Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Čo na facebook nepatrí... chráňte svoje súkromie, čert nikdy nespí...


Sociálne siete, či chceme alebo nie, sa stali našou súčasťou života a priznajme si nie je deň, aby sme jedným očkom nepozreli čo nové... Každý z nás si mal možnosť vyskúšať ako dokážu sociálne siete ovplyvniť verejnú mienku, ako facebook dokáže zmeniť náš pohľad na človeka a hoci často toho človeka osobne nepoznáme, dokážeme ho pošpiniť či odsúdiť a často ani nevieme prečo... Preto podceňovať sociálne siete je dnes naozaj nerozumné, nikdy neviete kto si Váš profil pozerá a preto by ste si mali vedieť chrániť svoje súkromie, pretože tým ochránite aj seba...Fotografie vašich detí


Ako bloger som napísal pár článkov, ktoré sa venovali detskej pedofílii, ani by ste neverili čo všetko sa dá prostredníctvom sociálnej siete získať. Preto je doslova nerozumné, a žiaľ videl som to na mnohých profiloch, že na svoju časovú os zavesíte svoje nahé deti, alebo ako sa kúpu a podobne. Ak už sa chcete pochváliť svojimi ratolesťami, mali by to byť predovšetkým normálne fotky. Nezabudnite, že sociálna sieť je otvorené médium a preto by určite vo Vašom profile nemali byť informácie akú školu Vaše dieťa navštevuje. Tak isto by ste mali mať pod kontrolou aj profily svojich detí, ak už majú založený účet na facebooku. Skontrolujte aké informácie o sebe napísali, aké fotky na svoju časovú os dávajú a koho majú v priateľoch. 

 

Telefónne číslo


V najlepšom prípade by ste zverejnením telefónneho čísla získali milého obdivovateľa. V tom horšom prípade Vás niekto môže začať telefonicky obťažovať. 


Adresa

Dali by ste svoju adresu cudziemu človeku? Pravdepodobne nie. Nerobte tak teda ani na sociálnych sieťach. Pozor aj na to, keď organizujete oslavu doma a v „udalostiach“ adresu zadáte. Bezpečnejšie je poslať neskôr adresu všetkým priateľom, ktorí sa chcú zúčastniť.
Zverejnením svojej adresy riskujete veľa problémov... od krádeží až po nebezpečné prenasledovanie, či vandalizmus na Vašom majetku.


Verte mi milí priatelia, pokiaľ svoj facebook nevyužívate na obchodné, či iné prezentačné účely, nedávajte o sebe viac informácii ako je treba, nikdy neviete kto si tie informácie prečíta. Svoje súkromie je najlepšie nastaviť tak, aby Váš profil videli len Vaši priatelia nanajvýš priatelia priateľov, pred ostatným svetom uzamknite svoj profil na facebooku. 
Môj profil mám ja osobne otvorený pred celým svetom, pretože som bloger. Priznám sa, som neopatrný, ale pre mňa je dôležité aby bolo prácu nie len mňa, ale aj iných blogerov vidieť a preto som pred celým svetom videný aj ja. No ako som napísal, pokiaľ nevyužívate svoj facebook na obchodné, či prezentačné účely, uzamknite si ho, svet je totiž naozaj zlý... Je na každom z Vás aké informácie o sebe napíšte na svoj profil, tak isto aké fotky zavesíte na svoju časovú os, no ako som raz napísal, sociálne siete sú tu pre našu zábavu, informácie, či pobavenie, je len na nás či to tak aj ostane, alebo sa to raz zmení na horor zo zlého filmu... Čert nikdy nespí...Na čo by ste nemali zabudnúť 

Vás profil, či je to už na facebooku, či inej sociálnej sieti Vás reprezentuje, reprezentuje Vás ako osobu, reprezentuje Váš pohľad na svet, preto vždy premýšľajte čo zavesíte na svoju časovú os. Dnes je už samozrejmé, že keď si hľadáte nové pracovné miesto, potencionálny zamestnávateľ si Vás preverí a často zamieri aj na Váš napríklad facebook a neraz sa stalo, že človek nebol prijatý do zamestnania preto, lebo sa nevhodne správal na sociálnej sieti... My Rómovia to už aj tak máme dosť ťažké a preto dbajte na to aby ste sa pred svetom dobre odprezentovali aj prostredníctvom sociálnej siete, nikdy totiž neviete, či práve Váš profil Vám nepomôže získať dobrú prácu. Ak už máte prácu, vyvarujte sa klebetiť o svojom šéfovi či kolegovi s inými kolegami prostredníctvom sociálnej siete, verte nevypláca sa to a môže Vás to dokonca stáť aj miesto... To by bolo asi tak všetko čo som Vám chcel dnes v mojom blogu napísať, tak sa vidíme na mojom profile priatelia :-))) Jozef Kmeťo 
Iveta Kmeťová

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…