Preskočiť na hlavný obsah

Po nehode v Spišskom Bystrom: Jedno dieťa pochovali, ďalšie je v kritickom stave

12 ročná Vaneska je po smrti
Jedno dieťa pochovali, ďalšie je v kritickom stave s veľmi zlou prognózou. Zvyšných 10 sa už pomaly vracia domov z nemocníc.
Mimoriadne tragická nehoda, pri ktorej vodič pri Spišskom Bystrom zrejme dostal šmyk a vletel do davu detí, zrejme nič nezmení.
Deti zo zaostalej osady budú zrejme aj naďalej bez chodníka riskovať svoje životy. A rovnako jednou nohou za mrežami budú aj vodiči, ktorí úsekom pod horským priechodom Vysová prechádzajú.
Média o tomto prípade len okrajovo informujú 
Ako sme sme Vám už informovali, v obci Spišské Bystré v okrese Poprad sa auto dostalo do šmyku a vrazilo do skupiny 12 detí vo veku päť až 12 rokov. Bilancia nehody: 2 ťažko zranené, 4 stredne a 6 ľahko. Vodičovi alkohol v dychu zistený nebol.
Krajský policajný hovorca z Prešova Daniel Džobanik pre TASR potvrdil, že podľa predbežných informácií si nehoda vyžiadala až 12 zranených detí, z toho dve sú zranené ťažko, štyri stredne ťažko a zvyšok má ľahšie zranenia. “Vodič z Kežmarku bol viac-menej bez nejakých vážnych zranení, alkohol u neho zistený nebol. Pri jazde dostal šmyk, prevrátil sa na strechu a vrazil do detí, ktoré šli okolo. Ide o rómske deti, ktoré sa tam pohybovali,” priblížil Džobanik s tým, že prípadom sa bude ďalej zaoberať vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Poprade.
Vodič išiel veľkou rýchlosťou 
Starosta obce Martin Luha
Neskôr média uviedli že 66 ročný vodič išiel veľkou rýchlosťou, podľa svedkov na tomto úseku cesty je vidieť deti ktoré idú do školy či zo školy každý deň, a každý deň sa stretávajú bezohľadnou jazdou vodičov... Vidia že sú to rómske deti z blízkej osady a tak naschvál pridajú na plyn, urobia myšičku aby ich vystrašili alebo pred nimi zabrzdia, potom zatrúbia, a potom pridajú na plyn.... Obec Spišské Bystré doteraz sa nevie postarať o bezpečnosť týchto deti. Na všetko starosta tejto obce má výhovorku... Rómska osada je na nevysporiadanom  cirkevnom majetku a iných majiteľov pôdy, ako sa aj pre média starosta obce Marian Luha  vyjadril, nebolo vidno že by ho tento problém natoľko štval aby sa ako starosta obce postaral aby deti nemuseli pešo cez tento nebezpečný úsek cesty ktorý si už vyžiadal  niekoľko dopravných nehôd, pri ktorých boli obeťami práve ľudia z rómskej osady, no po prvý krát už môžeme hovoriť aj o tragickej nehode pri ktorej iba 12 ročná Vaneska svojim ťažkým zraneniam podľahla a druhé dieťa je v kritickom stave, ale starostu Luha tento fakt netankuje, veď ide iba o cigánsku čvargu.... Aby obec na základe tejto skutočnosti ale aj predchádzajúcich skúsenosti nedokázala zabezpečiť autobus pre deti, ktorý by ich bezpečne odviezol do školy aj priviezol zo školy, pokladám za absolútne podceňovanie nebezpečenstva na tomto úseku cesty pre deti ale aj chodcov...   A vyzerá to že to tak aj ostane, pokiaľ zase sa nestane nejaké nešťastie, a možno keby išlo o dieťa starostu alebo majoritného obyvateľa tejto bohom zabudnutej obce, našli by sa peniaze na školský autobus, či bezpečnú cestu alebo chodník...  Ale, zase to ale ako sa starosta obce Martin Luha pre Markízu vyjadril, rómska osada nieje ani majetkom obce...  Tak prečo by ho to malo tankovať... 
Média klamu !!! 
Vodič nenarazil do skupiny 12 deti ako to prezentujú, ale do skupiny asi 15-až 20 deti ktoré sa vracali zo školy, po zrážke ostalo 12 deti ležať na zemi.... Vodič z miesta nehody ušiel sa skryť do nedalekého objektu rolnického družstva. Bolo mu vznesené trestné stíhanie... Podľa neoverených informácii je hospitalizovaný na psychiatrickej klinike... Čo ma však zaráža je fakt, že media sa tejto tragickej nehode venujú len okrajovo, pričom keď išlo o podobné tragické nehody, informovali o tom každý deň a tu média informujú že 12 ročná  Vaneska je po smrti až po jej pohrebe, tak ako bez okolkov sa pýtam ak by išlo o nerómske deti, tiež by o smrti dieťaťa po tragickej nehode informovali až po jeho pohrebe?   Ak takýto vlažný prístup má táto spoločnosť k tragedii takéhoto rozmeru len preto že išlo o rómske deti, nečakajte že sa priepasť medzi majoritou a minoritou zmenší.... 
Jozef Kmeťo 

Upozornenie Redakcie : Neprispievajte na neoverené zbierky!!! Za týmto zbierkami sa skrývajú ľudia ktorých morálny kredit nie je čistý a cítiť za ich aktivitou na sociálnej sieti ich vlastne obohacovanie sa na úkor nešťastia.... 


Počúvajte rómske rádio www.radior1.sk

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Budú Kotlebovci zabíjať ľudí?

Skôr než si odpovieme na túto otázku, mali by sme si vlastne definovať, čo je fašizmus a ako prejavuje v ĽSNS Mariána Kotlebu   

5 dôvodov, prečo sú kotlebovci fašisti.
(podľa Jakuba Drábika)

1. Fašizmus je forma radikálneho nacionalizmu snažiaca sa o „očistu“ národa, ktorý je podľa fašistov v kríze. Takto nám dnešný stav prezentujú aj kotlebovci: „zvrátenosti v médiách“, „degenerovaná spoločnosť“, „paraziti“, „kríza“ a podobne. Svet sa rúti do záhuby a len oni vedia, ako ho zachrániť 

2. Fašizmus potrebuje nepriateľa, ktorého môže obviniť z problémov národa, démonizovať ho a nakoniec národ od neho „očistiť“. Strach zároveň mobilizuje masy – u kotlebovcov sú to ako vnútorní (Rómovia, Židia, Maďari, skorumpovaní politici), tak vonkajší (utečenci, islam) nepriatelia. 
3. Fašisti tvrdia, že moderná kultúra je dekadentná a zvrátená a chcú ju nahradiť tou „pravou“ národnou. Prejavy kotlebovcov i ich program je plný „dekadentného moderného umenia“ a „nízkou úrovňou kultúry“. Preto Kotleba zatvá…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…