Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Kotlebovci spustili svoje hliadky aj na košickom Luníku VIII


Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd), "Nikto nemôže nahrádzať v tomto štáte políciu, ani sa tak tváriť," vyhlásila ministerka."
"Akúkoľvek aktivitu, ktorá má chrániť občanov, pokiaľ ide o ich majetok, život a zdravie, bude môcť vykonávať len polícia alebo subjekt, ktorý má príslušné poverenie"... Takto reagovala na príslušnú novelu zákona, ktorá má zakázať akúkoľvek formu samovzniknutej "domobrany", teda aj Kotlebových hliadok vo vlakoch.

Kotlebove hliadky vo vlakoch dostali červenú 
Napriek tomu sa neonacisti pod vedením Mariána Kotlebu vo vlakoch držia zubami nechtami, no ale už aj vlaky sú im zrejme málo. Aby demonštrovali svoju silu, tak začali hliadkovať na košickom Luníku VIII.  Predseda ĽSNS Marián Kotleba a jeho strana sa vyjadrila ku snahe zakázať jeho hliadky takto " Kotlebove hliadky nezastaví ani vláda. Budú pokračovať aj protizákonne."

Takto ĽSNS informuje na sociálnej sieti, že spúšťajú nové hliadky 
Nejedná sa o priame hliadkovanie na známom rómskom sídlisku Luník IX, ale o sídlisko v blízkosti Luníka IX, teda o Luník VIII. Ako dôvod neonacistických hliadok na Luníku VIII sa v médiách uvádza, že polícia v uplynulých týždňoch eviduje zvýšený počet krádeží a lúpežných prepadnutí. Tie sa mali stať podľa televízie TA3 práve zo strany Rómov... Ako sa v reportáži hovorí, tak predovšetkým mladiství páchatelia by mali prichádzať z Luníka IX a z osady Mašličkovo a zdržiavať sa na začiatku sídliska Luníka VIII, aby mali voľnú cestu na útek...

Hoci mestská aj štátna polícia oblasť pravidelne monitorujú, obyvatelia sídliska sa situáciu s kriminalitou rozhodli riešiť po svojom. Zriadili občianske hliadky, ktoré po večeroch kontrolujú problémové miesta, píše Košický korzár.

„Chceme byť videní, možno aj to odradí páchateľa. Keby chcel spáchať nejaký čin, tak uvidí, že niekto tam na ulici stojí,“ povedal zástupca starostu Mestskej časti Košice – Západ Andrej Sitkár.

Zástupca starostu Metskej časti Košice - Západ sa však už pre média nevyjadril, prečo obyvatelia svoju bezpečnosť vložili do rúk Kotlebovým neonacistickým  hliadkam a prečo  Metská časť Košice- Západ v tichosti toleruje neonacistické hliadky v uliciach Luníka VIII.

Osada Mašličkovo... bieda nikdy nebola nástrojom bezpečia...  

Bieda nikdy nebola nástrojom bezpečia...

Nesmierna bieda rómskych detí na Luníku IX, či v blízkej osade Mašličkovo, ktoré sa stalo známe aj tým, že na začiatku tohto roku tam zomreli deti, aj dôsledkom nevyhovujúcich, ak vôbec sa dá tak napísať, životných podmienkach v akých žijú tamojší Rómovia. Pretože ani slovo nevyhovujúce podmienky pre život v Mašličkove, nevyjadruje katastrofálny stav, v ktorom tam ľudia žijú, prispieva k tomu, že zo strany dorastajúcej mládeže sa eviduje zvýšená kriminalita. Hlad je zlý pán, to by si mali uvedomiť predovšetkým kompetentní a tento stav riešiť, ak ho však bude táto spoločnosť riešiť tým, že svoju bezpečnosť bude dávať do rúk neonacistickým hliadkam, nič to neprinesie, ako len napätie v tejto spoločnosti. Už sa za 20 rokov toho popísalo čo všetko by sa malo riešiť, vypracovali sa desiatky plánov, ktoré stáli štátnu pokladnicu nemalé finančné náklady a nikam to neviedlo. Plány medzičasom zapadli prachom, niektorí si cez riešenie "rómskeho problému" aj finančne prilepšili. Tie plány, ktoré sa za 20 rokov postupne realizovali, prispeli ešte k väčšej izolácii našich ľudí, rozrátaniu rómskych osád, v ktorých nenájdete nič čo patri do 21. storočia, ešte k väčšej biede, ktorá samozrejme vedie aj k zvýšenej kriminalite. A tak nakoniec z tých veľkolepých plánov ako pomôcť Rómom k integrácii či zamestnanosti sme sa akurát tak prepracovali, že v parlamente máme neonacistov, ktorí sociálne a zlé podmienky našich ľudí využívajú na svoju politickú propagandu okorenenú fašistickou ideológiou a táto spoločnosť to v tichosti toleruje, ich návnadu na vyriešenie všetkých "boľačiek" hlce a my postupne v uliciach viac a viac stretávame zelené tričká Kotlebových mužov a zrejme tomu bude aj tak naďalej...  

Neonacisti sa postupne stávajú súčasťou tejto spoločnosti, tolerovaní a podporovaní...  


Jozef Kmeťo

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rovnosť nadovšetko

Koľkokrát zbili policajti bezdôvodne Róma? Koľko detí prichádza o šance na únik z osady, kvôli tomu, že ho zaradia do „špeciálnej školy“ len preto, že nevedia po slovensky? Nie, sú tak zaraďované na základne sociálneho aspektu.  Musíme posielať armádu aby robila korona-testy? Prečo ju posielame? Prečo musia ľudia pracujúci na integračných programoch v osadách bojovať o granty, len aby si mohli robiť svoju prácu? Chýba nám empatia. Sme leniví pochopiť kultúrne rozdiely. Vidíme dôsledky, odmietame vidieť dôvody.
V obchode si všetci všímajú iba nekupujúceho Róma, pracoval som v obchode prakticky celý život, a záchyty Rómov som ja osobne nezažil, a to som pracoval vo veľkom hypermarkete. Najviac záchytov bolo u nerómov a to dokonca u takých u ktorých by ste to ani nepovedali. Napriek tomu však sledovaní v obchode sú najviac Rómovia a ich deti! 
A čo prípady kedy boli bité Rómske deti, doteraz tieto prípady neboli riadne vyšetrené, prípad detí v Krompachoch nikto nevie ako dopadol. Z  fackuj…