Preskočiť na hlavný obsah

Novodobí kati sa už zhlukujú...


Nemôžem si pomôcť, ale táto doba mi strašne pripomína dobu krátko predtým než sa v roku 1934 dostal k moci Adolf Hitler. Určite Vám teraz preletelo hlavou, Jožko zase... Áno, zase!!! Poviete si ale prečo a čím? Takže pekne poporiadku... 
Nacionalizmus prudko stúpa po celej Európe a nie je tomu inak ani u nás. Rétorika našich politikov sa síce vždy pred voľbami opakuje a už nejak by sme si na to mali zvyknúť. Píšem pred voľbami? A prečo nie?! Je evidentné, že sa niečo v slovenskej politickej kuchyni "varí", no či to bude aj na zjedenie ukáže čas. Prečo si myslíte, že premiér Fico je v poslednej dobe tak podráždený? Že by ho otázky novinárov tak vyvádzali z miery, že už zabudol ako sa má chovať človek v jeho postavení? Nie, bez vánku sa ani lístok na strome nepohne... Takže meno pána prezidenta Adreja Kisku sa spomína v súvislosti zo vstupom do politiky, no už nie ako nezávislý prezident... Líder opozičnej strany Sloboda a solidarita Richard Sulík sa nedávno stretol s predsedom parlamentu a koaličnej strany SNS Andrejom Dankom, aby hovorili o možnosti predčasných volieb, ako aj o možnosti vzniku nového politického subjektu pod vedením súčasného prezidenta Andreja Kisku. Sulík to prezradil s tým, že ide o plány založiť stranu Progresívne Slovensko. No na založenie nového politického subjektu treba vôľu a tú zatiaľ nevidím na strane predsedu NR SR Danka, Danko má zrejme svoje politické ambície a jeho ambície mieria rovno na premiérske kreslo. Otázkou je, či Danka a jeho stranu v prípade predčasných volieb ľudia podporia, pretože strana SNS v podstate s tým, že išla do koalície so Smerom spáchala podvod na svojich voličoch, a preto som ostal prekvapený, že Sulík opätovne po tom čo sa Danko aj voči nemu prakticky zachoval ako politický podvodník, ho znovu oslovil. Veľmi dobre si pamätám slová pána Sulíka, ktoré smerovali tesne po voľbách a oznámení Danka, že ide do politiky so Smerom, že týmto krokom spáchal politickú sebevraždu. Ale to ukáže čas kto bude "odstrel" a kto naopak zamieša kartami... Ja osobne by som zrejme taký Sulíkov politický subjekt podporil, jeho politika je mi sympatická ako osobnosť pána prezidenta Kisku. Mám taký dojem že sa tu stratila politická kultúra a slušnosť a je potrebné ju vrátiť do parlamentu aj vlády.


No novodobí kati sa zhlukujú a tým myslím doslova. Mladí ľudia do 35 rokov sú otrávení súčasnou politikou, ktorá je plná korupčných škandálov a tak do hry ako nikdy pred tým sa dostavajú nacionalistické strany, ktoré sa netaja sympatiami zašlej "slávy" prvého fašistického Slovenska. Marián Kotleba a jeho ľudová strana Naše Slovensko stúpa v očiach mladých ľudí a prvovoličov. Nie je verejným tajomstvom, že strana Mariána Kotlebu spolupracuje aj s inými nacionalistickými stranami ako je napríklad Slovenská ľudová strana, ktorej sympatizanti boli v takzvaných Kotlebových hliadkach, no nie len tam, žiaľ z tohoto kruhu sympatizantov prevažne mladých ľudí do 25 rokov, sa zúčastnili v lesoch v okolí Banskej Bystrici bojového výcviku hnutia odporu.

Populistický Smer Róberta Fica, k tejto strane nie je čo dodať. Je to strana, ktorá mi silno pripomína časy "mečiarizmu". Najnovšou jeho rétorikou, aby zrejme tak zakryl tie hrubé politické prešľapy, je téma Rómovia, v podstate ako som nedávno čítal veľmi trefný článok "Rómovia môžu za všetko". Jeho politika, korupčné škandály, a nemiestne správanie otvára dvere nacionalistickým stranám.

Martin Jakubec 
Na scénu prichádza aj "trápny šašo", aspoň zatiaľ takto verejnosť vníma Martina Jakubca z Národnej koalície. No títo šašovia, ktorým sa celá spoločnosť vysmievala, boli neskôr najväčší tyrani a diktátori a neraz nám to aj história potvrdila, či už tá z dávno zabudnutých čias, alebo tá nedávna.. Väčšina z nás hovorí, bože to je trapko a to jeho vystupovanie na verejnosti, no už trápnejšie vystupovanie som nevidel... No tento "riťkolezec" sa cez svoje neuveriteľné trápnosti dokázal strčiť v pravej chvíli tam kde potreboval. A teraz kto je trápnejší?! My, ktorí sme ho takto ponižovali, alebo Martin Jakubec, ktorý sa evidentne niekam strčil. V koho rukách bude dobrá bábka, ak sa nechajú ľudia jeho trápnosťami oklamať... Aby som nezabudol, Jakubec nevylučuje politickú spoluprácu s Kotlebom, je mu sympatická zašlá politická sláva Mečiara s tým, že malé odchýlky jeho vlády ospravedlňuje tým, že sa obklopil zlými ľuďmi. Poznáte to príslovie "psy, ktorí štekajú nehryzú"? Martin Jakubec, ale nešteká a preto sa z neho môže stať väčšia šelma ako z tých, na ktorých upozorňujem. Smutné je, že médiá mu dávajú až príliš veľa priestoru a prečo, pretože jeho politické ambície nikto neberie vážne a v tom je to nebezpečenstvo... 

Sulíkov politický subjekt. Ak pán Sulík nedokáže vytvoriť stabilný politický subjekt, dvere v prípadných predčasných voľbách má otvorené populizmus, nacionalizmus s fašistickým nádychom. 

Nejak by som mal článok zakončiť a nič iné po tom čo sa v poslednej dobe deje v našej spoločnosti a po vyhlásení Róberta Fica nenapadá, ako slová rómskej novinárky, ktoré uverejnila vo svojom statuse: "Milí moji gadžovskí -majoritní priatelia. Viem, že mnohí ste vzácni ľudia, vážim si vaše postoje a názory. Som vďačná za mnohých z vás, ktorí ste mi či už osobne alebo virtuálne vstúpili do života. Po vyjadreniach politikov zo strany Smer na Rómov - ktoré sú zavádzajúce a jediným cieľom je odpútať pozornosť od iných veľkých problémov, či dvihnúť strane klesajúce preferencie, verím, že vy to dvíhať nijako teda nebudete, pretože priateľov si nevyberám podľa farby pleti, ale podľa toho, čo kto má v hlave a čo nás ako ľudí spája..neverte, že my sme na vine, neverte, že my sme zlí ako celok, pretože ani vy nie ste všetci inklinujúci k fašizmu...za to vám ďakujem" Jozef Kmeťo 
           

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…