Preskočiť na hlavný obsah

Čo na facebook nepatrí... chráňte svoje súkromie, čert nikdy nespí...


Sociálne siete, či chceme alebo nie, sa stali našou súčasťou života a priznajme si nie je deň, aby sme jedným očkom nepozreli čo nové... Každý z nás si mal možnosť vyskúšať ako dokážu sociálne siete ovplyvniť verejnú mienku, ako facebook dokáže zmeniť náš pohľad na človeka a hoci často toho človeka osobne nepoznáme, dokážeme ho pošpiniť či odsúdiť a často ani nevieme prečo... Preto podceňovať sociálne siete je dnes naozaj nerozumné, nikdy neviete kto si Váš profil pozerá a preto by ste si mali vedieť chrániť svoje súkromie, pretože tým ochránite aj seba...Fotografie vašich detí


Ako bloger som napísal pár článkov, ktoré sa venovali detskej pedofílii, ani by ste neverili čo všetko sa dá prostredníctvom sociálnej siete získať. Preto je doslova nerozumné, a žiaľ videl som to na mnohých profiloch, že na svoju časovú os zavesíte svoje nahé deti, alebo ako sa kúpu a podobne. Ak už sa chcete pochváliť svojimi ratolesťami, mali by to byť predovšetkým normálne fotky. Nezabudnite, že sociálna sieť je otvorené médium a preto by určite vo Vašom profile nemali byť informácie akú školu Vaše dieťa navštevuje. Tak isto by ste mali mať pod kontrolou aj profily svojich detí, ak už majú založený účet na facebooku. Skontrolujte aké informácie o sebe napísali, aké fotky na svoju časovú os dávajú a koho majú v priateľoch. 

 

Telefónne číslo


V najlepšom prípade by ste zverejnením telefónneho čísla získali milého obdivovateľa. V tom horšom prípade Vás niekto môže začať telefonicky obťažovať. 


Adresa

Dali by ste svoju adresu cudziemu človeku? Pravdepodobne nie. Nerobte tak teda ani na sociálnych sieťach. Pozor aj na to, keď organizujete oslavu doma a v „udalostiach“ adresu zadáte. Bezpečnejšie je poslať neskôr adresu všetkým priateľom, ktorí sa chcú zúčastniť.
Zverejnením svojej adresy riskujete veľa problémov... od krádeží až po nebezpečné prenasledovanie, či vandalizmus na Vašom majetku.


Verte mi milí priatelia, pokiaľ svoj facebook nevyužívate na obchodné, či iné prezentačné účely, nedávajte o sebe viac informácii ako je treba, nikdy neviete kto si tie informácie prečíta. Svoje súkromie je najlepšie nastaviť tak, aby Váš profil videli len Vaši priatelia nanajvýš priatelia priateľov, pred ostatným svetom uzamknite svoj profil na facebooku. 
Môj profil mám ja osobne otvorený pred celým svetom, pretože som bloger. Priznám sa, som neopatrný, ale pre mňa je dôležité aby bolo prácu nie len mňa, ale aj iných blogerov vidieť a preto som pred celým svetom videný aj ja. No ako som napísal, pokiaľ nevyužívate svoj facebook na obchodné, či prezentačné účely, uzamknite si ho, svet je totiž naozaj zlý... Je na každom z Vás aké informácie o sebe napíšte na svoj profil, tak isto aké fotky zavesíte na svoju časovú os, no ako som raz napísal, sociálne siete sú tu pre našu zábavu, informácie, či pobavenie, je len na nás či to tak aj ostane, alebo sa to raz zmení na horor zo zlého filmu... Čert nikdy nespí...Na čo by ste nemali zabudnúť 

Vás profil, či je to už na facebooku, či inej sociálnej sieti Vás reprezentuje, reprezentuje Vás ako osobu, reprezentuje Váš pohľad na svet, preto vždy premýšľajte čo zavesíte na svoju časovú os. Dnes je už samozrejmé, že keď si hľadáte nové pracovné miesto, potencionálny zamestnávateľ si Vás preverí a často zamieri aj na Váš napríklad facebook a neraz sa stalo, že človek nebol prijatý do zamestnania preto, lebo sa nevhodne správal na sociálnej sieti... My Rómovia to už aj tak máme dosť ťažké a preto dbajte na to aby ste sa pred svetom dobre odprezentovali aj prostredníctvom sociálnej siete, nikdy totiž neviete, či práve Váš profil Vám nepomôže získať dobrú prácu. Ak už máte prácu, vyvarujte sa klebetiť o svojom šéfovi či kolegovi s inými kolegami prostredníctvom sociálnej siete, verte nevypláca sa to a môže Vás to dokonca stáť aj miesto... To by bolo asi tak všetko čo som Vám chcel dnes v mojom blogu napísať, tak sa vidíme na mojom profile priatelia :-))) Jozef Kmeťo 
Iveta Kmeťová

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…