Preskočiť na hlavný obsah

"Svet sa točí" okolo Nory, prečo sa netočí okolo "ostatných"...?!


V poslednej dobe sme svedkami toho, ako táto spoločnosť rieši Noru Mojsejovú dnes už Kabrlehovú. Toľko som sa doteraz nasmiala ako niektorí kričia po spravodlivosti na adresu Nory, no už nekričia na adresu napríklad pána Kaliňáka, ktorý sa nechal počuť, že "nesúhlasí s tvrdením Kisku, podľa ktorého na Slovensku príliš dlho trvá neudržateľná situácia, keď veľká časť ľudí považuje za problém neochotu štátu bojovať s korupciou a nastoliť rovnosť pred zákonom" A v zápätí na to sa dozvieme, ďalšie vyjadrenie pána Kaliňáka, že "korupcia v najvyšších kruhoch neexistuje, preto ju nemožno stíhať"... Po tejto informácii som si povedala, že ak takýto ľudia ako je pán Kaliňák sa vyhýbajú zodpovednosti z podozrenia z korupcie, dokonca v prípade pána Kaliňáka slovo podozrenie môžeme vypustiť, prečo by sa Nora Mojsejová nemohla vyhnúť trestnému stíhaniu, či dokonca väzeniu, za skutok, ktorý si už v podstate "vydiskutovala"...
Ak mi nejaký moralista napíše, že neexistuje menšie zlodejstvo, v pomere "ukradnutej čiastky" je to vlastne vždy zlodejstvo, nech to povie pánovi Kaliňákovi, Ficovi a iným pánom z tejto "rovnej" vlády pred ľudom... Nikdy som si nemyslela, že sa dožijem chvíľ kedy korupcia, zlodejstvo bude povýšené nad poctivosťou a slušnosťou! Ale zase kdesi som čítala, že akí sú ľudia takú majú vládu a ryba vždy smrdí od hlavy....
Nora Mojsejová dnes Kabrheľová "hýbe" touto spoločnosťou, no to len na chvíľku, aby zase novinári, právnici a politici odpútali pozornosť od káuz, ktoré skončili pod kobercom, ja som si však povedala že ich rada pripomeniem pokiaľ sa všetci "neznoretíme"...

Kauza Čistý deň

Toto centrum by malo slúžiť deťom, ktoré sa dostali do rôznych problémov, ako sú napríklad drogy, úteky z domova, či záškoláctvo a jediné riešenie, aby sa takýmto deťom pomohlo bolo umiestnenie takýchto detí do takéhoto a podobných centier. No v tomto centre namiesto pomoci a pochopenia prichádzalo k zneužívaniu detí, hrubým telesným trestom a podobne. Kauza nabrala na obrátkach dvoch dievčat, ktoré boli sexuálne zneužité zamestnancami tohto centra. Celá kauza bola na pretrase v tejto spoločnosti niekoľko týždňov, napriek dôkazom sexuálneho zneužitia sa kauza prehadzovala ako horúci zemiak z prokuratúry na prokuratúru, z policajného vyšetrovateľa na vyšetrovateľa, kedy jeden policajný vyšetrovateľ aj napriek dôkazom prípad uzavrel zo záverom, že sa v podstate nič nestalo a druhý vyšetrovateľ dostal príkaz na znovuotvorenie vyšetrovania a aj to, dovolím si napísať, po mediálnom tlaku, kedy na povrch vychádzali nové skutočnosti. Zastrašovanie a vyhrážanie sa dostalo nie len matkám, ktoré celú kauzu otvorili. Ja osobne za tým vidím viac prečo sa táto kauza prehadzovala ako horúci zemiak, prečo bola zo strany zákona snaha túto kauzu od začiatku zamiesť pod koberec. Osobne si myslím, že k sexuálnemu zneužívaniu dievčat v resocializačnom centre Čistý deň neprichádzalo len zo strany zamestnancov, či zamestnanca, ale aj zo strany vplyvných osôb z vonku, inak si neviem vysvetliť prečo je dnes vyšetrovanie zastavené.

Kauza Gorila 

Ostala ako "repolero pre vtipkárov"... 

Kauza Kaliňák 

Je najväčším  výsmech všetkých dôb, kedy slušný človek bude prenasledovaný exekútormi, siskármi, políciou za malé prehrešky a "zlodej" šéfuje polícii. Sama by som sa chcela opýtať pánov policajtov aký majú pocit z toho, že "slúžia" pod najväčším "zlodejom" a pritom stíhajú človeka za napr. "necvaknutý lístok v mhdečke". Vždy každý niečím chcel byť. Ale vážne Vám píšem, keby mi dnes môj syn povedal, že chce robiť na polícii, asi by som mu to rázne vyhovorila. Po tom čoho sme svedkami v poslednej dobe mám pocit, že práve na polícii robia tí najväčší "vagabundi"...


Keď sa na to pozriem ako človek, tak nech mi niekto napíše, čo je o proti tomu všetkému svadba Nory Mojsejovej, dnes Kabrheľovej, i keď dobre urobila to prefíkane, ako tvrdí väčšina jej neprajníkov, ale na výsmech nie nám obyčajným ľuďom, ale tomuto "právnemu štátu". Naproti tomu sme ale na posmech mi občania v očiach Fica a Kaliňáka, keďže tichúčko tolerujeme ich "samovládu". A čo je horšie...??!

P.S. Morálka je postoj voči ľuďom, ktorých nemáme radi...
Iveta Kmeťová  

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…