Preskočiť na hlavný obsah

Lekár z FNsP v Banskej Bystrici neodborne viedol pôrod, mladá mamička bojuje s infekciou krvi a s vysokými teplotami...

Zdravý chlapec Marcelko 
Mladé 17 ročné rómske dievča Romana bojuje po pôrode s infekciou krvi a vysokými teplotami, zanedbali lekári na pôrodníckom oddelení primára Doc. Mudr. Tibora Bielika Phd. pôrod?! Na to už odpovie Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.
Náš blog Redakcia 1 kontaktovala mama Romany Iveta, aby nám povedala čo sa stalo. 
23.10.2016 v nedeľu Romanke odtiekla plodová voda a dostala pôrodné kontrakcie, preto bola prevezená do nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, kde bola prijatá na gynekologicko-pôrodnické oddelenie, kde je primárom Doc. Mudr. Tibora Bielika. Phd.  Celé dva dni mala Romana silné pôrodné bolesti. Dostala infúzie, ktoré mali tieto bolesti zmierniť, ako aj utišujúci liek, po ktorom Romana aj na chvíľku zaspala. Ako nám povedala mama Iveta "volala som jednému známemu lekárovi u ktorého som rodila staršiu dcéru, aby zavolala do nemocnice a aby Romanke dali niečo proti bolestiam..."  
25.10.2016 v utorok o 11. hod. dopoludnia Romana začala rodiť. Pri pôrode spočiatku bola iba pôrodná asistentka, ktorá volala na službukonajúceho lekára až po tom, čo už v rukách držala hlavičku dieťaťa. Mudr. Kurasov, mladý lekár po chvíli začal volať na primára pôrodného oddelenia, pretože zrejme nastali komplikácie, s ktorými si nevedel rady. Primár Doc. Mudr. Bielik. Phd. pribehol a podľa slov mamy Romany vynadal lekárovi "že keby tam nebol, ako by si poradil?" Okolo 16:00 hod. Romana porodila zdravého syna Marcelka, dieťatko malo 4 kg a 58 cm, teda taký malý "valibuk". 
Romana pri pôrode stratila veľa krvi, pôrod bol pre 17 ročné dievča namáhavý a vyčerpávajúci, prečo nebol použitý iný spôsob pôrodu, lekári predsa museli na ultrazvuku vidieť že ide o dosť veľké dieťatko a pre útle 17 ročné dievča môže byť pôrod namáhavý, napríklad cisársky rez , na to by už mal dať odpoveď Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Po samotnom pôrode podľa slov mamy Ivety, primár Bielik poveril mladého lekára Mudr. Kurasova aby pôrod dokončil, pacientku vyčistil a zašil... Napriek tomu, že Romana sa po pôrode cítila veľmi slabá a dvakrát im na oddelení aj odpadla, jej stav lekári pripisovali k tomu, že mala ťažký pôrod a stratila veľa krvi, ju 29. 10.2016 v sobotu pustili domov. 

Romana vytlačila doma do záchodovej misy, kus zrejme placenty... 
Doma Romana dostala štyridsiatky teploty, utorok 1.11.2016 išla na WC a do záchodovej misy vytlačila zostávajúci kus, zrejme placenty... S teplotami bola prevezená opäť do nemocine F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici, kde si ju okamžite nechali so zaujímavými závermi ako aj slovami službukonajúceho lekára Mudr. Počarovského. Romana dostala silnú infekciu krvi, bola jej nasadená transfúzia krvi, ktorá však kvôli pretrvávajúcim vysokým teplotám bola prerušená. Mudr. Počarovský pri príjmaní Romany na gynekologicko-pôrodnické oddelenie Romane povedal, že infekciu krvi dostala preto, lebo nedodržala osobnú hygienu, a "štichy" sa jej potrhali preto, lebo údajne chcela pohlavný styk, čo samozrejme nebola pravda. Matka Romany začala voči takémuto jednaniu protestovať, lekár nezabudol ešte dodať, že nie "keď ju teraz prijmeme tak o dva dni utečie domov..."  O tento prípad sa už začali zaujímať aj iné média a tak záver je už len na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou kam sa chcú rodičia mladej mamičky Romany obrátiť. 


Jozef Kmeťo

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…

Fašizmus nieje riešenie

Ako som išiel na východne Slovensko, po celom Slovensku boli vylepené billboardy Mariána Kotlebu a pred nedávnom Milana Mazureka s nápisom: Vyhodený z parlamentu pre názor. Dá sa tomu rozumieť... pocit krivdy, hrdinstva?  Pre tento názor včera vyšetrovateľ NAKA obvinil predsedu Smeru Roberta Fica z trestných činov hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k násiliu. 


Rómska karta otvorená


Mazurek čelil obžalobe pre jeho hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika, ktoré majú rasistický charakter, odvysielané v októbri 2016 v rádiu Frontinus. Ako poslanec Národnej rady SR vtedy napríklad povedal, že „150 miliónov eur sa použije iba na domy z týchto cigánskych osád, ľudí, ktorí pre náš národ, pre náš štátny rozpočet, pre našu kultúru neurobili nič, práve naopak, rozhodli sa žiť týmto asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém“. Na základe právoplatného rozsudku Najvyššieho súdu SR prišiel v septembri o poslanecký mandát.

Fico na jeho odsúdenie za hanobenie národa, …