Preskočiť na hlavný obsah

Mladík, ktorý šíril syfilis, už pozná trest. Sudca bol k nemu zhovievavý...

Martin, ktorý šíril syfilis na súde. /foto: TV Markíza/

Jasmínku, ako mladíka miestny prezývajú, ešte vo februári predviedla k lekárovi polícia. Syfilisom mal nakaziť šesť ľudí, z toho tri boli maloleté deti. Ochorela aj ani nie trinásťročná dcéra Mareka Ráca. „Chytal ju medzi nohami, a ja som nevedel o ničom. Keby mi to povedal, tak by som ho zabil," tvrdí otec tínedžerky.
Dievča sa vyliečilo. Mladík skončil ešte v marci za mrežami. Polícia spracovala podnet na izoláciu osoby, pretože tu bolo riziko ďalšieho šírenia choroby.
Pred súd sa postavil vo štvrtok (6. 9.). Za šírenie pohlavnej choroby a zneužívanie maloletých mu hrozilo 7 až 12 rokov. Sudca bol ale zhovievavejší a za mreže ho poslal na štyri roky. „Obžalovaný sa dopustil trestnej činnosti v stave zníženej príčetnosti," povedal na margo mladíka sudca.
Absolvovať bude musieť sexuálne liečenie v ústave a súd mu zakázal pobyt v trebišovskej rómskej osade. „Poľahčujúcou okolnosťou bolo priznanie a úprimné oľutovanie, priťažujúcou bolo spáchanie viacerých trestných činov," zdôraznil sudca.
Rozsudok nie je právoplatný. Martin má 15 dní na to, aby si rozmyslel, či sa proti nemu odvolá. Obhajca nám však povedal, že trest považujú s klientom za zákonný.
Od začiatku roka sa v Trebišove syfilisom nakazilo viac ako 100 ľudí. Prispel k tomu aj promiskuitný spôsob života v tamojšej rómskej komunite a tiež nedostatočná hygiena. Detská prostitúcia sa podľa polície v okrese nepotvrdila.
Iveta Kmeťová
zdroj:tvnoviny.sk

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…