Preskočiť na hlavný obsah

Britská premiérka stále tvrdí, že Brexit je "dosiahnuteľný"

Theresa May/internet


Britská premiérka Theresa Mayová uviedla v pondelok, že stále verí, že Brexit je "dosiahnuteľný", aj napriek rozhovorom s tým, že sa Európska únia stáva zablokovanou v otázke írskych hraníc.

"Nemôžeme nechať tento nesúhlas vytlačiť vyhliadky na dobrú dohodu a nechať nás s výsledkom" žiadnej dohody ", ktorú nikto nechce," povedala pre poslancov poslaneckej snemovne.

"Som naďalej presvedčená, že dohodnutá dohoda je najlepším výsledkom pre Spojené kráľovstvo a EÚ. Naďalej verím, že takáto dohoda je dosiahnuteľná."

Povedala Mayová deň po tom, čo jej minister Brexitu Dominik Raab navštívil Brusel, ale nedosiahol prelomu, ako sa dalo očakávať pred rozhodujúcim summitom lídrov EÚ v stredu a vo štvrtok.

Teraz sa zvyšuje obava, že Británia by mohla v marci zničiť blok bez akejkoľvek dohody v marci, pretože by riskovala právny a hospodársky chaos.

Mayová povedala, že obidve strany dosiahli "skutočný pokrok" v súvislosti s britským rozvodom z bloku a plánom pre budúce obchodné vzťahy.

Zápasom je, ako udržať otvorenú pozemnú hranicu medzi Severným Írskom a Írsko členom Írska po tom, ako Británia opustí jednotný trh a colnú úniu.

Mayová uviedla, že EÚ súhlasila s "preskúmaním" jej návrhu udržať Britániu v súlade s colnými predpismi EÚ, až kým nebude možné dohodnúť širšiu obchodnú dohodu, ktorá by vyriešila potrebu hraničných kontrol.

Brusel však povedal, že nie je čas na vypracovanie podrobností, povedala, a navrhla svoj vlastný plán spätného vyrovnania - "spätný chod" -, ktorý by videl len Severné Írsko v súlade s pravidlami EÚ.

"Dokonca aj vďaka pokroku, ktorý sme dosiahli, EÚ stále potrebuje" spätnú stopu na spätnú väzbu ", čo je účinne poistná zmluva pre poistnú zmluvu," povedal predseda vlády.

"A chcú, aby to bolo riešenie pre Severné Írsko, ktoré predtým navrhli.

"Bolo jasné, že nemôžeme súhlasiť s ničím, čo ohrozuje integritu našej Veľkej Británie."

Môže tiež potvrdiť nesúhlas s tým, či by bol spätný chod prechodný - Brusel nemá žiadny časový limit, argumentuje tým, že poistná zmluva musí byť svojou povahou trvalá.

"Ak by EÚ nemala spolupracovať na našich budúcich vzťahoch, musíme byť schopní zabezpečiť, aby sme v tejto dohode o zadržaní nemohli zostať na dobu neurčitú," povedala Mayová.

Iveta Kmeťová

Komentáre

  1. EU šikanuje Británii, nemůže dopustit, aby brexit skončil úspěchem. Je to smutné, jak se EU chová.

    http://www.epshark.cz/clanek/532/67-britu-si-mysli-ze-se-eu-snazi-sikanovat-spojene-kralovstvi

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…

Fašizmus nieje riešenie

Ako som išiel na východne Slovensko, po celom Slovensku boli vylepené billboardy Mariána Kotlebu a pred nedávnom Milana Mazureka s nápisom: Vyhodený z parlamentu pre názor. Dá sa tomu rozumieť... pocit krivdy, hrdinstva?  Pre tento názor včera vyšetrovateľ NAKA obvinil predsedu Smeru Roberta Fica z trestných činov hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k násiliu. 


Rómska karta otvorená


Mazurek čelil obžalobe pre jeho hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika, ktoré majú rasistický charakter, odvysielané v októbri 2016 v rádiu Frontinus. Ako poslanec Národnej rady SR vtedy napríklad povedal, že „150 miliónov eur sa použije iba na domy z týchto cigánskych osád, ľudí, ktorí pre náš národ, pre náš štátny rozpočet, pre našu kultúru neurobili nič, práve naopak, rozhodli sa žiť týmto asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém“. Na základe právoplatného rozsudku Najvyššieho súdu SR prišiel v septembri o poslanecký mandát.

Fico na jeho odsúdenie za hanobenie národa, …