Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Vražda dievčaťa, ktorá dokázala každému vyčariť úsmev na tvári...

12.7.2018 bola nájdená v byte za bieleho dňa, zavraždená 17-ročná Kateřina Makuňová v Camberwell v južnom Londýne. Svedkovia sa jej zúfalo snažili podať prvú pomoc kým prišla zdravotná sestra, žiaľ dievčina zraneniam podľahla.
Kateřina Makuňová, 17 rokov, zavraždená v CamberwellKateřina pracovala Fromborough vo vlasovom a kozmetickom štúdiu. Popri zamestnaní študovala na vysokej škole v tomto odbore.

Jej brat Július Makuňa, s ktorým bývala a žila vo Forest Hill o nej povedal, že to bolo veselé, sebavedomé, pracovité dievča, ktorá keď vošla hocikam do miestnosti dokázala okamžite vyčariť úsmev na tvárach každého človeka. Jej snom bolo vykonávať humanitárnu prácu ako aj prácu kozmetičky, ktorú študovala. Brat ďalej hovoril za ich mamu, ktorá je samozrejme zronená tragickou smrťou svojej len 17-ročnej dcéry a dodáva, že žiadny rodič by nemal prežiť svoje dieťa. Smutná a nešťastná rodina sa presťahovala z Leeds do Londýna pred ôsmymi rokmi a dá sa povedať, že vlastne táto udalosť im všetkým zlomila srdce a sú zničení. Jej švagrivá Shannon Jodie-Leigh Butcherová povedala: "Chcela by som, aby bola spomenutá ako mladá, veselá a krásna dievčina. Život nikdy nebude pre nás rovnaký, stratili sme časť z nás, ktorá s nami bude žiť v našich srdciach navždy."V Londýne sa tohto roku stalo veľmi veľa zločinov, pričom v hlavnom meste bolo min. 82 vrážd. Táto príšerná bilancia spôsobila to, že Londýn dokonca v týchto zločinoch predbehol New York. Podľa štvrťročných údajov zverejnených Národným štatistickým úradom zrástol zločin v tejto krajine o 21 percent v priebehu roka. od septembra 2017. Zločiny, ako bol tento spáchaný na Kateřine, čiže bodnutia nožom sú v Londýne na svojej najvyššej úrovni za šesť rokov, s nárastom o 23% oproti predchádzajúcemu roku....snívala o tom, že bude kozmetičkou...Dnes bol Oluwaseyi Dada, 21-ročný, z Camberwell, ktorého našli v Old Bailey, obvinený zo zabitia Kateřiny. To už ale život krásnej, mladej, úspešnej Katke žiaľ nezachráni...

...v tomto dome bola nájdená zavraždená Katka...


Iveta Kmeťová

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…