Preskočiť na hlavný obsah

Zoznámte sa s argentínskym kráľom cigánskeho jazzu /King of Gypsy Jazz/ Gonzalo Bergara

Gonzalo Bergara... King of Gypsy Jazz /kráľ cigánskeho jazzu/

Keď mal 11 rokov, dostal Gonzalo Bergara gitaru ako darček k narodeninám. V tom momente sa zamiloval do hudby a venoval mu svoj život.

Gonzalo Bergara sa stal virtuóznym skladateľom a vedúcim gitaristom, ktorý miešal kaskádu arpeggií so zvukom Paríža a jeho pôvodnej Argentíny, aby si vytvoril svoj vlastný štýl progresívneho cigánskeho jazzu.

Gonzalo začal hrať profesionálne vo veku 16 rokov v Buenos Aires. Do 17 rokov sa už stretol s vlastným bluesovým triom na Národnej televízii. V roku 2000, vo veku 19 rokov, prišiel do Ameriky. Len 30 ročný Gonzalo cestoval po celom svete s Johnom Jorgensonom Quintetom, rovnako ako vystupoval a nahrával so stovkami umelcov vrátane Tim Hausser z Manhattan Transfer, Sylvie Vartan, Dan Hicks a The Hot Licks, Howard Alden a ďalšie. Jeho turné pokračuje v Chorvátsku, Kanade, Taliansku, Francúzsku, Nemecku, Maďarsku, Argentíne, Brazílii, Anglicku, Škótsku a USA s pozoruhodnými vystúpeniami na Playboy Jazz Fest, Sweet and Hot Jazz Fest, Montreal Jazz Fest, Django Reinhardt Fest ), Suev Guitar Fest (Taliansko), Merle Fest, Strawberry Fest, väčšina festivale v Django v USA a nespočetné množstvo ďalších.

Gonzalo Bergara Quartet (GBQ) skúma modernú variantu zvuku inšpirovaného Djangom Reinhardtom z tridsiatych rokov. Prvé CD Quarteta, Porteña Soledad, bolo vydavateľom Pick in Guitar Player Magazine a časopis Vintage Guitar Magazine ho nazval "majstrovským dielom". Hudba je silne ovplyvnená Djangom Reinhardtom a Francúzskym horkým klubom, rovnako ako tradičný jazz a hudba Bergara je pravý domov, Buenos Aires. "Hudba Gonzalo Bergara existuje takým spôsobom, že veľmi málo hudobníkov to robí tak, že dáva dôraz na každú frázu, postavil každé usporiadanie s takou lapidárnou precíznosťou a oddelil niečo iné, hudba sa stala sochou, má váhu, hustotu, gravitáciu. je vážna ... a má hĺbku pohybu"...

Gonzalo Bergara Quartet


Dokonca svetoví hudobníci sa o ňom skvelo vyjadrujú... tu je pár z nich:

Charlie Baty - blues-ový gitarista: "Jeden z najlepších gitaristov vo vesmíre."

Janiva Magness - blues-ová speváčka a hviezda, ocenená siedmimi Blues Music a 26 podobnými nomináciami: "Gonzalo Bergara je fenoménom v pravom slova zmysle. Dokazuje to bez akýchkoľvek pochybností, že pravda o blues je v duši. Je vkusný, hmatateľný a hlboko sa pohybuje v jeho gytarovej práci."

Festival Django Reinhart - Gypsy Jazz hudobný festival, ktorý sa koná posledný júnový týždeň v Samois-sur-Seine vo Francúzku. Začalo to ako jediný večerný festival v roku 1968, ale v roku 1983 sa stal každoročným týdenným podujatím pripomínajúcim Djanga Reinhart a jeho hudbu. Tento festival spája hudobný program s tvorivými, voľnočasovými a umeleckými aktivitami v oblasti jazzu, gitár a Rómov. Usporiadatelia tohto fetivalu povedali o Gonzalovi: "Najlepšie vec, ktorá sa stala cigánskemu jazzu za posledných 20 rokov."


Je kvelé dozvedieť sa, že existujú ľudia rómskeho pôvodu, a prezentujú Rómov aj v tých najväčších miestach sveta... 

Iveta Kmeťová
zdroj: internet

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…