Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Britská premiérka stále tvrdí, že Brexit je "dosiahnuteľný"

Theresa May/internet


Britská premiérka Theresa Mayová uviedla v pondelok, že stále verí, že Brexit je "dosiahnuteľný", aj napriek rozhovorom s tým, že sa Európska únia stáva zablokovanou v otázke írskych hraníc.

"Nemôžeme nechať tento nesúhlas vytlačiť vyhliadky na dobrú dohodu a nechať nás s výsledkom" žiadnej dohody ", ktorú nikto nechce," povedala pre poslancov poslaneckej snemovne.

"Som naďalej presvedčená, že dohodnutá dohoda je najlepším výsledkom pre Spojené kráľovstvo a EÚ. Naďalej verím, že takáto dohoda je dosiahnuteľná."

Povedala Mayová deň po tom, čo jej minister Brexitu Dominik Raab navštívil Brusel, ale nedosiahol prelomu, ako sa dalo očakávať pred rozhodujúcim summitom lídrov EÚ v stredu a vo štvrtok.

Teraz sa zvyšuje obava, že Británia by mohla v marci zničiť blok bez akejkoľvek dohody v marci, pretože by riskovala právny a hospodársky chaos.

Mayová povedala, že obidve strany dosiahli "skutočný pokrok" v súvislosti s britským rozvodom z bloku a plánom pre budúce obchodné vzťahy.

Zápasom je, ako udržať otvorenú pozemnú hranicu medzi Severným Írskom a Írsko členom Írska po tom, ako Británia opustí jednotný trh a colnú úniu.

Mayová uviedla, že EÚ súhlasila s "preskúmaním" jej návrhu udržať Britániu v súlade s colnými predpismi EÚ, až kým nebude možné dohodnúť širšiu obchodnú dohodu, ktorá by vyriešila potrebu hraničných kontrol.

Brusel však povedal, že nie je čas na vypracovanie podrobností, povedala, a navrhla svoj vlastný plán spätného vyrovnania - "spätný chod" -, ktorý by videl len Severné Írsko v súlade s pravidlami EÚ.

"Dokonca aj vďaka pokroku, ktorý sme dosiahli, EÚ stále potrebuje" spätnú stopu na spätnú väzbu ", čo je účinne poistná zmluva pre poistnú zmluvu," povedal predseda vlády.

"A chcú, aby to bolo riešenie pre Severné Írsko, ktoré predtým navrhli.

"Bolo jasné, že nemôžeme súhlasiť s ničím, čo ohrozuje integritu našej Veľkej Británie."

Môže tiež potvrdiť nesúhlas s tým, či by bol spätný chod prechodný - Brusel nemá žiadny časový limit, argumentuje tým, že poistná zmluva musí byť svojou povahou trvalá.

"Ak by EÚ nemala spolupracovať na našich budúcich vzťahoch, musíme byť schopní zabezpečiť, aby sme v tejto dohode o zadržaní nemohli zostať na dobu neurčitú," povedala Mayová.

Iveta Kmeťová

Komentáre

  1. EU šikanuje Británii, nemůže dopustit, aby brexit skončil úspěchem. Je to smutné, jak se EU chová.

    http://www.epshark.cz/clanek/532/67-britu-si-mysli-ze-se-eu-snazi-sikanovat-spojene-kralovstvi

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…