Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Posilnite svoj imunitný systém práve teraz na jeseň

Ak sa vám často stáva, že s príchodom chladnejších rán vám začína nádcha a škriabe vás hrdlo, mali by ste sa čím skôr zamerať na posilnenie imunitného systému. Dni sa budú výrazne skracovať, počasie bude nepriaznivejšie, preto by ste s posilňovaním imunity mali začať hneď. Ako ale začať?


Ilustračné foto/ Internet 


Zmeňte stravovanie

Práve v tomto období by ste si mali prijímať viac vitamínu C. Navyše zlé stravovacie návyky môžu viditeľne oslabiť váš imunitný systém. Skúste si vyrobiť najzdravšiu raňajkovú zmes, ktorá bude pozostávať z obilnín, orechov a chutného ovocia. Odporúčame vyskúšať zdravú raňajkovú zmes Hryzku, ktorá je vhodná aj pre deti, či celiatikov.

Ak budete chcieť skúsiť niečo iné, odporúčame vám raňajkovať biely jogurt s chia semienkami a chutným sezónnym ovocím. Ak radi sušíte ovocie, pokojne môžete skúsiť raňajkovať sušené ovocie.

V tomto období vám ale odporúčame jesť hlavne citrusové plody, ktoré obsahujú veľa vitamínu C zlepšujúceho imunitu. Jedzte veľa pomarančov, grepov, citrónov a vyskúšajte aj rakytník, ktorý je obľúbený práve pre vysoký obsah vitamínu C.

Tekutiny

Pite veľa tekutín. Možno vás to bude lákať menej piť, nakoľko sa toľko nepotíte. Určite by ste ale nemali zanedbávať pitný režim. V tomto období vám odporúčame pitie teplého čaju (nie však úplne horúceho). Horúci čaj by podráždil vaše hrdlo. Ak máte sušené bylinky, pite dostatok lipového, medovkového, šalviového čaju a čaju z pamajoránu. Z kupovaných čajov odporúčame čaje Teekanne, z ktorých odporúčame v tomto období vyberať hlavne kamilkový, zázvorový a zelený čaj. Denne by sme mali vypiť aspoň tri litre tekutín (údaje pre dospelého človeka).

Ak vás trápi bolesť hrdla a máte oslabenú imunitu, záchrana pre vás bude čerstvý kurací vývar, ale aj čaj z čerstvého nastrúhaného zázvoru s citrónovou šťavou a lyžičkou domáceho medu.

Ďalšie top rady, ako posilniť imunitu

Ak chcete posilniť svoj imunitný systém, pri pití obľúbenej kávy Davidoff si dajte tri-štyri bobuľky čerstvého rakytníka. Pravidelne vetrajte interiér vašej domácnosti a hlavne nebuďte v prievane. Nezabúdajte vrstviť, nakoľko výkyvy medzi raňajšími teplotami a poobedňajšími sú veľké. Chráňte si hlavne krížovú oblasť, oblasť členkov a krk.

Jeseň je už tu. Inšpirujte sa našimi praktickými radami a uvidíte, že vás nachladnutie a ani chrípka túto jeseň nezaskočia.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rasistická teória, ktorou sa riadi Mazurek, Kotleba a celá ĽSNS

Po tom čo som si vypočul debatu Mazureka a ďalších v relácii Politicky nekorektne s Milanom Mazurekom a Tomášom Jancom (Kulturblog - 20. 12. 2019). Kde Mazurek vysvetľuje rasovú teóriu, vysvetľuje ako sa ľudia navzájom od seba odlišujú na základe rasy. Akú telesnú konštrukciu má napr. biely človek od černocha alebo iného príslušníka etnika, alebo stavbu lebky, alebo dokonca veľkosť mozgu, som si uvedomil, že títo ľudia sú viac nebezpeční ako si vôbec myslíme a zároveň som začal uvažovať, akú hodnotu mám ako človek v našej spoločnosti, som menejcenný pretože som príslušníkom iného etnika s inou stavbou tela, farby pokožky, hnedých očí a čiernych vlasov? Rasizmus vysvetlený v priamom prenose!!! 

Človek sa delí na rasy a to som nikdy ani nepopieral. Delíme sa nielen podľa farby pokožky, ale aj fyzicky, mentálne, kultúrne a samozrejme k nášmu vývoju prispieva aj prostredie, v ktorom žijeme. 

Biologické atribúty – rasy ľudí sa delia podľa biologických znakov ako tvar lebky, rast vlasov, farb…

Opatrovateľka, či parazit?

V takmer každej rodine to príde, nastane dilema, čo so svojimi zostarnutými rodičmi, ktorí sa už sotva vládzu o seba postarať. A stalo sa to aj mne. Som najmladšia, slobodná, tak akosi automaticky táto povinnosť postarať sa o svojich rodičov pripadla mne. Teda vlastne iba o mamu, lebo otec zomrel pred takmer desiatimi rokmi. Odvtedy som sa vlastne snažila všemožne nejako to vykryť, len aby som nemusela ostať doma z práce. 
Každý deň som dochádzala do práce 45km, čo znamenalo byť z domu celý deň, no bola som rada, že vôbec nejakú prácu mám a hlavne mi tolerovali to, že keď náhodou bolo mame zle, to znamená, že som v noci musela volať záchranku a keď ju nevzali do nemocnice, musela som ostať pri nej a v práci som si musela vziať voľno. Neskôr cez deň mi s mamou pomáhala sestra, bola aspoň pri nej a ja som mohla ako – tak pokojne byť v práci, aj keď som niekedy prebdela celú noc, keď sa mama necítila dobre. Zo stresov som bola aj ja často chorá, minimálne dvakrát do roka ma trápil zápal…