Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Kotlebovci aj napriek zákazu do Sniny idú... Rómovia obviňujú majiteľku psa, že Kotlebovci idú do Sniny


Na sociálnej sieti sa objavila správa, že aj napriek zákazu zo strany primátora Sniny sa Kotlebovci do Sniny chystajú. Kotlebovci tak reagujú na incident, ktorý sa stal pred obchodom, kedy majiteľka svojho psa Lenka Gunarová Baníková priviazala k stojanu na bicykle a išla si nakúpiť. Išlo o bojové plemeno psa, nedala mu náhubok, ktorý podľa náčelníka mestskej polície v Snine nemusel mať. Čo čert nechcel k psovi prišli rómske deti a zažali ho hladkať. Podľa TV JOJ mu vraj mali robiť zle, ale to na videu vôbec nie je vidieť, že by mu deti robili zle, iba ho hladkali. No po chvíli pes zaútočil na 13 ročného chlapca a pohryzol ho do hornej a dolnej pery. Príbuzní chlapca majiteľku, inak Rómku, začali biť v miestnom parku hlava nehlava. Kopance a modriny na tvári je výsledok celého nešťastného incidentu.

Majiteľka si určite psa, ktorého priviazala pri obchode mala zabezpečiť aj náhubkom, pretože pri obchode v letných dňoch sa najviac zdržujú deti, ktoré si chodia do obchodu kupovať zmrzlinu či sladkosti, to sa však nestalo. Samozrejme odsudzujeme aj to, že príbuzní chlapca napadli majiteľku psa a bezhlavo ako zmyslu zbavení do nej kopali a bili ju po tvári.

K tomuto medializovanému prípadu prispela svojou neobjektívnou reportážou aj reportérka Jana Veľasová z TV JOJ, ktorá neobjektívnym spôsobom informovala verejnosť, keď povedala, že deti robili psovi zle, čo nie je pravda. Každý kto si poriadne pozrie záznam priemyselnej kamery musí prísť k rovnakému názoru, že deti ho iba hladkali a psovi sa prihovárali. Za takúto neobjektívnu reportáž, keby som bol šéf spravodajstva TV JOJ, by som Veľasovú vyrazil cez zavreté okno!!! Pretože práve takéto akože reportérky prispievajú k nevraživosti v našej spoločnosti
Buďme radi, že sa chválabohu pri útoku psa nestalo nič vážnejšie a že to skončilo len pohryzením.
Celú túto situáciu však využívajú Kotlebovci k svojej politike, ktorá je založená na nenávisti k všetkému čo je odlišné a čo sa nepodobá na ich vymleté mozgy. Som viac ako presvedčený, že im vôbec nejde o zbitú rómsku ženu, tá im je v konečnom dôsledku ukradnutá, veď patrí k nám "menejcenným" občanom tejto krajiny, ako sa neraz o nás vyjadrujú fašistickí psy Mariána Kotlebu.


Osobne si myslím, že je úplne scestné obviňovať majiteľku psa že ona pozvala či inak sa pričinila o to, že do Sniny mieria vyholené a fašizmom vypatlané hlavy Mariána Kotlebu. My Rómovia by sme sa mali konečne zobudiť, a veci pomenovať pravým menom a byť skutočne objektívni. Majiteľka psa jasne Mazurekovi napísala, že si ich intervenciu nepraje... 1) Majiteľka psa mala bez debaty psa zabezpečiť náhubkom

2) Rodičia mali svoje deti poučiť, aby sa k cudzím psom nepribližovali

3) A určite by sme mali odsúdiť aj bezhlavé bitie príbuznými pohryznutého chlapca,  majiteľku psa. To už malo aký význam?! Skutočne sa niektorí Roma nevedia správať, mali podať trestné oznámenie alebo dohovoriť majiteľke psa, i keď v emóciách človek jedná inak.

Myslím si, že z tejto nešťastnej udalosti predovšetkým profitujú ľudia čo nás nemusia a extrémistické skupiny na Slovensku nielen okolo Kotlebu. A to by sme my Rómovia mali všetci uvedomiť.


Je nemysliteľné, aby o bezpečnosti a o spravodlivosti hovoril človek akým je Milan Mazurek. Človek, ktorý sa od svojej rannej mladosti hlásil k radikalizmu. Pouličný grázel, bitkár, ktorý nemal problém do rodiny s dieťaťom hádzať kamene a to len preto, že boli arabského pôvodu.


Jozef Kmeťo

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…