Preskočiť na hlavný obsah

„Chceme, aby Slovensko bolo biele“, hovorí verejne Kotleba

Ondrej Ďurica 

No, naozaj si nemôžeme sťažovať na slobodu slova, aj keď tá sloboda slova popiera právo na život... Každý z nás pozná tieňové zoskupenia ako "Biely odpor", ten podporoval myšlienku Rahowa, málo kto vie, že Rahowa bola kanadská rocková skupina, ktorá vznikla v roku 1989. Meno tejto kapely je vlastne skratka rasovej svätej vojny a žiaľ tento pojem opantal celý svet... Táto myšlienka opantala aj mladého Ondreja Ďuricu, aktívneho člena skupiny Biely odpor, ktorý minulú sobotu koncertoval v Nitre. Pôvodne mal koncert pre svojich neonacistických fanúšikov naplánovaný v Bratislave, ale nátlak občianskych aktivistov odsunul Ďuricu koncertovať do Nitry. No a do Nitry na koncert zavítal aj Marián Kotleba. Na záver koncertu plného kultúrnych zážitkov a nabitého emóciami neonacistických fanúšikov vystúpil na pódium. Vo svojom krátkom prejave sa najprv pustil do médií, potom presviedčal prítomných, že Ďurica nie je taký ako sa o ňom hovorí a píše, on ale vôbec nie je rasista, ako sa o ňom hovorí v médiách, a na záver sa rozlúčil so slovami: „Chceme, aby Slovensko bolo slovenské, Slovensko bolo kresťanské a Slovensko bolo biele.“ Plný dojmov z koncertu a kresťanskej lásky v srdci sa Marián Kotleba rozlúčil s davom neonacistických fanúšikov. Viete čo je ale na tom najsmutnejšie, že naše úrady v podstate aktivity týchto ľudí ticho tolerujú, a kto je ticho ten vlastne s tým aj súhlasí, ak by to tak nebolo, nikdy by sme neboli svedkami takýchto vyhlásení, koncertov, stretnutí neonacistov, či Kotlebových  hliadok. No bojím sa, že svedkami takýchto udalostí nebude na Slovensku nič zriedkavé... 

Za tolerancie našich úradov, vojakov rasovej svätej vojny RAHOWA máme pripravených...  

Už nemôžem mlčať. Prvý rómsky poslanec Pollák pre PL ostro skritizoval svojho nástupcu a povedal: Kotlebovcov pravdepodobne volili aj Rómovia

Peter Pollák pre parlamentné listy sa vyjadril následovne. Dlhé roky nezáujmu politikov spôsobili, že máme na Slovensku ľudí, ktorí sa od ostatných obyvateľov neodlišujú len fyzickým vzhľadom, ale aj sociálnym postavením. Toto by som nazval rómskou problematikou či otázkou. Ďalej sa vyjadril aj na otázku politiky Mariána Kotlebu.
Je pravda, že radikalizáciou sú najviac ovplyvnení práve mladí ľudia. Často táto strana ponúka jednoduché frázy, ktorým mladí ľudia uveria, napríklad: „Urobíme poriadky s Cigánmi.“ Za tým sa ale žiadne konkrétne riešenie neskrýva. Snažím sa vyjadrovať aj na adresu parlamentného diania. Táto strana ale nič nové nepriniesla ani do NR SR a ani do BBSK, ktorého je pevnou súčasťou.
Radikalizmus bol v minulosti súčasťou Európy a aj Slovenska. Mnohí ho podceňovali na začiatku 30. rokov. Aj Adolf Hitler v tom čase povedal, že s Cigánmi a Židmi narobí poriadky, a mnohí tomu tlieskali. Mnohí tlieskajú podobným frázam členov strany ĽSNS aj dnes. Treba povedať, že Hitler sa nezastavil len pri Židoch a Cigánoch, ale pokračoval ďalej. Povedzme si, koľko počas druhej svetovej vojny zahynulo aj Slovákov či Slovanov.
Radikalizmus na Slovensku má viacero tvárí, a nielen tú typu „urobme poriadky s Cigánmi“. Napríklad bitka v nitrianskom bare Mariachi, kde možno tí istí neonacisti, ktorí vykrikujú, že s Rómami narobia takéto poriadky, zbili ľudí, ktorí Rómami neboli. Mladým ľuďom sa teda snažím vysvetliť, že niekedy stačí mať dlhé vlasy či byť trochu iný, alebo nie až taký dokonalý, a radikáli či neonacisti si povedia: „Tento sa na nás nepodobá, musíme zakročiť.“ Som rád, že množstvo mladých chodí z týchto stretnutí obohatených o informácie, ktoré im škola nedala. Zistil som, že základoškoláci, stredoškoláci, ale aj vysokoškoláci o tom, čo sa dialo na Slovensku za druhej svetovej, takmer nič nevedia. Je smutné, že škola neprináša dostatok informácií o tom, čo radikalizmus priniesol našim predkom.

