Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Peter Pollák si kupuje Rómov za guláš

Peter Pollák "spasiteľ" Rómov, alebo len lacné kupovanie rómskych hlasov v osadách?

ilustračné foto
Nedá mi nereagovať na politiku Petra Polláka ako takú, ktorá nie je vôbec transparentná z môjho hľadiska a mám na to viacero dôvodov. Medzi prvým je nedávny rozhovor pre SME Romovia kde Peter Pollák povedal: „Keď som nastúpil do úradu, bol som zhrozený. Peniaze, ktoré mali pomáhať Slovensku riešiť rómsku problematiku, sa často využili na nepodstatné veci."
Tu je pre mňa ten kameň úrazu. Ja sa pýtam, prečo až teraz pred koncom svojho postu ťahá starú vec tesne pred voľbami??! Túto záležitosť mal riešiť hneď na začiatok a oboznámiť verejnosť čo sa vlastné dialo na úrade splnomocnenca, a nie pred koncom kraľovania. Je to taká typická gádžovská politika, hrať sa na niečo čo v skutočnosti nie je. Ďalšia taká vec čo mne vadí, sú spevy okolo modulových škôl a komunitných centier. Nie raz sa pán Peter Pollák vyjadril, že Rómovia si ani neuvedomujú čo majú v osadách, ako keby to bolo zlato, ktoré ma nevyčísliteľnú hodnotu. No to teda má nevyčísliteľnú hodnotu a to je segregácia a izolácia Rómov od tejto spoločnosti. 


Dovolím si tvrdiť, že to nie je prioritou stavať modulové školy, ale napríklad využiť školy, ktoré zívajú prázdnotou, alebo sú na tom tak, že musia školy zatvárať. Peniaze namiesto stavania modulových škôl by sa dali využiť napr. u takého školského autobusu, niečo napríklad ako funguje v susednom Poľsku, kde deti majú vlastnú dopravu. Ale vrátim sa k predvolebným mítingom Petra Polláka, ktorý sám tvrdil vo videu, že Rómovia by sa nemali dávať kupovať za guláš,víno, či 5 eur, no ale v poslednom období máme možnosť vidieť, že samotný Peter Pollák robí to, od čoho odhováral Rómov. Nezdá sa vám to pokrytecké??! Využíva rôzne veriace spoločenstvá, či Rómov z osád na svoje propagandy špinavým spôsobom, sladké reči, ako chce zmeniť súčasný stav Rómov žijúcich v osadách, kde nie sú základné potreby ako je voda, kanalizácia, či sociálne zariadenia, ale namiesto toho sú sladké reči, či miska gulášu a čo ďalej? Ďalej sa len píska... Vie sa, že z postu splnomocnenca nemal skoro žiadnu právomoc, ale ako poslanec Národnej rady mal možnosť presadiť to, čo teraz glorifikuje a čo robil? Ja si dovolím tvrdiť, že skoro nič. Mal som možnosť pozerať online parlamentné zasadnutia, keď sa hlasovalo a rečnilo v pléne NR SR a sedel tam tíško ako päť peňazí a hladkal ego iných strán, či ministrov, len aby sa na neho nepohnevali, že cigán skáče. No pán Pollák mohol skákať, je v nezávislej strane a predsa žijeme v slobodnej krajine, kde je sloboda prejavu. Dovolím si tvrdiť, že mohol aj častejšie vystúpiť v pléne a zahlasovať, len k tomu nedošlo, napríklad keď nezahlasoval za novelizáciu antidiskriminačného zákona, vyhovoril sa na to, že nebol koncentrovaný. No ako by aj mohol, keď ho v pléne viac zaujímal mobil, ako to o čom sa malo hlasovať??!
Preto sa verejne pýtam pán Peter Pollák, prečo "vodu kážete a víno pijete"??? Teda Rómov odhovárate, aby sa nedali kupovať za guláš, ale vy ich kupujete... Sľuby charakteru musíme docieliť a dostať Rómov do parlamentu, prečo práve Vás, keď podlo kupujete Rómov za misku gulášu? 
Čo ste urobil tak výnimočné, že by Vás Rómovia zvolili späť? Hádam jedna z odpovedí nebude modulové školy, či komunitné centrá, to počujeme 3 roky... 

