Preskočiť na hlavný obsah

Kotlebovci spustili svoje hliadky aj na košickom Luníku VIII


Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd), "Nikto nemôže nahrádzať v tomto štáte políciu, ani sa tak tváriť," vyhlásila ministerka."
"Akúkoľvek aktivitu, ktorá má chrániť občanov, pokiaľ ide o ich majetok, život a zdravie, bude môcť vykonávať len polícia alebo subjekt, ktorý má príslušné poverenie"... Takto reagovala na príslušnú novelu zákona, ktorá má zakázať akúkoľvek formu samovzniknutej "domobrany", teda aj Kotlebových hliadok vo vlakoch.

Kotlebove hliadky vo vlakoch dostali červenú 
Napriek tomu sa neonacisti pod vedením Mariána Kotlebu vo vlakoch držia zubami nechtami, no ale už aj vlaky sú im zrejme málo. Aby demonštrovali svoju silu, tak začali hliadkovať na košickom Luníku VIII.  Predseda ĽSNS Marián Kotleba a jeho strana sa vyjadrila ku snahe zakázať jeho hliadky takto " Kotlebove hliadky nezastaví ani vláda. Budú pokračovať aj protizákonne."

Takto ĽSNS informuje na sociálnej sieti, že spúšťajú nové hliadky 
Nejedná sa o priame hliadkovanie na známom rómskom sídlisku Luník IX, ale o sídlisko v blízkosti Luníka IX, teda o Luník VIII. Ako dôvod neonacistických hliadok na Luníku VIII sa v médiách uvádza, že polícia v uplynulých týždňoch eviduje zvýšený počet krádeží a lúpežných prepadnutí. Tie sa mali stať podľa televízie TA3 práve zo strany Rómov... Ako sa v reportáži hovorí, tak predovšetkým mladiství páchatelia by mali prichádzať z Luníka IX a z osady Mašličkovo a zdržiavať sa na začiatku sídliska Luníka VIII, aby mali voľnú cestu na útek...

Hoci mestská aj štátna polícia oblasť pravidelne monitorujú, obyvatelia sídliska sa situáciu s kriminalitou rozhodli riešiť po svojom. Zriadili občianske hliadky, ktoré po večeroch kontrolujú problémové miesta, píše Košický korzár.

„Chceme byť videní, možno aj to odradí páchateľa. Keby chcel spáchať nejaký čin, tak uvidí, že niekto tam na ulici stojí,“ povedal zástupca starostu Mestskej časti Košice – Západ Andrej Sitkár.

Zástupca starostu Metskej časti Košice - Západ sa však už pre média nevyjadril, prečo obyvatelia svoju bezpečnosť vložili do rúk Kotlebovým neonacistickým  hliadkam a prečo  Metská časť Košice- Západ v tichosti toleruje neonacistické hliadky v uliciach Luníka VIII.

Osada Mašličkovo... bieda nikdy nebola nástrojom bezpečia...  

Bieda nikdy nebola nástrojom bezpečia...

Nesmierna bieda rómskych detí na Luníku IX, či v blízkej osade Mašličkovo, ktoré sa stalo známe aj tým, že na začiatku tohto roku tam zomreli deti, aj dôsledkom nevyhovujúcich, ak vôbec sa dá tak napísať, životných podmienkach v akých žijú tamojší Rómovia. Pretože ani slovo nevyhovujúce podmienky pre život v Mašličkove, nevyjadruje katastrofálny stav, v ktorom tam ľudia žijú, prispieva k tomu, že zo strany dorastajúcej mládeže sa eviduje zvýšená kriminalita. Hlad je zlý pán, to by si mali uvedomiť predovšetkým kompetentní a tento stav riešiť, ak ho však bude táto spoločnosť riešiť tým, že svoju bezpečnosť bude dávať do rúk neonacistickým hliadkam, nič to neprinesie, ako len napätie v tejto spoločnosti. Už sa za 20 rokov toho popísalo čo všetko by sa malo riešiť, vypracovali sa desiatky plánov, ktoré stáli štátnu pokladnicu nemalé finančné náklady a nikam to neviedlo. Plány medzičasom zapadli prachom, niektorí si cez riešenie "rómskeho problému" aj finančne prilepšili. Tie plány, ktoré sa za 20 rokov postupne realizovali, prispeli ešte k väčšej izolácii našich ľudí, rozrátaniu rómskych osád, v ktorých nenájdete nič čo patri do 21. storočia, ešte k väčšej biede, ktorá samozrejme vedie aj k zvýšenej kriminalite. A tak nakoniec z tých veľkolepých plánov ako pomôcť Rómom k integrácii či zamestnanosti sme sa akurát tak prepracovali, že v parlamente máme neonacistov, ktorí sociálne a zlé podmienky našich ľudí využívajú na svoju politickú propagandu okorenenú fašistickou ideológiou a táto spoločnosť to v tichosti toleruje, ich návnadu na vyriešenie všetkých "boľačiek" hlce a my postupne v uliciach viac a viac stretávame zelené tričká Kotlebových mužov a zrejme tomu bude aj tak naďalej...  

Neonacisti sa postupne stávajú súčasťou tejto spoločnosti, tolerovaní a podporovaní...  


Jozef Kmeťo

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…