Pán Pollák sa svojim jazykom oprel aj o nového splnomocnenca vlády pre rómske komunity Ábela Ravasza. Vyčítal mu hlavne jeho nedostatočnú odbornosť, kvalifikáciu a prípravu viesť taký úrad akým je úrad splnomocnenca pre rómske komunity.

Ale pán Pollák, prečo tá horúčkovitá aktivita, keď už nepôsobíte ani ako poslanec a ani ako splnomocnenec??! Ako poslanec aj ako splnomocnenec ste mohli urobiť oveľa viac ako teraz kričíte do médií, aj ohľadom radikalizmu, na ktorý teraz upozorňujete, no to sa nestalo. Je síce pravdou, že ste nechali plnú špajzu peňazí, ale napriek tomu si nemyslím, že tieto peniaze sú určené na ako také riešenie zlého stavu Rómov na Slovensku, nakoniec Vy sám to dobre viete. Za Vášho pôsobenia sa rozdávali peniaze na projekty, ktoré ani svetlo sveta nevideli. Projekty, ktoré v konečnom dôsledku nič nepriniesli, no aby som zase nebol až tak nespravodlivý tak priniesli také no napíšme to "všimné" do vrecka predkladateľov takýchto projektov. Keď som čo by ako redaktor navštívil Váš úrad, nemal som pocit že som na úrade, ale na nejakom rodinnom stretnutí. Každý s každým sa bozkával, žartoval, sem tam nejaké to žmurknutie oka, akože, neboj budeš to mať vybavené... Teraz bojujete proti radikálom, pri hlasovaní dôležitého zákona, ktorý mal eliminovať radikálov v našej krajine ste zaspal, aspoň tak ste sa neskôr vyjadril pre média... A dnes upozorňujete na radikálov, nárast radikalizmu a podobne... Ako poslanec ste viac na tento fenomén mohli upozorniť, viem, že politika je vlastne taký obchod, musíte mať partnera, aby ste niečo presadil, ale vy ste sa o to ani nepokúsil. Vaše akože riešenie zlého stavu rómskeho obyvateľstva prinieslo ešte väčšiu izoláciu týchto ľudí a tak by som mohol písať a písať aj tak to už nikomu nepomôže, ako nepomôže teraz už nikomu Vaše rozhorčenie a debaty na riešenie rómskeho problému.... Písať sa bude stále, debatovať stále, ale konať treba vtedy, keď k tomu je príležitosť. Koho dnes zaujíma, že niektorí Rómovia volili Kotlebu??? Kotleba je už tam kde je. Teraz by nás aj Vás malo zaujímať ako takéhoto človeka a jemu podobných eliminovať v tejto spoločnosti, resp. jeho, ich myšlienky...

Peter Pollák smúti za svojím úradom
 

Jozef Kmeťo

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…