Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Cigani ucekajme Fico še ošalel...


Ľudze mojo perši raz pišem članek tak jak še hutori u nás na vychodze, bars še nečudujce kec daco nebudzece rozumic.
V sobotu zašedli Ficovo ľudze dze voľili sebe noveho precedu SMERU no štretľi še u koňaroch, ale tam mušelo byc smradu, teľo švinoch na jednim mesce še ľen tak nevidzi. Zname barz dobre co hutorel i jeho najmilšo šerdečko Kalinak, čista vrana, ktora šedla k vraňarovi Paškovi a vešelo diškurovali jak dva holuby a narobili teľo pľetkoch jak z dolnoho konca Marča z Ilonu. Ku koncu kec tak dumkaľi na um im došlo, že za šicko možu našo cigane. Naš premier Robertko hutorel, že urobi konečne poradek s tym smradom co furt robja tote našo cigani. Povedzel, že konečne nás ochrani tak jak nás chrani i Kotleba kec še daco stane, že cigani robja plano takoj je na mesce rychľejši jak kura kec najdze hľistu, žebym ju mohla ľignuc. Na radu došol i naš Robertko sce nás vecej chranic, našo žandare z osad budu mac cvyčiska, dze še budu zaučac jak maju robic poradky, no aľe nemožu zapomenuc, že muša ich mlacic, jak mi dakedy mlacili toto žito. Barz veľky problem s timi ciganmi, robic še im nesce bo roboty im nechcu dac, bo by zabraľi mesco nam, mi mušime kidac i hnoj len aby sme placili tote daňe, ta ňe ta ňe, a oňi sebe chodza po švece, aby še maľi cholemm kuščok lepši jak mi. Dzeci davaju na starych baboch, aby brali veľke peneži no a našemu premjerovi Ficovi či Kalinakovi neostava ani ľen na suheho hľeba, na mesto drahej vody muša vo vladze pic vodu jak pre švine, no ale tím ciganom še žije jak prašatom v žice, chodza po blace no zachody nemaju take co im až rice uciraju. Aľe podzme dopravdy tak jak ma byc mi tu na vychodze umirame aľe veľkomožne panove sebe žiju jak veľke švine, ktore mi nezname dokarmic bo furt lačne. Fico dzešec roky je v tej vladze, furt mal še na keho vyhvarec, raz to buľi maďari, migranci a teraz su na radze i cigani, či romove, no co dodac. Jak hutorel raz Feri "synku, čim som ce zrobel, tym aj ši..."

Myšľel som sebe, že še nedočekam že budze Fico mac naražky i na nás Romoch, ale prišlo i na to jak tota jahoda na torce. Jak sam povedzel muši byc poradek dze placi ňe ľen právo aľe i povinosci. Maju pravdu, Ficov zakon placi pre šickych rovnako aľe zapomnul povedzec že zakon pre jeho najmilšoho neplaci, može kradnuc keľo chce, žandare povedza skutek še nestal no aľe človek muši drec za 62 evra. Ľudze nastala tvarda reaľita, smeraci sebe dali ancug a bavja še na demokratoch, aľe pritom ľudze znaju barz dobre, že za ancugem še krije tvardy komuništa. Kaľiňakovi dal žeľenu aby išol tvardo voči nam Rómom. Ta už teraz še cešim, že budzem figurkou pre našich žandaroch, budzeme tu mac daľšu Vrbnicu, hlapci z Lunika 9, či Moldava nad Bodvou i jak daľše pripady, na ktorych šedzi prach a  Kaľiňak povi "nič še nestalo, bulo to v ramci zakon". Jeden druhomu budu trimac švičku, aby še nerozešla, no aľe mohli by sebe potrimac i daco inšeho, len nechcem pisac barz britko bo jazyk mam už barz šlisky.
Ta, že Rómove mojo, už kakaš zašpival a my mame co robic, ne ľen Kotleba chasnuje ten problem, ale i Fico a jeho cala strana. Maľi by sme še spametac a ucekac stadzi kym ešči mašina chodzi bo budze neskoro a tote žandare co maju napisane na motoroch "chranic a pomahac" budu nás bic tak, že budzeme čarnejši jak sme.

Štefan Dreveňák

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…