Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Ako sa pobaliť na niekoľkodňový výlet?

Plánujete ísť na pár dní mimo domova aj teraz na jeseň? Rezerváciu ubytovania už máte úspešne za sebou a čaká vás balenie? Skôr, ako začnete, prečítajte si pár užitočných rád pre cestovateľov a uvidíte, že balenie na niekoľko dní nebude také hrozné, ako sa spočiatku mohlo zdať.

Ilustračné foto/ Internet 


Vytvorenie kombinácií oblečenia

Aby ste si nevzali celý obsah šatníkovej skrine, potrebujete si vytvoriť rôzne kombinácie oblečenia, ktoré si vezmete na výlet. Univerzálne nohavice a džínsy napríklad skombinujete s pleteným svetrom, ale i elegantnou blúzkou. Ak chcete, aby sa vám oblečenie zmestilo do vášho značkového cestovného kufra, potrebujete maximálne dva-tri kusy nohavíc a štyri- päť ľahko kombinovateľných vrchných dielov, čiže tričiek, svetrov, blúzok.
Určite máte prehľad v tom, čo sa vám v skrini nachádza. Vyberte si to, čo rada nosíte a vytvorte si kombinácie, ktoré na dovolenke vynosíte.

Spodné prádlo na počet dní

Jediné, čo by ste si mali brať na počet dní, je spodné prádlo. To si síce na letnej dovolenke môžete preprať, ale teraz na jeseň a cez zimu skôr nie, ako áno. Nohavičky, boxerky, ale aj podprsenky si berte presne na počet dní vašej dovolenky/ vášho výletu.

Doklady pri sebe

Samozrejme nezabudnite na doklady, mobil a peňaženku. Doklady, mobil spolu s peniazmi majte vždy pri sebe. Ak sa vám po celý čas nechce nosiť kabelku, vezmite si kožený ruksak, do ktorého zmestíte nielen doklady, mobil a peniaze, ale aj malé občerstvenie a fľašku s vodou. V prípade, že si  beriete aj fotoaparát, puzdro z neho nemusíte nosiť v rukách, ale si ho zbalíte na ruksaka.
Výhodou ruksaka je aj to, že váhu rozložíte na obe ramená a ruky budete mať voľné.

O aký typ výletu sa jedná?

Ak nechcete nič zabudnúť, spíšte si zoznam a následne si pri balení jednotlivé položky vyškrtávajte.  Obsah kufra samozrejme musíte prispôsobiť výletu. Ak idete na turistiku, výbava musí byť hlavne turistická. Ak sa chystáte spoznávať jednotlivé miesta v danom meste, turistickú výbavu nepotrebujete, ale stačí vám klasické pohodlné oblečenie, ktoré bežne nosievate.
Ak plánujete zájazd na NHL, balenie bude trošku náročnejšie, ale ak si zistíte podmienky (aktuálne počasie), všetko zvládnete bez problémov.

Ak máte problém pobaliť sa na niekoľkodňový výlet, s týmito praktickými radami od nás to zvládnete ľavou zadnou.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…