Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Otec ukázal bolesť svojej dcéry. Toto je pravá tvár rakoviny...

Otec ukázal bolesť svojej dcéry. Toto je pravá tvár rakoviny, toto je bolesť iba 4 ročného dievčatka
Z Andyho Whelana, elektrikára z Oswaldwistle v Lancashire, sa po krutom oznámení lekárov, stal zlomený muž. Povedali mu, že jeho dcérka Jessica má len niekoľko týždňov života. Má totiž rakovinu. Andy sa rozhodol jej boj so zákernou chorobou zachytiť na fotoaparát a niektoré snímky zverejnil na stránke Jessica Whelan - A fight against neuroblastoma. Andy a jeho partnerka Nicki sa rozhodli ukončiť liečbu svojej dcérky potom, ako im lekári povedali, že už jej ostáva len niekoľko týždňov života. "Neposkytli nám žiadnu útechu a naša dcéra nás od seba odháňa, aby prežila ťažké chvíle plné bolesti osamote," prezradil nešťastný otec. 


Rakovinu Jesicce diagnostikovali v septembri tohto roku
Jesiccu  zo začiatku boleli len ručičky a ramena, neskôr sa bolesť zhoršovala."Toto je pravá tvár rakoviny. Môjmu dieťatku vystupujú žily spod kože, osamelá slza mu steká po tvári a telo má stuhnuté a tvár skrivenú bolesťou," opísal najsmutnejšiu snímku na sociálnej sieti.
V čase, keď dievčatko bolo zdravé a otec šťastný... čo dokáže choroba....V októbri sa rakovina rozšírila do celého tela. Jessica už nemala žiadnu šancu. Hoci by mohla brať množstvo liekov, jej rodičia sa rozhodli, že ukončia liečbu. "Nechceli sme ju udržiavať pri živote len kvôli nám. Len by sme ju napchávali chemikáliami. Chceli sme, aby si vychutnala to, čo jej zo života ostáva nie pod vplyvom liekov," hovorí Andy. 
"Chápem, že na moju fotografiu sa pozerá ťažko, ale je to to, čo robí rakovina s dieťaťom v posledných týždňoch či dňoch života. Predtým, ako Jessice diagnostikovali rakovinu, som sa o túto chorobu u detí nezaujímal. Teraz mám pred ňou rešpekt. Videl som príliš veľa trpiacich detí s rovnakým osudom, spoznal som rodiny, ktoré choroba roztrhala na kusy. Ak táto snímka prinúti ľudí aspoň dvakrát sa zamyslieť na týmto zlom, tak splnila účel. Výskum je potrebný, aby sa konečne našli lieky," dodal zlomený otec. 

Po celom svete deti trpia a denne ich do večnosti odíde niekoľko stoviek. Vojny, hľaď, choroba sa sa podpísali že svet je ponorený do detských slz. 

ČERVENÝ NOS Clowndoctors je občianske združenie uznávané pre svoju odbornosť v oblasti využívania humoru v zdravotníctve.
Našim poslaním je podporovať psychickú pohodu hospitalizovaných detí, geriatrických pacientov, seniorov, a tým pomáhať k zlepšeniu ich celkového zdravotného stavu, pretože smiech pomáha. Zdravotní klauni formou humoru pacientov odpútajú od strachu, napätia a od úzkosti spojenej nielen s liečbou, ale aj z neznámeho prostredia, kde im chýbajú ich najbližší.


Niekdy sa zamýšľam nad životom, keby som mohol, Boha by som sa opýtal, prečo ja hriešny človek chodím po tejto zemi a deti zo sveta v slzách a bolestiach odchádzajú. Neviem, nemám ani silu zmeniť svet, snáď týmto článkom som Vás však prinútil aspoň  sa na chvíľku zamyslieť nad životom a vážiť si čo máme...

Jozef Kmeťo
Zdroj: Zahraničné denníky
http://cervenynos.sk/

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…