članok o ludoch ale o tich ktory su zato zodpovedny a pán Drevenak jasne napisal o koho ide teda o Magistrat Košic,Socialny pracovnik,platforma zdravia a Peter Pollak kokot uradu splnomocnenca.S pozdravom Koloman

   Odstrániť
  2. Prečo nezabávať sa. Áno aj to treba, ale nie na tých zábavách opíjať sa do nemoty ako ten posledný degeš a srať na tých za ktorých je niekto zodpovedný!!! Peto Pollák , pán splnomocnenec a poslanec NRSR to robí pravidelne. Na každej takejto zábave, oslave sa ožerie ako hovädo na problémy kašle.

   Odstrániť
 5. pán Drevenak Stefan ....Boh Vás žehnaj za triezvy názor na ľudí... ktorý sa pasovali za tých ktorý by mali dohliadať na život najbiednejších. ktorý žiju v neľudskych podmienkach.....kde su financie ktoré boli vyčlenené na pomoc v nudzi... alebo boli vyčlenené na to aby sa tý čo su na lepšej urovni zabávali a priživovali.....zatiaľ čo sa oni zabávaju a hrajkajuuuu nevinné deti zomieraju od zimi a hladu .....celý tento sistém je na grc

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Je to smutné,ale deti zomierajú denne a niektoré ešte v horších útrapách.Nie je pravda,že sa pre ľudí v Mašličkove nič nerobí.Len nedávno prebehla možno najmohutnejšia humanitárna zbierka na Slovensku na pomoc Mašličkovu.Autor uráža stovky aktivistov,ktorí vo svojom voľnom čase s vynaložením energie a financií túto akciu zorganizovali.Možno autor nemá inú prácu a problémy,keď sa nezaoberá ničím iným len Mašličkovom .Iní ľudia,nie len tí v Mašličkove sa tiež boria denne s problémami,chodia do práce ,starajú sa o deti a je normálne,že si doprajú aj napríklad zábavu na plese.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ako ta Vaša akože humanitárna pomoc pomohla Mašličkovú, aby deti nezomreli?!!! Ja poznám veľmi dobré tie vaše "humanistické" aktivity a praktiky. Najprv získate tučný grand na pomoc takýmto ľuďom od rôznych donorov, peniaze preperiete - rozkradnete a omrvinky hodíte chudobe. A toto je Vaša humanita od slova ľudskosť!!!!!!!!!!!!!

   Odstrániť
  2. To akože teraz všetci nemáme myslieť na nič iné,len či nezomrú deti v Mašličkove?Nechajme teda rodiny,prácu a a poďme do Mašličkova strážiť deti,aby sa im nič nestalo.A vlastne prečo my?Nech sa tam nasťahuje autor článku a nech dozerá.Jednu vec pomenoval správne.Sú to občania tohto štátu,spôsobilí na právne úkony.Koho a kedy oslovili ,poď a pomôž nám ,chceme si poriešiť našu žalostnú situáciu?Nikoho a nikdy.Čakajú .že sa o nich bude niekto starať.

   Odstrániť
 7. Tento komentár bol odstránený správcom blogu.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. 1, podľa tvojich doterajších článkov za všetko čo sa deje ohľadom rómov môžu GADŽOVIA
  spamätaj sa treba byť aj sebakriticky si zatvrdnutý cigán ,ktorý na všetko šomre a nič nerobí
  2, áno robíš všetko kritizuješ prácu soc.pracovníkov ,lekárov , učiteľov rómskeho splnomocnenca kňazov . V písaní petícií proti kňazom si najlepší .ty si proste problém aj sám pre seba ale neboj sa sú lekári ktorý ti pomôžu psychiatri

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…