Preskočiť na hlavný obsah

Ako sa pobaliť na niekoľkodňový výlet?

Plánujete ísť na pár dní mimo domova aj teraz na jeseň? Rezerváciu ubytovania už máte úspešne za sebou a čaká vás balenie? Skôr, ako začnete, prečítajte si pár užitočných rád pre cestovateľov a uvidíte, že balenie na niekoľko dní nebude také hrozné, ako sa spočiatku mohlo zdať.

Ilustračné foto/ Internet 


Vytvorenie kombinácií oblečenia

Aby ste si nevzali celý obsah šatníkovej skrine, potrebujete si vytvoriť rôzne kombinácie oblečenia, ktoré si vezmete na výlet. Univerzálne nohavice a džínsy napríklad skombinujete s pleteným svetrom, ale i elegantnou blúzkou. Ak chcete, aby sa vám oblečenie zmestilo do vášho značkového cestovného kufra, potrebujete maximálne dva-tri kusy nohavíc a štyri- päť ľahko kombinovateľných vrchných dielov, čiže tričiek, svetrov, blúzok.
Určite máte prehľad v tom, čo sa vám v skrini nachádza. Vyberte si to, čo rada nosíte a vytvorte si kombinácie, ktoré na dovolenke vynosíte.

Spodné prádlo na počet dní

Jediné, čo by ste si mali brať na počet dní, je spodné prádlo. To si síce na letnej dovolenke môžete preprať, ale teraz na jeseň a cez zimu skôr nie, ako áno. Nohavičky, boxerky, ale aj podprsenky si berte presne na počet dní vašej dovolenky/ vášho výletu.

Doklady pri sebe

Samozrejme nezabudnite na doklady, mobil a peňaženku. Doklady, mobil spolu s peniazmi majte vždy pri sebe. Ak sa vám po celý čas nechce nosiť kabelku, vezmite si kožený ruksak, do ktorého zmestíte nielen doklady, mobil a peniaze, ale aj malé občerstvenie a fľašku s vodou. V prípade, že si  beriete aj fotoaparát, puzdro z neho nemusíte nosiť v rukách, ale si ho zbalíte na ruksaka.
Výhodou ruksaka je aj to, že váhu rozložíte na obe ramená a ruky budete mať voľné.

O aký typ výletu sa jedná?

Ak nechcete nič zabudnúť, spíšte si zoznam a následne si pri balení jednotlivé položky vyškrtávajte.  Obsah kufra samozrejme musíte prispôsobiť výletu. Ak idete na turistiku, výbava musí byť hlavne turistická. Ak sa chystáte spoznávať jednotlivé miesta v danom meste, turistickú výbavu nepotrebujete, ale stačí vám klasické pohodlné oblečenie, ktoré bežne nosievate.
Ak plánujete zájazd na NHL, balenie bude trošku náročnejšie, ale ak si zistíte podmienky (aktuálne počasie), všetko zvládnete bez problémov.

Ak máte problém pobaliť sa na niekoľkodňový výlet, s týmito praktickými radami od nás to zvládnete ľavou zadnou.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Ivan Hriczko: Prečo som sa rozhodol odstúpiť z kandidatúry strany Vlasť

"Do parlamentných volieb som vstupoval s čistými úmyslami. Mojou ambíciou bolo, aby Rómovia na Slovensku mali svoje zastúpenie v parlamente. Chcel som stáť na strane pravdy a pomáhať občanom v mnohých dôležitých oblastiach nášho života, upozorniť na problémy nás Rómov. Od začiatku som hovoril, že sa zachovám zodpovedne, a nikdy som toto vyhlásenie nemusel korigovať. Dal som svoje slovo ľuďom, ktorí mi verili a ich dôveru som nechcel nikdy sklamať. Urobil som maximum pre tieto parlamentné voľby a bol som ochotný urobiť všetko, aby som Rómov do parlamentu dostal. pretože moje predstavy o riešení rómskej problematiky a postavení rómskej menšiny na Slovensku sú očividne rozdielne so stranou Vlasť. Rozhodol som sa odstúpiť z kandidatúry. Chcem sa poďakovať za podporu všetkým priaznivcom a podporovateľom. V prvom rade svojej manželke a môjmu synovi. Vyjadrujem nahlas, verejne a jednoznačne, že nesúhlasím aby mňa a vás označovali za parazita tejto spoločnosti, nechcem aby nás označovali…

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…