Preskočiť na hlavný obsah

Posilnite svoj imunitný systém práve teraz na jeseň

Ak sa vám často stáva, že s príchodom chladnejších rán vám začína nádcha a škriabe vás hrdlo, mali by ste sa čím skôr zamerať na posilnenie imunitného systému. Dni sa budú výrazne skracovať, počasie bude nepriaznivejšie, preto by ste s posilňovaním imunity mali začať hneď. Ako ale začať?


Ilustračné foto/ Internet 


Zmeňte stravovanie

Práve v tomto období by ste si mali prijímať viac vitamínu C. Navyše zlé stravovacie návyky môžu viditeľne oslabiť váš imunitný systém. Skúste si vyrobiť najzdravšiu raňajkovú zmes, ktorá bude pozostávať z obilnín, orechov a chutného ovocia. Odporúčame vyskúšať zdravú raňajkovú zmes Hryzku, ktorá je vhodná aj pre deti, či celiatikov.

Ak budete chcieť skúsiť niečo iné, odporúčame vám raňajkovať biely jogurt s chia semienkami a chutným sezónnym ovocím. Ak radi sušíte ovocie, pokojne môžete skúsiť raňajkovať sušené ovocie.

V tomto období vám ale odporúčame jesť hlavne citrusové plody, ktoré obsahujú veľa vitamínu C zlepšujúceho imunitu. Jedzte veľa pomarančov, grepov, citrónov a vyskúšajte aj rakytník, ktorý je obľúbený práve pre vysoký obsah vitamínu C.

Tekutiny

Pite veľa tekutín. Možno vás to bude lákať menej piť, nakoľko sa toľko nepotíte. Určite by ste ale nemali zanedbávať pitný režim. V tomto období vám odporúčame pitie teplého čaju (nie však úplne horúceho). Horúci čaj by podráždil vaše hrdlo. Ak máte sušené bylinky, pite dostatok lipového, medovkového, šalviového čaju a čaju z pamajoránu. Z kupovaných čajov odporúčame čaje Teekanne, z ktorých odporúčame v tomto období vyberať hlavne kamilkový, zázvorový a zelený čaj. Denne by sme mali vypiť aspoň tri litre tekutín (údaje pre dospelého človeka).

Ak vás trápi bolesť hrdla a máte oslabenú imunitu, záchrana pre vás bude čerstvý kurací vývar, ale aj čaj z čerstvého nastrúhaného zázvoru s citrónovou šťavou a lyžičkou domáceho medu.

Ďalšie top rady, ako posilniť imunitu

Ak chcete posilniť svoj imunitný systém, pri pití obľúbenej kávy Davidoff si dajte tri-štyri bobuľky čerstvého rakytníka. Pravidelne vetrajte interiér vašej domácnosti a hlavne nebuďte v prievane. Nezabúdajte vrstviť, nakoľko výkyvy medzi raňajšími teplotami a poobedňajšími sú veľké. Chráňte si hlavne krížovú oblasť, oblasť členkov a krk.

Jeseň je už tu. Inšpirujte sa našimi praktickými radami a uvidíte, že vás nachladnutie a ani chrípka túto jeseň nezaskočia.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…