Na záver to asi uzavriem takto... Nemyslím si, že by Rómov mal zastupovať človek, ktorý nevie byť maximálne koncentrovaný na svoju prácu, viem, že zase bude veľa rečí okolo mojej osoby, ale ako sa hovorí na východe "Co na šerdcu, to na jazyku..." 

 


Štefan Dreveňák 


Komentáre

 1. Ja bi som mu hlas nedal´, jeto zbunik,a roby veci len pre svoj prospech, a mal by codit po osadách a a pozriet sa ako žiju a pomahat tim ktory sa snažia, a ne chodit len na plesy,vet to ukazuje ako sa zabava a na romoch kašle.nič zle ale premna skončil ,pan peter polak, jedine dole z funkcie prenho,

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pán bloger
   1,cigánom žiaden cigán nebude dobrý
   2,riešenie cigánskej otázky nie je len za každú cenu poukazovať akým sú diskriminovaným etnikom
   3,nič len kritizuješ všetkých prácu ale riešenia neponúkaš

   Odstrániť
  2. Prečo by mal bloger ponúkať riešenia, nato sú tu iní ktorí by mali ponúknuť riešenia. Bloger len napísal svoj názor, to aj novinári by mali ponúkať riešenia keď o niečom informujú ??? Asi ste nepochopili o čom je blogovanie

   Odstrániť
 2. Pán bloger vie vymenovať toľko vecí,ktoré by mal urobiť pán Pollák.Až má človek pocit,že pán bloger robil splnomocnenca a všetky tie veci robil,na rozdiel od pána Polláka.Reálne sa však vie,že pán bloger neuspel ako uchádzač o pomocnú pracovnú pozíciu v žiadnom konkurze,ktorého sa zúčastnil.Samozrejme výberová komisia nebola schopná doceniť prednosti a kvality tohto neúspešného uchádzača.Preto je teraz celý svet zlý a nespravodlivý.Pán Pollák toho urobil pre Rómov veľmi veľa.Oveľa viac ako ktokoľvek iný v tomto štáte.Mnoho Rómov to pocítilo priamo ,mnoho nepriamo,preto má pán Pollák podporu absolútnej väčšiny Rómov a začína získavať priaznivcov aj z radov majority.Toto prskanie nepodstatného človiečika na tom nič nezmení.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. čítal som viacero článkov od tzv. blogera v každom článku nachádza na každého chybu / asistentov učiteľa ,soc. a trených pracovníkov a samozrejme kňazov salezianou. Inak je dobrý písaní petícii proti nim doposiaľ písal na každého jedného. Bloger ak tak ho môžem nazvať je nevyzretá osobnosť ,ktorá ma dokonca asi sama zo sebou problém.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. 1, ak máš vedomosť že p.pollak si kupuje hlási cigánov tak podaj trestne oznámenie
  2, p.pollak si roby kampaň ktorá je normalizačná ak je tam pivo alebo guláš zdarma nič na tom nieje aj ostatne politické strany tak robia.
  3, ja na pollakom mieste podám na teba tresne oznámenie za ohováranie a osočovanie

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Všimol som si že voči Drevenakovi vedie vojnu sociálny pracovník len nechápem jedno prečo sa dani pán Jozef Adamuščin nepodpíše sp:....................... L.Kvočka

   Odstrániť
 5. ... že nebol koncentrovaný, keď bolo treba hlasovať za antidiskriminačný zákon. Nebol náhodou opitý? Každý vie, kto ho pozná, že Peto Pollák je notorický alkoholik a namiesto toho, aby vystúpil v pléne a navrhol nejaké zmeny zákonov, ktoré by pomohli chudobe, tak väčšinou času, ak je v parlamente presedí v "Parlamentke" v parlamentnej reštaurácií. Okrem toho štyri roky prepieral peniaze v Jarovniciach a iných obciach s rómskymi starostami. Čo sa týka kontajnerových škôl, tak štyri bľachy za 200 000,-Eur. Čistý biznis. A mohol by som pokračovať. A tohoto človeka chcete voliť?!

  OdpovedaťOdstrániť
 6. 1,ak mate takéto informácie o prepieraní peniazi a máte o tom vedomosť vaša občianska povinnosť je oznámiť to prislušnim organom. inak je tom iba ohováranie Osočovanie či ?

  2,nechápem tu píšete o p. pllakovi aký je .... a zároveň ho podporujete na fb pán bloger duť ste mimo ako stále alebo mate rozdvojenú osobnosť.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…