Preskočiť na hlavný obsah

Po nehode v Spišskom Bystrom zomrelo dnes ráno už druhé 14 ročné dievčatko Alžbetka ČonkováDnes ráno v martinskej nemocnici zomrela iba 14 ročná Alžbetka Čonková. Je to už druhá obeť tragickej nehody, pri ktorej 66 ročný vodič pri Spišskom Bystrom zrejme dostal šmyk a vletel do davu detí.

Ráno o tom na sociálnej sieti informoval Ján Gábor. Na základe tejto informácie sme kontaktovali Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Prešove hovorcu pána mjr. Mgr. Daniela Džobaníka, ďalej martinskú nemocnicu a jej hovorkyňu Mgr. Katarínu Kapustovú, ktorá nám úmrtie dievčatka potvrdila.

Média o tejto skutočnosti nevedeli vôbec, kontaktovali sme TASR / Tlačovú agentúru Slovenskej Republiky/, ktorá o tomto prípade naposledy informovala vo februári. Minimálny záujem o tento prípad je priam šokujúci, ak vezmeme do úvahy o akú tragickú nehodu ide. 

Kontaktovali sme aj obecný úrad  Spišské Bystré. Akonáhle sme sa predstavili zložili nám telefón a odmietli sa s nami zhovárať...

O rozhovor sme telefonicky požiadali aj otca zomrelého dievčatka pán Vlada Čonku, ten nám povedal, že od začiatku ako sa stala táto tragická nehoda, starosta obce Martin Luha sa nezaujíma o rodiny zomrelých dievčat Vanesky a Alžbetky a neposkytol ani pomoc týmto rodinám, dokonca nebol ani na pohrebe Vanesky. Keď sme kontaktovali otca zomrelej dcéry Alžbetky, tak mi do telefónu povedal, že je práve na ceste na cintorín, kde ide vykopať hrob... až ma zamrazilo... 

Starosta obce sa vykašlal na pozostalých

Minimálny záujem zo strany obecného úradu Spišské Bystré, minimálny záujem zo strany médií a minimálny záujem aj zo strany terénneho pracovníka p. Kováčika v Spišskom Bystrom ma uvádza do smútku a zároveň myšlienky, to naozaj sme my Rómovia na okraji tejto spoločnosti až do takej miery, že sa v tejto spoločnosti stráca ľudskosť pochopiť človeka, či dokonca mu pomôcť??!    

Jedná sa o rodiny, kde by každé jedno euro pomohlo, alebo akákoľvek iná pomoc, ale ako vidím tak tí čo by mali v takejto smutnej chvíli podať pomocnú ruku nemajú záujem. 

Za Redakciu R1 vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine Čonkovej a je nám ľúto, že o tento prípad sa najviac zaujímajú iba rómske internetové média ako Redakcia R1 a Presstv, ostatné média o tento prípad ani nezavadili. Aj o tom je táto spoločnosť a jej správanie sa!  


Jozef Kmeťo Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…

Fašizmus nieje riešenie

Ako som išiel na východne Slovensko, po celom Slovensku boli vylepené billboardy Mariána Kotlebu a pred nedávnom Milana Mazureka s nápisom: Vyhodený z parlamentu pre názor. Dá sa tomu rozumieť... pocit krivdy, hrdinstva?  Pre tento názor včera vyšetrovateľ NAKA obvinil predsedu Smeru Roberta Fica z trestných činov hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k násiliu. 


Rómska karta otvorená


Mazurek čelil obžalobe pre jeho hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika, ktoré majú rasistický charakter, odvysielané v októbri 2016 v rádiu Frontinus. Ako poslanec Národnej rady SR vtedy napríklad povedal, že „150 miliónov eur sa použije iba na domy z týchto cigánskych osád, ľudí, ktorí pre náš národ, pre náš štátny rozpočet, pre našu kultúru neurobili nič, práve naopak, rozhodli sa žiť týmto asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém“. Na základe právoplatného rozsudku Najvyššieho súdu SR prišiel v septembri o poslanecký mandát.

Fico na jeho odsúdenie za hanobenie národa, …