Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Medzinárodný deň Rómov, deň na ktorý zabúdame...

Ja a moja predstava o medzinárodnom dni Rómov? Medzinárodný deň Rómov je podľa mňa tu na Slovenku dosť nedocenení deň. Tieto dni, kedy máme v parlamente Mariána Kotlebu a jeho choré pozeranie na tento svet, je podľa mňa dôležité viac dbať na dni, ktoré niečo symbolizujú... Medzinárodný deň Rómov symbolizuje, že na tomto svete žijeme, že žijeme roztrúsení po celom svete, že sme občania krajín, ktoré sa k nám chovajú macošsky... Je preto dôležité v tento deň na náš ľud upozorniť...  Sme svedkami, že z naším ľudom sa po celom svete zle zaobchádza, absolútna väčšina Rómov žije v biede, sme vyháňaní z našich domovov, sme podceňovaní, naše deti nenávidené od kolísky a to len preto, že si niekto na tomto svete myslí, že má rovnejší chrbát ako my...

Nedávno som v spravách videl, ako predstavitelia nášho štátu kladením vencov, si uctili pamiatku padlých bojovníkov, ktorí sa zaslúžili o oslobodenie Bratislavy spod fašizmu spred 71. rokmi. Prišlo mi to smiešne... V parlamente máme Kotlebu, naši predstavitelia nič proti tomu nerobia, veď to je výsledok volieb... Ešte že majú túto výhovorku, ako inak by vysvetlili že Kotlebova strana nebola ešte rozpustená a prívrženci postavený pred súd?!  Kladenie vencov a uctenie si pamiatky je samozrejme dôležitým aktom, no myslím si, že viac ako dôležitým aktom kladenia vencov, je v dnešných dňoch urobiť jasné kroky proti zdvíhajúcemu sa nacionalizmu a hlasu fašizmu, pretože mi to príde ako farizejstvo, že kladiem vence k hrobu bojovníkov proti fašizmu a pritom ticho tolerujem fašizmus v parlamente, ak mám v srdci skutočnú pamiatku bojovníkov proti fašizmu, tak proti nemu bojujem aj dnes, inak to všetko nemá zmysel a v hrobe sa musia otáčať tí, ktorí proti fašizmu bojovali!!!

Medzinárodný deň Rómov by mal byť na Slovensku viac viditeľný ako je to doteraz...  Naši predstavitelia by mali dať najavo aj uctením tohto dňa, že tu žijeme, že tu žijú v úvodzovkách aj iní ľudia, i keď ja sa nepovažujem za iného, ale okolie sa na nás žiaľ tak pozerá...  Tu u nás sme najpočetnejšia menšina, žije nás tu cez pol milióna, tak prečo by naši predstavitelia nemohli verejne dať najavo, že tu žijeme???  Keď 200 tisíc voličov Kotlebu je pre nich svätých, tak pol milióna našich ľudí by tak nemali len tak prehliadať!!!

Viem si predstaviť, že by sa viac o nás média v tento deň vyjadrovali, pripomenuli by sa naše symboly ako je vlajka, hymna a prezident republiky by mohol v tento deň vyznamenať vysokým štátnym vyznamenaním našich ľudí, ktorí sa významne zaslúžili o našu kultúru, či spoločnosť. Týmto gestom by sa jasne dal von signál, že v tejto spoločnosti nie je tolerovaná žiadna intolerancia!!!  No žiaľ, je to len asi môj sen, že aj ja by som sa v tejto krajine aspoň raz za rok cítil ako doma a nie ako nejaký cudzinec... Je to môj sen. že by  sa o nás média vyjadrovali aj pozitívnejšie ako len negatívne čo len v podstate prispieva k nenávisti a k napätiu v tejto spoločnosti. Medzinárodný deň Rómov, deň na ktorý zabúdame my, aj táto spoločnosť...Štefan Dreveňak

Komentáre

  1. Štefan super článok, naozaj si trafil klinec po hlavičke Štefan

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Pán Dreveňak, Váš článok ma oslovil, zaujímavá myšlienka ako aj postavenie témy článku Zita Ravaszová

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Nemôžem len súhlasiť Ondej

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Opatrovateľka, či parazit?

V takmer každej rodine to príde, nastane dilema, čo so svojimi zostarnutými rodičmi, ktorí sa už sotva vládzu o seba postarať. A stalo sa to aj mne. Som najmladšia, slobodná, tak akosi automaticky táto povinnosť postarať sa o svojich rodičov pripadla mne. Teda vlastne iba o mamu, lebo otec zomrel pred takmer desiatimi rokmi. Odvtedy som sa vlastne snažila všemožne nejako to vykryť, len aby som nemusela ostať doma z práce. 
Každý deň som dochádzala do práce 45km, čo znamenalo byť z domu celý deň, no bola som rada, že vôbec nejakú prácu mám a hlavne mi tolerovali to, že keď náhodou bolo mame zle, to znamená, že som v noci musela volať záchranku a keď ju nevzali do nemocnice, musela som ostať pri nej a v práci som si musela vziať voľno. Neskôr cez deň mi s mamou pomáhala sestra, bola aspoň pri nej a ja som mohla ako – tak pokojne byť v práci, aj keď som niekedy prebdela celú noc, keď sa mama necítila dobre. Zo stresov som bola aj ja často chorá, minimálne dvakrát do roka ma trápil zápal…

Rasistická teória, ktorou sa riadi Mazurek, Kotleba a celá ĽSNS

Po tom čo som si vypočul debatu Mazureka a ďalších v relácii Politicky nekorektne s Milanom Mazurekom a Tomášom Jancom (Kulturblog - 20. 12. 2019). Kde Mazurek vysvetľuje rasovú teóriu, vysvetľuje ako sa ľudia navzájom od seba odlišujú na základe rasy. Akú telesnú konštrukciu má napr. biely človek od černocha alebo iného príslušníka etnika, alebo stavbu lebky, alebo dokonca veľkosť mozgu, som si uvedomil, že títo ľudia sú viac nebezpeční ako si vôbec myslíme a zároveň som začal uvažovať, akú hodnotu mám ako človek v našej spoločnosti, som menejcenný pretože som príslušníkom iného etnika s inou stavbou tela, farby pokožky, hnedých očí a čiernych vlasov? Rasizmus vysvetlený v priamom prenose!!! 

Človek sa delí na rasy a to som nikdy ani nepopieral. Delíme sa nielen podľa farby pokožky, ale aj fyzicky, mentálne, kultúrne a samozrejme k nášmu vývoju prispieva aj prostredie, v ktorom žijeme. 

Biologické atribúty – rasy ľudí sa delia podľa biologických znakov ako tvar lebky, rast vlasov, farb…