Preskočiť na hlavný obsah

Translate

"Krásavica nacistka" ako pokladníčka v Kauflande, s vytetovaným hákovým krížom na predlaktí...

..."krásavica nacistka"... 

Obchodný reťazec Kaufland sa stal terčom používateľov sociálnych sietí. Zákazník obchodu v pražskej Michli totiž nakrútil jednu z pokladníčok, ktorá má na predlaktí vytetovaný hákový kríž. 


... a ešte "krásavica nacistka" z diaľky...


Vedenie Kauflandu zatiaľ prípad nekomentovalo. Muž s prezývkou Kybele predavačku stretol v pobočke obchodu v pražskej ulici U Plynárne. Okrem hákového kríža mala žena na paži vytetované aj ďalšie motívy odkazujúce sa na nacistické Nemecko - muža so vztýčenou pravicou a tiež bránu, ktorá pripomína vjazd do koncentračného tábora. 
"Mne sa to nepáčilo, a tak som jej hneď niečo povedal. Chcel som to riešiť, ale ona robila, že ako o nič nejde, "uviedol pre eXtra.cz autor videa. 
Niektorí používatelia na sociálnych sieťach video ironicky komentujú aj vzhľadom k názvu ulice, v ktorej pokladníčka predáva, prípadne odkazujú na slogan obchodu: "Z lásky k Česku". 


Vedenie Kauflandu sa ku kauze zatiaľ nevyjadrilo. Na otázku info.cz hovorca Michael Šperl odpovedal, že o prípade zatiaľ nevie. Vyjadrí sa k nemu zajtra po návrate zo služobnej cesty.

V súčastnosti už daná pokladníčka v Kauflande nepracuje, ale aj tak ostáva otázka, prečo ju vôbec zamestnali, keď viditeľne prejavovala svojím tetovaním sympatie k fašizmu.... 

Iveta Kmeťová
zdroj: info.cz

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…