Preskočiť na hlavný obsah

Mama si zrazu po 7 rokoch uvedomila že miluje svojho syna ?

Malý Marko 
Na sociálnej sieti sme svedkami smutného obrazu dnešnej doby, smutného obrazu úradníkov vykonávajúcich súdne rozhodnutie a smutného obrazu súdnictva na Slovensku...
Príbeh sa začína u Matky chlapčeka, ktorý bol bez akéhokoľvek ľudského súcitu z triedy odvlečený a to takým spôsobom že na sociálnej sieti to nikoho nenechalo chladným.

Malý Marco sa narodil ako nechcené dieťa matke, povedzme, „ľahších“ mravov. Navyše podľa obyvateľov rodného mestečka, pravidelnej konzumentke kokaínu. Ľudia z jej okolia o nej hovoria, že je to známa „firma“. Aby to chlapec nemal pri príchode na svet také ľahké, najskôr matka podstúpila dňa 27.5.2008 (na začiatku tehotenstva) interupciu v nemocnici v Žiari nad Hronom. Evidentne neúspešnú, keďže chlapec sa predsa len narodil. Následne sa domáhala voči nemocnici náhrady škody, ktorá je bola spôsobená narodením dieťaťa. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou konštatoval (Protokol č. 331/2009 zo dňa 5.5.2009), že matka má anomálnu maternicu a vtedy môže byť ako následok neúspešná interupcia. Následne, podľa informácií právnej kancelárie, matka nemocnicu zažalovala na Okresnom súde v Bratislave (sp. zn: 47C/118/2010). Samozrejme, s úžasnými predstavami o vytlčení kapitálu. Ale neúspešne.
Počas tehotenstva sa Blanka, lebo tak sa matka volá, správala vysoko neštandardne. Naďalej fajčila, pila alkohol a pravidelne konzumovala kokaín. Jednoducho „matka roka“.
Byť matkou sa jej „podarilo“ presne 4 mesiace. Potom sa jednoducho zbalila, a odišla opäť do zahraničia. Tak ako pred narodením syna. Malého Marca, ako inak, nechala matke. Taký úplne klasický scenár....

Sedem rokov malý Marko vyrastal u Babky, mal všetko čo dieťa potrebuje. Malý Marko mamu videl asi tri krát do roka aj to asi na dva dni a potom zmizla, veľmi "starostlivá" mamička, to sa fakt musí nechať... Peniaze na malého babke neposielala, sedem rokov chlapec vyrastal u babky, pri babke začal chodiť aj do školy, spoznával svet a zrazu ako blesk z čistého neba si mamička zmyslela na svojho syna a rozhodla sa že si syna zoberie k sebe do Švajčiarka. V tomto príbehu nesmieme zabudnúť na to že, chlapec trpí niekoľkými psychiatrickými diagnózami, čo je následok jej drogovania, fajčenia a pitia počas tehotenstva. Trpí separačnou úzkosťou, poruchami pozornosti ADHD , hypermobilitou. Nalepilo sa na neho, čo sa len mohlo. Napriek tomu bolo o neho vzorne postarané a ako mi povedala riaditeľka školy, PaedDr. Mária Škodová, PhD., stará matka sa o Marca starala príkladne, učila sa s ním, a napriek vyššie spomenutým diagnózam, malý v rámci možností napredoval. Malý Marko však si zvykol na babku, školu a kamarátov, zásah do jeho sveta bol tvrdý bez súcitu, zrazu Marko mal mamu, mamu ktorá sa o neho síce  nezaujímala, keď bola tehotná sa snažila o potrat, mamu ktorá pracovala v Nemecku aj vo Švajčiarsku ako, no môžeme to aj tak nazvať "čášnička" a "tanečnica" Si zrazu uvedomila zrejme pod vidinou že na malého môže dostávať od Švajčiarskych úradov ako slobodná matka pekné peniaze, že má syna...

Oznámila svojej matke, že ho berie preč. Stará mama teda po porade s právnikmi rýchlo podala na súd návrh na zverenie dieťaťa do starostlivosti. Súd v Žiari nad Hronom ho v rámci predbežného opatrenia starej matke aj zveril. Lenže matka sa odvolala, a krajský súd v Banskej Bystrici rozhodnutie zrušil s odôvodnením, že matka má na syna väčšie práva ako stará matka. Nikoho absolútne nezaujímalo, ako tým poškodia dieťaťu, pre ktoré je vlastne matkou jeho stará mama, ktorá ho vychovávala od narodenia.
Na základe skutočnosti, že Krajský súd v Banskej Bystrici zrušil uznesenie o zverení dieťaťa starej matke, „matka roka“ požiadala o výkon rozhodnutia. Dňa 11.5.2016 vydal sudca Okresného súdu v Žiari nad Hronom, JUDr. Igor Valent, poverenie pre vyššieho súdneho úradníka Mgr. Mariána Mádela , aby zabezpečil odňatie maloletého dieťaťa Marca XYZ tak, že odňatie sa bude realizovať 13.5.2016 a to v škole! V škole, plnej malých detí!

