Preskočiť na hlavný obsah

Vražda dievčaťa, ktorá dokázala každému vyčariť úsmev na tvári...

12.7.2018 bola nájdená v byte za bieleho dňa, zavraždená 17-ročná Kateřina Makuňová v Camberwell v južnom Londýne. Svedkovia sa jej zúfalo snažili podať prvú pomoc kým prišla zdravotná sestra, žiaľ dievčina zraneniam podľahla.
Kateřina Makuňová, 17 rokov, zavraždená v CamberwellKateřina pracovala Fromborough vo vlasovom a kozmetickom štúdiu. Popri zamestnaní študovala na vysokej škole v tomto odbore.

Jej brat Július Makuňa, s ktorým bývala a žila vo Forest Hill o nej povedal, že to bolo veselé, sebavedomé, pracovité dievča, ktorá keď vošla hocikam do miestnosti dokázala okamžite vyčariť úsmev na tvárach každého človeka. Jej snom bolo vykonávať humanitárnu prácu ako aj prácu kozmetičky, ktorú študovala. Brat ďalej hovoril za ich mamu, ktorá je samozrejme zronená tragickou smrťou svojej len 17-ročnej dcéry a dodáva, že žiadny rodič by nemal prežiť svoje dieťa. Smutná a nešťastná rodina sa presťahovala z Leeds do Londýna pred ôsmymi rokmi a dá sa povedať, že vlastne táto udalosť im všetkým zlomila srdce a sú zničení. Jej švagrivá Shannon Jodie-Leigh Butcherová povedala: "Chcela by som, aby bola spomenutá ako mladá, veselá a krásna dievčina. Život nikdy nebude pre nás rovnaký, stratili sme časť z nás, ktorá s nami bude žiť v našich srdciach navždy."V Londýne sa tohto roku stalo veľmi veľa zločinov, pričom v hlavnom meste bolo min. 82 vrážd. Táto príšerná bilancia spôsobila to, že Londýn dokonca v týchto zločinoch predbehol New York. Podľa štvrťročných údajov zverejnených Národným štatistickým úradom zrástol zločin v tejto krajine o 21 percent v priebehu roka. od septembra 2017. Zločiny, ako bol tento spáchaný na Kateřine, čiže bodnutia nožom sú v Londýne na svojej najvyššej úrovni za šesť rokov, s nárastom o 23% oproti predchádzajúcemu roku....snívala o tom, že bude kozmetičkou...Dnes bol Oluwaseyi Dada, 21-ročný, z Camberwell, ktorého našli v Old Bailey, obvinený zo zabitia Kateřiny. To už ale život krásnej, mladej, úspešnej Katke žiaľ nezachráni...

...v tomto dome bola nájdená zavraždená Katka...


Iveta Kmeťová

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…