Ach tie naše súdy, aký ľudia tam vlastne sedia, sú to fakt len debili s titulmi ??? Nikoho nezaujímal fakt že Marco bol nechcené dieťa, nezaujímal ich fakt že matka sa o chlapca v podstate sedem rokov nezaujímala, ako na základe týchto skutočnosti mohol súd rozhodnúť ako rozhodol ??? Zaujíma sa niekto ako malý Marco prežije svoje detstvo ? Ak je raz matka taká aká je a bola, mám fakt uveriť že ju osvietilo samotné nebo a ona si uvedomila hodnotu materstva? 

Odobratie dieťa Vám prinášam exkluzívne na našom blogu, všimnite si konanie úradníka, jeho priam neľudské a bez súcitu konanie rozvírilo vášnivú  debatu na sociálnej sieti.
Je 18.5.2016 a starí rodičia sa rozhodli zatelefonovať sociálnej pracovníčke Mariane Maruškovej, aby im povedala, kde je malý Marco. Zložila im telefón. A tak sa odhodlali zatelefonovať riaditeľovi sociálky Štefanovi Šulekovi. Ten sa na nich osopil s tým, že je to všetko podľa zákona, chlapec je vo Švajčiarsku a chodí od pondelka do školy. Keď sa starí rodičia ohradili, že v pondelok bol vo Švajčiarsku štátny sviatok, tak odvrkol, že teda možno v Česku. Vzápätí vynadal starým rodičom, že starý otec vypisuje maily Mariane Maruškovej a že aby si dávali pozor, aby na nich ONI nedali trestné oznámenie! Starý otec ale nevie maily písať. A že nech si nemyslia, po dvoch týždňoch ten mediálny tlak prejde. Taký je momentálny stav.

Prípadom sa začal zaoberať parlament.


Zdroj: Monika Kozelová
Spracoval a písal Jozef Kmeťo 

Komentáre

 1. čo ma s tým riaditeľ sociálky?? prečo mame veriť, že sa na niekoho osopil?? veď to bolo rozhodnutie sudu a cely akt vykonával vyšší súdny úradník!! sociálka mala len dohliadať, no vo veci už nemohla rozhodovať...treba si veci trocha naštudovať..čistý amaterizmus zo strany autora

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. otázku hádam nemyslíš vážne? sociálka je predsa aj kolízna opatrovníčka. a tá nemôže dovoliť, aby sa takýmto zvráteným spôsobom konalo v neprospech dieťaťa. ok, išlo o rozhodnutie súdu, ale nedostatok vidím v tom, že sociálka konala necitlivo a teda v neprospech dieťaťa. čo bolo na tom také zložité, aby sa proces odoberania dieťaťa dopredu riadne pripravil?

   Odstrániť
 2. Milí anonym, článok pojednáva ako o dosť neštandardnom odobratí dieťaťa až po rozhodnutie súdu, ja neviem čo je na tom amatérske, možno to že taký zrejme amatéri ako ste aj vy rozhodujú o veciach ktoré majú nakoniec zlý dopad v tomto prípade na dieťa... Amatérske bolo to ako si úradník vykonával svoju prácu. Už samotné odobratie dieťaťa je citlivá vec, a ako tak mal k tomu aj tak pristupovať... Ak už sa neviete vcítiť do citov dieťaťa, tak ste na amatérskej ceste sa dokázať vcítiť aj do citov iného človeka.... JV

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ja sa viem vžiť do citov iného človeka, odsudzujem aj necitlivý výkon odobratia chlapca z triedy súdnym úradníkom, no treba si uvedomiť, že riaditeľ sociálky v tejto fáze nemá žiadnu kompetenciu aby rozhodnutie sudu zmenil, nemá ani kompetenciu, aby dohliadal, kde sa dieťa nachádza(dieťa bolo súdnym rozhodnutím zverené do opatery matky)...nad rozhodnutím samotného súdu, je zbytočne polemizovať, keďže nepoznáme (verím, že ani vy) bližšie okolnosti

   Odstrániť
 3. Veď o tom článok ani nepojednáva tak, neviem čo sa tu rozoberá... JK

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…